نظر منتشر شده
۶۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467577
پیام معنادار قالیباف/ جدی‌ترین چالش روحانی و نامزد عجیب انتخابات به روایت خبرگزاری آمریکایی/ آشنایی با خانواده و نحوه ازدواج نامزدهای ریاست جمهوری/انتقال آرای جهانگیری به روحانی بسیار دشوار است
بخش سیاسی الف، 11 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۲
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در روز جمعه 29 اردیبهشت برگزار می‌شود. حجت‌الاسلام حسن روحانی، سیدمصطفی میرسلیم، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، محمدباقر قالیباف، اسحاق جهانگیری و مصطفی هاشمی‌طباء پس از تأیید صلاحیت توسط شورای نگهبان به عنوان کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در حال رقابت هستند. در ادامه به مهمترین اخبار انتخاباتی امروز مرتبط با فعالیت مقامات، شخصیت ها، احزاب و جریان های گوناگون سیاسی اشاره شده است.

 قول کناره‌گیری به آیت‌الله موحدی کرمانی ندادم
سید مصطفی آقامیرسلیم در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی شکوهیه قم در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا درست است که شما به آیت الله موحدی کرمانی قول داده اید که به نفع جمنا کناره گیری کنید؟ افزود: من چنین قولی نداده و مردم را هم مسخره نکرده ام و تا آخر ایستاده ام. زیارت حضرت معصومه (س) و حضور بر سر مزار شهید مطهری به مناسبت روز معلم از دیگر برنامه های انتخاباتی این سفر یک روزه وی خواهد بود(لینک).

رسانه ملی برای دور دوم انتخابات برنامه ریزی کند!
رئیس اسبق رسانه ملی درباره نحوه آمادگی سازمان صدا و سیما برای دور دوم انتخابات مطلبی را در فضای مجازی منتشر کرد. ضرغامی در این مطلب آورده است: «رسانه ملی برای دور دوم انتخابات برنامه ریزی کند! ۳ مناظره رو در رو! انتخابات با حضور رئیس جمهور مستقر تا به حال به دور دوم نرفته است. ولی ظاهرا این بار متفاوت است!»(لینک)

وجود هرگونه محدودیت در انجام سفرهای خارجی «رئیسی» تکذیب می شود
ستاد انتخاباتی حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری وجود هرگونه محدودیت در انجام سفرهای خارجی وی را به شدت تکذیب کرد. این اطلاعیه می‌افزاید: «ایشان طی دو سال گذشته در راستای مسئولیت های خود چندین سفر به کشورهای اروپایی و آسیایی داشته اند.»(لینک)

محور دومین مناظره نامزدها
سخنگوی کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری گفت: دومین مناظره شش نامزد انتخابات ریاست‌ جمهوری روز جمعه این هفته درباره مباحث سیاست داخلی و خارجی و موضوعات فرهنگی برگزار می شود. سیداحسان قاضی‌زاده‌هاشمی گفت: جلسه  کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری پایان یافت(لینک)

پیام معنادار قالیباف به مناسبت روز معلم
محمد باقر قالیباف در پیامی به مناسبت روز معلم از فرصت این روز برای انتقاد از عملکرد دولت یازدهم استفاده کرد و به بیان نقطه نظرات خود پرداخت. در این پیام آمده است: چگونه باید معلم در نقطه صفر مرزی صادقانه خدمت کند، دانش آموز خلاق تربیت کند، ایثار گری هم بکند، مطالعه هم بکند و در کنار اینها با فشار اقتصادی هم مواجه باشد و در اخبار و رسانه ها ببیند که در وزارتخانه متبوعش  دوازده هزار میلیارد تومان به تاراج رفته است، دوازده هزار میلیارد تومان را شاید بتوان جبران کرد اما اعتماد عمومی از دست رفته غیر قابل جبران است(لینک)

جهانگیری هیچ قصدی برای تشکیل ستاد انتخاباتی نداشته و ندارد
در پی انتشار خبری مبنی بر تعیین رییس ستاد انتخاباتی اسحاق جهانگیری، دفتر این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در اطلاعیه ای اعلام کرد که هدف از این اقدام، انجام امور اداری و مکاتبات لازم توسط رییس ستاد انتخاباتی بوده است چرا که کلیه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تایید شده از سوی شورای محترم نگهبان موظفند برای انجام اینگونه امور، فردی را بعنوان رییس ستاد انتخاباتی خود معرفی کنند.

