توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466172
مسئول ستاد روحانی در انتخابات ۹۲: «جهانگیری» اراده‌ای از خود ندارد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۸
مهدی آیتی گفت: حضور جهانگیری در انتخابات ریاست‌جمهوری کاملاً نمایشی است و ما وی را اصلاً جزو نامزدها نمی‌دانیم.

مهدی آیتی رئیس ستاد روحانی در خراسان‌جنوبی در انتخابات 92 و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با تسنیم، درباره حضورش در ستاد روحانی در انتخابات امسال، گفت: من در این دوره حضور ندارم و برای خراسان‌جنوبی شخص دیگری معرفی شده است.

آیتی با بیان اینکه بحث رقابت‌ها در حال گرم شدن است و این نکته مثبتی برای کشور است، اظهار داشت: انتخابات دوره شور و نشاط و زنده شدن فضای جامعه است و ملت در تعیین سرنوشت‌شان علاقمند هستند.

وی با بیان اینکه این 6 نفر کاندیدا ترکیب قابل قبولی است، گفت: بهتر بود شورای نگهبان افراد بیشتری را تأیید می‌کرد. در این ترکیب رئیسی و قالیباف در یک اردوگاه هستند، روحانی و جهانگیری اصلاح‌طلب و میرسلیم و هاشمی‌طباء مستقل حضور دارند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: این نشان می‌دهد ترکیب این 6 نفر مناسب است. مردم چه اصولگراها و چه اصلاح‌طلبان در این انتخابات کاندیدا دارند و اگر بخواهند به هیچ‌ کدام از این دو گروه رای ندهند باز هم کاندیدا خواهند داشت.

رئیس ستاد روحانی در انتخابات92 درباره حضور جهانگیری در انتخابات، اظهار داشت: در ترکیب فعلی حضور جهانگیری کاملاً نمایشی است و ما وی را اصلاً جزو نامزدها نمی‌دانیم. این اشکال دارد که یک نفر از ابتدا اعلام کند من نامزد پشتیبان رئیس‌جمهور هستم.

آیتی با بیان اینکه این توهین به شعور مردم و انتخاب آنهاست، گفت: این نشان می‌دهد جهانگیری از خودش اراده‌ای ندارد و با اراده دیگران آمده است. از نظر قانونی شورای نگهبان باید به‌ نحوی صلاحیت‌ها را بررسی کند که کسی نتواند نمایشی وارد عرصه شود.

این نماینده مجلس ششم خاطرنشان کرد: در صورتی که کسی از این ترکیب کناره‌گیری نکند و با توجه به انصراف حتمی جهانگیری و مشارکت بالای مردم، احتمالاً انتخابات در مرحله اول تمام و روحانی پیروز شود.

وی افزود: اگر انتخابات با مشارکت پایین برگزار شود، 2 مرحله‌ای می‌شود و در مرحله دوم شانس نامزد اصولگرایان از روحانی بیشتر است. تجربه نشان داده هرگاه انتخابات مجلس یا ریاست‌جمهوری به مرحله دوم رفته نیروهای اصولگرا پیروز شده‌اند.
۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ۱۴:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۲۰:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۲۰:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۰۷:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۶ ۱۷:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۷ ۰۶:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۰۸:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۸ ۰۹:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۰۹:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۶ ۱۰:۱۰
 
 
کلمات کلیدی : جهانگیری، نامزد پوششی، انتخابات 96، روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.