توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506870
منا چقدر آماده میزبانی از حجاج است؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۱
مسئولان حج عربستان اعلام کرده‌اند، امسال ۲۲ پروژه توسعه در منا، عرفات و مشعرالحرام برای ارائه خدمات بهتر به حجاج اجرا شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از خلیج تایمز، شهر منا که در فاصله ۵ کیلومتری شرق مکه قرار دارد و هر ساله برای مدت پنج روز میزبان حجاج است، امسال نیز خود را برای استقبال از حدود دو میلیون زائر آماده کرده است که تقریبا ۱.۸ میلیون نفر از آنها از کشورهای مختلف جهان آمده‌اند.

منا که دو سال پیش شاهد فاجعه‌ای بزرگ بود، ظاهرا امسال با آمادگی بیشتری برای استقبال از حجاج آماده شده و مسئولان سعودی اعلام کرده‌اند، همه‌چیز از سوی دولت و موسسات خصوصی در منا تدارک دیده شده و تمامی تمهیدات لازم برای ارائه بهترین خدمات به حجاج و سهولت در انجام مناسک حج اندیشیده شده است.

مقام ارشد توسعه شهر مکه اعلام کرد، در طول یک سال گذشته، ۲۲ پروژه برای توسعه منا، عرفات و مشعرالحرام تکمیل شده است تا امسال در اختیار حجاج قرار گیرد که از جمله این پروژه‌ها می‌توان به پل عابر پیاده به غرب بیمارستان الوادی در منا، ایجاد سایه‌بان برای جاده پیاده‌رو از منطقه العزیزیه مکه تا منطقه جمرات در منا، ایجاد سرویس‌های بهداشتی متعدد و جدید، نصب آب‌پاش‌ها در منطقه جمرات برای تازه کردن هوا، نصب سایه‌بان در جاده پیاده‌روی منتهی به ایستگاه‌های قطار و همچنین تکمیل یک ایستگاه قطار برای جا بجایی گوشت‌های قربانی شده اشاره کرد.
 
کلمات کلیدی : حج و زیارت + زائران + عتبات عالیات + حجاج ایرانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.