آغاز پخش مستندهای نامزدهای ریاست جمهوری
پخش مستند نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از فردا آغاز می‌شود. مستند کاندیداها در دو بخش به روی آنتن خواهد رفت که بخش اول از ۱۲ تا ۱۸ اردیبهشت ساعت ۱۸:۳۰ و بخش دوم این مستندها از ۱۹ تا ۲۵ اردیبهشت ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

بخش اول مستندها ساعت ۱۸:۳۰ دوازدهم اردیبهشت با پخش فیلم مستند سیدمصطفی هاشمی‌طبا آغاز خواهد شد. به گفته ستاد تبلیغاتی هاشمی‌طبا، فیلم مستند او را فرزین رضائیان ساخته است.

چهارشنبه، 13 اردیبهشت فیلم مستند سیدابراهیم رئیسی پخش می‌شود؛ مستندی که توسط محمدعلی فارسی ساخته شده است. پیش از این ستاد تبلیغاتی رئیسی، رنگ تبلیغاتی او را نیز انتخاب کرده بود؛ پرچم سه رنگ ایران که پیش‌بینی می‌شود در مستند او نیز به نوعی به کار گرفته شود.

سیدمصطفی میرسلیم سومین نامزد انتخابات است که فیلم مستند او در روز 14 اردیبهشت پخش خواهد شد؛ به گفته ستاد تبلیغاتی میرسلیم، این فیلم مستند توسط روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی ساخته می‌شود و هنرمندان جوان و متخصص در ساخت آن مشارکت دارند. به گفته ستاد تبلیغاتی مصطفی میرسلیم، در ساخت این فیلم مستند از مشورت تعدادی از هنرمندان همراه و حامی میرسلیم استفاده شده است. رنگ تبلیغاتی میرسلیم نیز زرشکی اعلام شده است.

فیلم مستند بعدی، در تاریخ 16 اردیبهشت متعلق به حسن روحانی است. به‌رغم اینکه گفته می‌شود محمدحسین مهدویان کارگردان جوان سینما، فیلم روحانی را می‌سازد اما او با رد این موضوع گفته است که در ساخت فیلم تبلیغاتی هیچیک از کاندیداهای ریاست‌جمهوری مشارکتی نداشته است. از قرار معلوم و طبق گفته‌های ستاد تبلیغاتی روحانی، این مستند توسط ستاد او و فیلم‌ساز غیرشناخته شده‌ای تهیه و آماده شده است. همچون دوره گذشته، در این دوره نیز روحانی از رنگ بنفش و سبز برای تبلیغات خود استفاده کرده است.

مجید توکلی نیز فیلم مستند اسحاق جهانگیری را ساخته است؛ بخش اول این مستند روز 17 رادیبهشت از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

محمدباقر قالیباف آخرین نامزدی است که بخش اول فیلم مستند او از سیما پخش خواهد شد؛ فیلمی که به گفته ستاد تبلیغاتی قالیباف با مسئولیت و سرپرستی سیدمحمود رضوی ساخته شده و در روز 18 اردیبهشت پخش خواهد شد.ستاد محمدباقر قالیباف امسال هیچ رنگی را برای تبلیغات این نامزد انتخاباتی انتخاب نکرده و تصمیمی هم برای به کارگیری رنگ خاصی در ادامه تبلیغات نخواهد داشت(لینک)

درگیر بازی‌های تخریبی رقبا نمی‌شویم
رییس فراکسیون امید گفت: نگاه‌مان به آینده است و امید و اخلاق را سرلوحه کار خودمان قرار دادیم باید به حد ضرورت و به شکل کوتاه به رفتارهای تخریبی پاسخ داده شود. محمدرضا عارف تاکید کرد: البته نباید در این دام گرفتار شد و در بازی‌ها شرکت‌ کرد ما باید از آن عبور کنیم.

اصول‌گرایان دوست دارند انتخابات به دور دوم برود
 سخنگوی حزب کارگزاران گفت: من احساس نمی‌کنم که انتخابات به دور دوم کشیده شود و به نظر من تکلیف انتخابات در همان مرحله اول مشخص خواهد شد.

حسین مرعشی، سخنگو و عضو حزب کارگزاران اسلامی گفت: من اقای میرسلیم را از همه اصولگرا تر می بینم. در رابطه با آقای رئیسی نیز باید بگویم که ایشان رای آقای روحانی را در هیچ حوزه‌ای تهدید نمی کند آنها رای خودشان را دارند و همان رای بینشان تقسیم می شود دکتر روحانی هم رای خودش را دارد. البته رای اقای روحانی هم یک رای از پیش مشخص شده، نیست و به هر حال تعدای از آرا در جامعه ما نه اصولگرایی است و نه اصلاح طلبی به عبارتی خود مردم تصمیم می گیرند به چه کسی رای دهند. اما کاملا مشخص است که هیچ رای اصولگرایی به سمت اقای روحانی نخواهد رفت و هیچ رای اصلاح طلبی هم به سمت هیچکدام از آن سه نفر نخواهد رفت. بنابراین تکلیف رای بخشی از جامعه که غیر سیاسی و اجتماعی هستند را مناظرات پیش رو مشخص می کند. من احساس نمی کنم که انتخابات به دور دوم کشیده شود و به نظر من تکلیف انتخابات در همان مرحله اول مشخص خواهد شد. البته اصولگرایان دلشان می خواهد این اتفاق بیفتد اما تا کنون هر چه آنها خواسته اند نشده است.

