نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 355076
تراژدی یک زن‌وشوهردر هواپیمای سقوط کرده مصری+تصویر
تاریخ انتشار : شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۸
تراژدی یک زن وشوهردر هواپیما سقوط کرده مصری اختصاصی «تابناک باتو»، محمد الشناوی دوست یکی از قربانیان حادثه سقوط هواپیما در مصر است. سقوط این هواپیما بحث روز مردم مصر است و هر کسی به گونه ای به آن واکنش نشان می دهد.

به گزارش تابناک باتو، هم اکنون داستان یک زوج مصری به نام احمد و ریهام بسیار در رسانه های مصری بازگو می شود و رسانه ها از آن به عنوان تراژدی احمد و ریهام یاد می کنند.


اما ماجرا چیست؟!

احمد، مردی است که همسرش را برای درمان به پاریس می برد تا زیر نظر پزشکان آنجا از بیماری مهلک سرطان نجات یابد؛ اما نه تنها همسرش نجات نمی یابد بلکه آن دو در مسیر بازگشت، در اثر سقوط هواپیما با هم از دنیا می روند تا این گونه سه فرزند کوچکشان بی سرپرست بمانند.

الشناوی داستان تأمل برانگیز دوست خود «أحمدالعشری» و همسرش دکتر «ریهام مسعد» را در صفحه فیس بوک برای مردم شرح می دهد و از سرنوشت تلخ آن دو می گوید.


این متن در سایت «الیوم السابع» مصر منتشر شده است.

«خدایا رحمت و مهربانی ات را شکر، إنّالله و إنّا إلیه راجعون، أحمد را همیشه مثل پسر خودم می دانستم. خیلی به من نزدیک بود، در همه کارها یش با من صلاح و مشورت می کرد. ازدواج کرده بود و سه فرزند داشت. یک پسر در کلاس اول ابتدایی و دو تا هم در مهد کودک. همسر۲۷ ساله اش به سرطان مبتلا شده بود. پدرزنش همین چند وقت پیش از دنیا رفت و مادر زنش هم به دنبال آن در فاصله کمی از دنیا رفت. زن از دوری آن دو خیلی غمگین شده بود.

احمد همه دارایی اش را فروخت تا ریهام را نجات داده و دردهایش را تسکین بدهد. به خاطر همین هم به پاریس رفتند. من درباره سفرشان مطمئن نبودم و تردید داشتم. به احمد گفتم، کارت را به خدا بسپار و در همین مصر راه علاج و درمان پیدا کن. اما احمد به رفتن اصرار داشت. بچه هایش را پیش مادرش گذاشت. یک ماه آنجا بودند. به هنگام برگشت با هواپیما هیچ گاه برنگشتند.

اوضاع اسف بار و غم انگیزی است. بچه هایشان را که می بینم دلم می سوزد. می خواستند بروند فرودگاه تا از پدرومادرشان استقبال کنند، با خودم گفتم بچه ها کجا می روید؟ بابا و مامان دیگه هیچوقت نمی آیند، همانطور که بقیه که با آنها بودند هرگز نخواهند آمد...».
 
کلمات کلیدی : هواپیمای مصری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۱ ۱۱:۲۳:۲۳
خدددددددددددددددااااااااااااااااااااااااااا. خیلی دردناکه. به بچه هاش صبر بده ای خدا. انالله و انا الیه راجعون. (3716644) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۰۱ ۱۲:۰۲:۴۲
خدا خودش بیماری را داده (3716744) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۰۱ ۱۵:۴۵:۵۸
خدا بیماری رو نمیده. عوامل ژنتیکی، عادت های غلط تغذیه ای ، عوامل محیطی و ... عامل بیماریست.
اما فقط خداست که علاج هر بیماری در اختیار اوست. و اوست که هر لحظه ناجی بندگانش است. (3717294) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۱ ۱۸:۵۸:۲۴
همونطور که به توی ناشکر سلامتی داده (3717630) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۱ ۱۶:۰۱:۲۵
اشکم دراومد.....خدایا خودت نگهدار و مراقب کوچولوهاشون باش.... (3717321) (alef-13)
 
خورشيد
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۱ ۱۸:۴۲:۱۵
تقديرشان اينگونه بوده خداوند رحمتشان كند و حافظ فرزندانشان باشد (3717612) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۱ ۱۸:۴۶:۴۱
برای شادی روح همه ی درگذشتگان صلوات (3717615) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.