توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469179
خنثی سازی توطئه ترور بیولوژیک رهبر کره شمالی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۹
عصر ایران نوشت: دولت کره شمالی ادعا کرد یک توطئه سازماندهی شده برای ترور بیولوژیک "کیم جونگ اون" رهبر جوان این کشور خنثی شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد؛ همزمان با بالا گرفتن تنش ها بین آمریکا و متحدانش از سویی و دولت کره شمالی از سوی دیگر، دولت پیونگ یانگ گفته است یک توطئه مشترک بین سازمان های اطلاعات آمریکا و کره جنوبی برای ترور بیولوژیک کیم جونگ اون را خنثی کرده است.

وزارت امنیت دولت کره شمالی با صدور بیانیه ای گفته است یک گروه تروریستی را که با هماهنگی سازمان های سیا و اطلاعات کره جنوبی قصد ترور بیولوژیک رهبر کشور را داشته اند تارومار کرده است.
 
بنا بر این اطلاعیه یک شهروند کره شمالی با نام خانوادگی "کیم " – نامی بسیار رایج در کره شمالی - که در روسیه کار می کرده از طریق سازمان های اطلاعاتی آمریکا و کره جنوبی با پرداخت رشوه استخدام شده و قصد داشته با سازماندهی یک باند ترور،  رهبر کشور را از طریق مواد "رادیو اکتیو" و "نانو سمی" ترور کند.

جزییات بیشتری از این اتهام و افراد دستگیر شده اعلام نشده است.

اتهام تلاش برای ترور رهبر کره شمالی که از سوی دولت پیونگ یانگ مطرح شده در شرایطی است که تنش ها بین این کشور و دولت آمریکا در شبه جزیره کره به شدت بالا گرفته و دو طرف تهدیدهای جدی را علیه یکدیگر مطرح کرده اند.

با وجود اینکه دولت کره شمالی همواره لحنی خصمانه و ستیزه جویانه نسبت به آمریکا و کره جنوبی داشته است اما مطرح کردن اتهام توطئه ترور رهبر کره شمالی در نوع خود کم سابقه است.

رسانه های دولتی کره شمالی بامداد شنبه مهم ترین خبر خود را به این مساله اختصاص داه و اطلاعیه صادر شده از سوی وزارت امنیت این کشور را با شدت و حدت قرائت کرده و از کشف و خنثی شدن توطئه ترور بیولوژیک رهبر این کشور ابراز مسرت کرده اند.
 
 
کلمات کلیدی : آمریکا + کره جنوبی + ترور رهبر کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.