گزینه های پیش روی دو طیف سیاسی در مشاجرات انتخاباتی
عباس سلیمی نمین در یادداشتی نوشت: بروز و ظهور عدم اشراف رئیس جمهور مستقر بر امور جاری و قوی تر ظاهر شدن معاون او در این عرصه، احتمال هدایت آرا به واسطه تمهید جدید (نامزد پوششی) را بسیار دشوار می ‌سازد. زیرا در صورتی که تصویر نامزد محوری بر اساس مشاهدات و تجربه عینی در ذهن پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان جابجا شود، انتقال رای از سبد رای فرد قوی تر به ضعیف تر به سهولت ممکن نخواهد بود یا دست کم موجب یأس سیاسی و کاهش انگیزه برای مشارکت می‌ شود. در صورت ادامه همین وضعیت در مناظره دوم تصمیم سازان این طیف سیاسی دو گزینه در پیش روی خواهند داشت؛ اول: رهاسازی خود از لکوموتیوی که در توان آن تردید جدی ایجاد شده است. دوم: مطالبه امتیازات فوق العاده از رئیس جمهور مستقر در دولت احتمالی آینده وی که چندان قابل اتکا نیست. آزمون انتخاباتی می ‌تواند عبور از رئیس جمهور مستقر را به نوعی رقم زند که نه بتوان به آن اطلاق خائنانه کرد و نه عهدشکنانه بلکه، بر اساس رای مردم در نظرسنجی ها به مصالح عمومی تاکید خواهد شد(لینک)

ناگفته هایی خواندنی از خانواده کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری
*میرسلیم در سال 49 ازدواج کرده ماحصل ازدواجش دو فرزند دختر به نامهای مریم و مرضیه و یک پسر بنام مهدی است. پسر میرسلیم در مورد نحوه ازدواج پدر و مادرش به خبرنگار ما گفت پدرم در فرانسه تحصیل میکرد به مادر بزرگم گفته بود برایش همسری مناسب پیدا کند مادر بزرگم بنا بر خصوصیات اخلاقی پدرم، مادر من را برایش انتخاب کرد مراسم ازدواجشان هم زود سر گرفت و باهم به فرانسه برگشتند. مهدی میرسلیم  لیسانس کتابداری دارد، در سازمان صداوسیما کار میکند و ازدواج کرده که ماحصل این ازدواج یک پسر و یک دختر است. مریم میرسلیم دکتری حقوق جزا دارد در یک دفتر قضایی کار میکند، متاهل است و هنوز فرزندی ندارد. مرضیه میرسلیم فوق لیسانس شیمی دریایی دارد و سردبیر یک مجله تخصصی است، متاهل است و یک پسر دارد.

 * جهانگیری چهار فرزند دارد دو دختر و دو پسر، دخترانش ازدواج کرده اند. پسر بزرگش دکتری دارد و پسر کوچکش هم دانش آموز است یک دخترش فوق لیسانس و دیگری لیسانس دارد. جهانگیری پدر بزرگ هم شده  یک نوه پسر 5 ساله دارد. ازدواج دخترانش فامیلی و یا سیاسی نبوده بلکه ازدواجشان از طریق محیط دانشگاهی صورت گرفته است. همسر جهانگیری فوق لیسانس دارد در عرصه سیاسی هم فعالیت چندانی از وی شاهد نبودیم فقط به ما گفتند که وی در بنیاد خیریه و  NGO فعال است.

  *در مصاحبه با روزنامه ای گفته شده که روحانی با دختر خاله اش در سال 48 ازدواج کرده است. در مورد ازدواجش خانواده اصرار بر ازدواج داشتند پدرم اصرار کرد مادرم هم همینطور، من هم خیلی بی میل نبودم و آمد و قبول کردم. نام همسرش صاحبه عربی و خانه دار است و گفته شده تحصیلات متوسطه دارد. 3 دختر و 2 پسر دارد البته یک پسرش در سال 76 فوت کرده است یکی از دخترانش به همراه خانواده مقیم اتریش است یکی از سفرهای روحانی به اتریش که هم زمان با مذاکرات استانبول بود با حاشیه هایی همراه بود به گونه ای که دفتر مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام که آن زمان ریاستش بر عهده روحانی بود طی اطلاعیه ای اعلام کرد، سفر روحانی به اتریش خانوادگی بوده است.

 *رئیسی با دختر آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد ازدواج کرده است همسرش دکتری فلسفه و تعلیم و تربیت دارد دانشیار و رئیس پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی است، دو دختر و دو نوه دارد.

 *در سایتها آمده که قالیباف در سال 61 و در سن 21 سالگی ازدواج کرد همسرش زهرا سادات مشیر، زنی از محله طرقبه مشهد است صیغه عقدشان را امام (ره) خوانده که حاصل این ازدواج الیاس، اسحاق و مریم است. همسر قالیباف دکتری جامعه شناسی دارد گفته شده شعر می گوید و نقاشی می کند. الیاس قالیباف فرزند ارشد خانواده و دانشجوی مدیریت فرهنگی است می گوید در یک مجتمع آموزشی کار میکنم و گفته شده با دختر یکی از فرماندهان سپاه ازدواج کرده که 2 فرزند دارد. می گویند مریم قالیباف با پسر یکی از همرزمان پدرش ازدواج کرده و در دانشگاه تهران درس خوانده.

*هاشمی طبا در مورد ازدواجش گفته که به صورت سنتی ازدواج کردم همسرم را یکی از دوستانم  معرفی کرده است. مهریه همسرم یک سکه است سه فرزند دارم و دو دختر و یک پسر. دختر بزرگم خانه دار و دختر کوچکم مهندس معمار است و تقریبا بیکار است پسرم فوق لیسانس دارد و در یک موسسه بین المللی کار میکند. دو فرزندم متاهل اند و مراسم ازدواجشان هم ساده برگزار شده است.

 شخصیت شگفت آور انتخابات ایران
خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به اولین مناظره انتخاباتی ایران پرداخت و اسحاق جهانگیری را شخصیت شگفت آور این انتخابات برشمرد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ایران  در صحبت های خود اعلام کرد که برای حمایت از دولت اعتدال به میدان آمده است و گفتنی است در این زمینه نیز توانست قدرتمند ظاهر شود. این خبرگزاری در ادامه به شکننده شدن آرای آقای روحانی توسط جهانگیری اشاره کرد و نوشت: برخی از تحلیل گران بر این باورند که جهانگیری اکنون به عنوان نماینده اصلاح طلبان شناخته می شود و او نباید از این رقابت به نفع روحانی کناره گیری کند. برخی نیز بر این باورند که ادامه حضور وی می تواند رای های روحانی را بشکند و راه برای اصولگرایان هموارتر شود.

«آریانا طباطبایی» تحلیلگر دانشگاه «جورج تاون» در واشنگتن آمریکا از قالیباف به عنوان رقیب جدی روحانی نام برد. بلومبرگ در ادامه با تحلیل از عملکرد حسن روحانی در مناظره تلویزیونی روز جمعه  نوشت:  در قیاس با مناظره‌های چهار سال قبل وی نتوانست زمان را به خوبی مدیریت کند و پاسخ‌هایش هوشیارانه نبود(لینک)
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۰۷:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۹:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۹:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۱۹:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۱۹:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۹:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۹:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۹:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۸:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۷:۲۶
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96+ روحانی+ انتخابات ریاست جمهوری+ اصولگرایان+ اصلاح طلبان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۰۵:۳۶
اصلاح طلب ها با برگزاری مراسم روز کارگر در حرم امام و ساماندهی بعضی حواشی ،قصد مظلوم نمایی دارند. اما مردم دیگر گول نخواهند خورد. (4304120) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۱:۵۸:۲۷
چرا به نظ شما هر کاری که روحانی میکنه مظلوم نماییه
آیا تا به حال این حمله تهمت و حمله به یک رئیس جمهور شده است
آخری را نیز قالیباف زد (4304452) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۰۷:۰۴
باشه تو گول نخور .برو ببین زمان احمدی نژاد مراسم روز جهانی کارگر ممنوع بود حالا که رییس جمهور ما مراسمی را برگزار کردند با حضور پرشور کارگران اون عده که اختلال ایجاد کردند اتفاقا طیف شبیه شما بودند و هیچ ربطی به اصلاحات نداشت. (4304608) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۹:۱۹:۰۷
ایا املاک نجومی جبران شد؟! (4305492) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۵:۲۶:۴۲
مردم دیگر مثل 84 گول نخواهند خورد؟ (4306682) (alef-13)
 
کیسل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۲۳:۳۶:۵۲
بازی های کودکانه و اصولگرایانه ای که در روز کاگر اتفاق افتاد زیر سر قالیباف بود (4307600) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۰۷:۳۱
تندروهایی مثل کرباسچی و تاج زاده ، امروز در ستادهای چه کسانی هستند؟ کرباسچی باان سابقه درخشان، ستاد کاندیدایی را در اصفهان ، با شعار مبارزه با فساد ، افتتاح کرد!! (4304126) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۱۶:۲۱
شکست زود هنگام قالیباف و رییسی (4304631) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۲۹:۱۸
برای رفع تنش با دنیا گسترش کسب کار و تولید و جذب سرمایه خارجی فقط روحانی (4304664) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۱:۰۸
مرتضوی تو ستاد وحامی کیست ؟! (4304700) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۱:۰۹
اگه اگه و فقط اگه سابقش درست نیس مردم از کاندیدای مورد حمایتش زده میشن
این خوبه که برات جوش چیو میزنی این وسط (4304701) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۹:۲۰:۰۰
تخلف کرباسچی و قالیباف مثل همه (4305497) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۵:۲۷:۲۷
سعید عسگرها چطور؟ کردمیهن ها چطور؟ خودسرها! چطور؟ (4306683) (alef-13)
 
سرهنگ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۲۳:۴۱:۱۲
من هر چه به مغزم فشار می آورم قالیباف را رقیبی سخت برای روحانی نمیدانم..

روحانی اگر رقیبی داشته باشد او آقای رییسی هست نه قالیباف...

این رو من 30 اردی بهشت همین جا برای شما ثابت خواهم کرد.......... (4307610) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۰۸:۲۷
رای ما فقط جهانگیری ، نه روحانی. (4304129) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۱:۱۹:۱۲
تفرقه افکنی از نوع اصولگرایی!!!!!؟؟
رای ما فقط روحانی یا جهانگیری هرکدام که بزرگان تصمیم می گیرند.
الف جان بر خلاف گذشته لطفا چاپ کن (4304389) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۱:۵۱:۳۱
توطعه تندروها برای ایجاد اختلاف بین روحانی و جهانگیری
نمیتوانید اختلاف بیاندازید (4304443) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۸:۵۹:۰۷
از طرف خودت حرف بزن
ما این دوره فقط به روحانی رای میدیم (4305431) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۵:۲۸:۰۳
هر چی خود اسحاق جهانگیری بگه (4306685) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۰۹:۲۳
درود بر قالیباف (4304132) (alef-13)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۰۹:۵۲
دولت میگه با رشد اقتصادی متوسط سه درصد در این چهارسال هفتصد هزار شغل ایجاد کردم..قالیباف و آقای رئیسی میگویند اگر رئیس جمهور شویم سالی در چهارسال 6 میلیون شغل ایجاد میکنیم یعنی بعبارتی سالی یک میلیون وپانصد هزار شغل..غوغا راه انداخته اند که وعده این آقایان پوپولیستی هست و مگر میشود سالی یک میلیون و پانصد هزار شغل ایجاد کرد و برای اینکار به رشد اقتصادی 26 درصدی نیاز داریم!!!مگر شما نمیگویید با متوسط رشد اقتصادی دوسه درصدی سالی هفتصدهزار شغل ایجاد کرده اید و مگر خودتان نمیگویید بیکاری معضل اصلی کشور هست و اگر براش فکری نشه عنقریب مشکل بیکاری تبدیل به مشکل امنیتی میشود؟آقایان بعد از چهارسال پیاده کردن تئوریهای اقتصادی خود و مدام پز دادن با تورم تک رقمی و مدام دمیدن بر شیپور خروج از رکود چه جور اقتصادی را برای تحویل به دولت بعد از خود آماده کرده اید که وعده سالی یک میلیون و پانصد هزار شغل در برابر خیل بیکاران جوان کشور وعده پوپولیستی و عوامفریبانه حساب میشه؟آیا اشخاصی که پس از چهارسال قدرت داشتن و پیاده کردن افکار و تئوریهای اقتصادی خود اقتصاد کشور را در وضعیتی قرار داده اند که وعده ایجاد سالی یک میلیون ونیم شغل در آن وعده پوپولیستی و رویایی حساب میشه در خود این صلاحیت و کفایت رو می بینند دوباره برای حفظ جایگاه خود تلاش کنند؟ (4304135) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۱۰:۱۰
همه شبکه های حامی اصلاح طلبان ، از بی بی سی و وهابی و بهایی و سلطنت طلب و..، می خواهند با رییس هراسی ، از مردم رای بگیرند. (4304137) (alef-13)
 
معلم تهرانی
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۱۱:۳۹
جناب قالیباف, چطور آن کارگر رفتگر شهرداری در سرمای زیر صفر و یا در گرمای 40 درجه تابستان تهران با دستان پینه بسته خیابانها را جارو بزند و چنرقاز از شهرداری بگیرد ولی بشنود که حق او و امثال او را شما در قالب برج و ویلا و آپارتمانهای لوکس به دوستانتان هدیه کرده اید و یا به مدیران ارشد و شهردارانتان کمک هزینه مسکن 350 میلیونی اهدا کرده اید.

الف اگر بی طرفی منعکس کن (4304140) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۱۲:۵۶
انتقال آرای جهنگیری به روحانی بسیار آسان است زیرا ما این دو را به یک اندازه دوست داریم و هیچ فرقی ندارند (4304143) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۱۹:۳۵
روحانی و جهانگیری برنده ی چون و چرای مناظره اول بودند
قالیباف سعی کرد و عمدتا پاس گل داد ه چهانگیری (4304156) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۴۶:۰۵
شما نگران نمایندگان خودتان باشید (4304222) (alef-13)
 
درود بر جهانگیری و روحانی
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۵۹:۰۸
اصولگرایان محترم تلاش بیهوده نکنید که بین طرفداران جهانگیری و روحانی اختلاف بیاندازید بهتر است فکر خودتان باشید که به جای یک کاندیدا اکنون سه کاندیدا دارید (4304250) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۰:۰۰:۰۶
روش قالیباف و رئیسی صرفا خرید رای است
اگر این روش باب شود باید فاتحه کشور را خواند
مگر تعیین میزان یارانه وظیفه مجلس نیست؟
پس قول قالیباف و رئیسی چه معنا دارد (4304253) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۰:۰۱:۲۰
آقای توکلی چرا در رابطه با خرید رای با عده یارانه و پول موضع گیری نمیکنید (4304258) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۰:۱۳:۵۷
فقط روحانی (4304269) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۰:۱۴:۴۵
قاالیباف ، چالش بزرگ در برابر ،روحانی است
قالیباف نخواهدذگذاشت آب خوش در انتخابات از گلو روحانی پایین برود
اولین نتیجه ، ایستادگی قالیباف در برابر روحانی دو مرحله ای شدن انتخابات است، و روحانی در مرحله دوم با از دست دادن کاندیدای پوششی و ضربه گیر ، در یک مناظره رو در رو و دو نفره باروحانی شکست سنگینی را نصیب روحانی خواهد کرد ،
مناظره قالیباف و روحانی در مرحله دوم بسیار دیدنی و هیجان انگیز است. (4304271) (alef-13)
 
على
Italy
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۲:۲۲:۳۴
بعد از راى آوردن روحانى آيا قاليباف مهره سوخته نخواهد شد؟ (4304511) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۲۹:۴۶
خوابش رو ببینی (4304667) (alef-13)
 
Poland
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۰:۲۴:۰۷
صحبتهای آقای داود تاجران پدربازیافت ایران که در اینترنت منتشر شده بسیار جالبه. ایشون میگه آقای قالیباف حتی نتونسته زباله ها رو درست تفکیک کنه و وضع زباله به شکلی درآمده که فرودگاه بین المللی امام رو بوی زباله گرفته و آبروی کشور رو برده جلوی مهمانان خارجی. طرحهای تولید برق ایشون به هیچ جای مهمی نرسیده. و ظرف 12 سال گذشته سازمان بازیافت 8 یا 9 مدیرعامل مختلف داشته! اینه مدیریت آقای قالیباف! (4304286) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۱:۲۲:۳۷
تو اين مملكت هركي با اصلاحاتيا خوب باشه مى شه پدر يه چيزي!
بفرماييد به آقاي روحاني بگيد ما نون نداريم بخوريم تو رفتي هواپيما بازي مى كني! (4304393) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۱:۲۵:۰۵
پدربازیافت رو من نمیدونم دیگه از کجا درآوردن..شاید دیدن بزنن شهردار منطقه 20 در زمان کرباسچی یا بزنن کاندیدای اصلاح طلب شورای شهر در انتخابات شورای شهر برد تبیلیغاتیشو از دست میده برای همین فکر کردن چه عنوانی برای ایشان انتخاب کنیم گذاشتن پدربازیافت ایران!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4304397) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۱:۴۸:۵۲
ایشون (فالیباف) حداقل چندبار تلاش برای همین کارهای نوآورانه کرده و فرض کنید که بر اساس اظهارات با شکست هم مواجه شده. در دولت روحانی و جهانگیری نه تنها تلاشی برای اقدام و بهره گیری از فرصت ها نمیشه بلکه اقدام به فرصت سوزی و وطن سوزی کرده اند. »تقریبا هیچ« نشاندهنده ی یکی از نتایج اقدامات دولت چهاردرصدیست.البته در زمینه اقدامات به نفع دوستان خودی بسیار موفق عمل کرده اند. اخیرا دختر یکی از وزرا امتیاز قاچاق ( بخوانید واردات قانونی) برای کمک به اقتصاد مثلا مردم را خدمت نیروی انتظامی تقدیم کرده است. بقول آقای آخوندی این یکی از موارد عینی نمود اقتصاد مقاومتیست! (4304435) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۲:۴۹:۰۲
بوی زباله خارج شهر تهران ربطی به شهرداری تهران نداره
بوی گاو داریهای اطراف اونجاست (4304568) (alef-13)
 
سرو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۱۰:۱۸
اقای قالیباف نمی خواد دلش برای بسوزه برای اتش نشان خودش یک فکری بکنه. (4304616) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۰:۲۶:۱۳
راسانه های عمومی مشغول تضعیف دولت هستند
عدم رعایت انضاف و همسو بودن رسانه ها با رئیسی و قالیباف (4304293) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۱:۰۹:۲۸
صدا و سیما رسما شده ستاد روحانی! (4304370) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۱:۲۳:۳۴
فعلا آقاي روحاني تو مناظره بيشتر از همه حرف زده!
اين هم لابد از همسو بودن رسانه با ريسييه؟ (4304394) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۵:۰۱
دقیقا مثلا می خواد بگه بی طرفه اما عمدا سوالاتی از مردم می پرسه که انتقادها واظهار نظرات مردم روحانی رو توی ذهن میاره (4304721) (alef-13)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۵:۰۱:۱۱
روتون میشه اینو میگین
باز هم مظلوم نماییییییییییییییییی
وامصیبتا وا....
خوبه خودتون می دونین
که رسانه ملی همش اخبارروحانی رو میده (4306595) (alef-13)
 
عدالت!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۸:۲۴:۱۶
سلام دوست عزیز
منظورتون اینه که صداوسیما وقت بیشتر به آقای روحانی داخل مناظره ها داده است ... . (4308094) (alef-13)
 
سینا
Spain
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۱:۱۵:۵۰
رای ما فقط به فارغ التحصیل دانشگاه گلاسکو اسکاتلند:

حسن روحانی, حسن روحانی, حسن روحانی

Glasgow Caledonian University in Scotland
Our vote only hassan rouhani, hassan rouhani, hassan rouhani (4304384) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۱:۲۵:۵۵
هر چه تندروها بیشتر سروصدا کنند آرا اعتدالیون بیشتر میشه. (4304399) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۱:۴۹:۳۱
آقای قالیباف نمی خواد نگران معشیت معلمان باشد ایشان در دوازده سال مدیریت بر شهر تهران کدام یک از معضلات این شهر را حل کرد؟ (4304438) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۲:۰۳:۱۷
بسمه تعالی

به اطلاع هم وطنان محترم می رساند که بعلت کمبود وقت استودیو برگزاری

مناطرات که در مناظره اول وقت نشد افتتاح گردد بعلت شکایت همراه کاندیدای

پوششی(اسحاق!) در مناظره بعدی از سوی حسن روحانی طی مراسمی افتتاح

و سپس مناظره دوم برگزار می شود! (4304470) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۲:۰۸:۰۴
دولت بیمه رایگان عمومی رو در عمل اجرا کرد. تورم رو تک رقمی کرده یا حداقل خیلی کم کرده. بازار ثبات پیدا کرده. وضع سیاسی و ارتباط با کشورهای دیگه خیلی بهتر شده. واقعیت اینه که از چاه 4 سال پیش بیرون آمدیم اما نه اینکه وضعمون خیلی خوب باشه! (4304482) (alef-13)
 
پورامینی از همدان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۲:۱۸:۴۱
بنظرم اقای قالیباف در مقایسه با اقای روحانی مشکلات را بهتر می شناسد ودر نظر سنجی ها هم در جناح اصول گرا پیشتاز است از این رو بقیه کاندیدا ها بر اساس اصول ومنافع مشترک به سود ایشان کنار بروند تا رای جناح اصول گرا شکسته نشود اقای روحانی متاسفانه تا کنون علیرغم هشدار ها به این واقعیت نرسیده ویا رویکرد اقتصادی ایشان اقتضا میکند که سیاست باصطلاح مهار تورم با انجام اقدامات اتخاذ شده در واقع تا کنون مهار تقاضای کل بوده است که قیمت کالا وخدمات را افزایش داده وبه رکود بیشتر تولید وکسب وکار دامن زده به قشر ضعیف صدمه وارد کرده است وموجب اختلاف طبقات در امدی شده است واقای قالیباف به این مشکل پی برده ودر صدد رفع ان است (4304501) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۲:۴۰:۱۷
اصولگرایان از آنجا که رای بالایی ندارند با یک هجمه بسیار زیاد و استفاده از توان رسانه ای بالا سعی در تخریب روحانی و جهانگیری دارند تا در حد توان از آرای آنها بکاهند ولی این حربه هم شکست خواهد خورد. (4304552) (alef-13)
 
رضا
Ukraine
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۰۲:۱۷
اقاي دكتر توكلي عزيز با اينكه من يك اصلاح طلب ١٠٠٪‏ هستم ، ولي هميشه اخبار واقعي رو از سايت شما و تفكرات شما رو بعنوان تنها كسي كه واقعيت ميگويد ميپسندم ، متاسفانه الان ميبينم شما راه طرفداري و تبليغات رو در مورد اصولگرا ها در پيش گرفتيد ، برايتان متاسفم و ديگر سايتتان را نگاه نميكنم (4304590) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۲۲:۴۸
باید بقیه مناظرات را ببینیم و نتیجه بگیریم,فعلا جهانگیری از همه با برنامه تر و بهتر سخن گفته (4304642) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۰:۵۸
امشب آقای قالیباف گفت ما 51 میلیون تن تولید پتروشیمی داریم و هر یک میلیون تن هم 200 هزار شغل مستقیم و 400 هزار شغل غیر مستقیم ایجاد میکنه.
به عنوان یک مطلع در صنعت پتروشیمی میگم که این رقم خیلی خیلی زیاد غیر واقعیه. مثلا یک واحد متانول با ظرفیت یک میلیون و دویست هزار تن فقط حدود 2500 نفر رو بطور مستقیم بکار میگیره.
علاوه بر این اگه اینقدر شغل ایجاد کنه پس ظرفیت موجود باید ده میلیون نفر و مستقیم و بیست میلیون نفر رو غیر مستقیم شاغل کنه. یعنی باید فقط سی میلیون نفر در صنعا پتروشیمی مشغول باشند !!! (4304699) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۵۲:۴۰
درود بر دولت تدبیر و امید. اصول گرایان نو فرقه جدید یعنی همان پایداری ها اینبار هم ریاست جمهوری را در خواب خواهند دید. یا وعده پول می دهند یا وعده چند میلیون شغل بدون برنامه اجرایی= شکست (4304745) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۱۷:۴۷
راى ما روحاني ، به عقب بر نميگرديم (4304819) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۶:۰۹:۵۳
زنده باد دکتر قالیباف (4305067) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۷:۵۹:۲۲
با امید به آینده
رای من روحانی و جهانگیری است
قالیباف میخواهد به هر قیمتی روحانی را تخریب کند ، متاسفانه ایشون نه تنها روحانی ، بلکه کل نظام را دارد جهت رسیدن به پست ریاست جمهوری تخریب می کند
وعده های خارج از اختیارات رئیس جمهور و غیر قابل اجرا می دهد
وزیران و مسئولان احمدی نژاد هم دور آقای رئیسی جمع شده اند (4305206) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۱:۱۸:۱۶
روحانی باید به نفع جهانگیری کنار برود (4305863) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۱:۵۸:۵۴
از حسین فریدون چه خبر!!!!! (4306010) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۴۷:۰۸
آقاي قاليباف يكي از فسادهايي كه در اين چند ساله در شهرداري اتفاق افتاد تبديل باغها تهران به مجتمع هاي مسكوني براي بعضي از اورگانها بود مانند باغهاي منطقه 14 شهرداري در خيابانهاي شهيد واضحي فرد وشهيد جعفري و پاسدار گمنام كه با رضايت شخص شما اين كارها شده (4306552) (alef-13)
 
زنده باد اصلاحات
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۵۸:۱۸
اصلاح طلبان باید جهانگیری رو جایگزین روحانی کنند. چون هم مدیریتش قوی تره و هم یک اصلاح طلب ناب هست (4306587) (alef-13)
 
ف.خ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۸:۲۰:۳۲
از این که اغلب رجال سیاسی ایران همسران و دختران تحصیلکرده دارند خوشحالم. (4307088) (alef-13)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۷:۳۹:۰۶
٢٥ مليون فقير ناشي از ٤ سال دولت اقاي روحاني نيست بلكه در حالت خوشبيني ميتوان گفت
ناشي از دولت ٨ ساله قبلي است و اما متصفانه اش ناشي از ٣٨ سال اشتباه در اداره و مديريت اقتصادي كشور است ، براي نجات اقتصاد كشورراهي جزء اعتدال و خرد و درستكاري و امانت داري نداريد و نخواهيد داشت (4307967) (alef-13)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۷:۳۹:۲۴
دمت گرم الف (4307968) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.