توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449973
اطلاعیه‌ سازمان حج درباره مذاکرات ایران و عربستان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۶
سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه‌ای آخرین اخبار از روند مذاکرات حج آتی را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا در اطلاعیه‌ی سازمان حج و زیارت که روز سه‌شنبه (دهم اسفندماه) صادر شده، آمده است: «در ارتباط با مذاکرات حج ۹۶، به استحضار ملت شریف ایران و رسانه‌های فهیم می‌رساند، متعاقب مذاکرات در طول روزهای گذشته، جلسات متعددی در سطح کارشناسان طرفین برای بحث و بررسی در ارتباط با ابعاد متعدد موضوع حج انجام پذیرفت، لیکن با عنایت به تعدد موضوعات و لزوم پیگیری موارد مختلف، مذاکرات همچنان ادامه دارد و قرار است نشست کاری دیگری در سطح رییس هیأت حج جمهوری اسلامی ایران و وزیر حج و عمره عربستان امروز (سه‌شنبه) برگزار شود. به دلیل ماهیت خاص مذاکرات و ضرورت جمع‌بندی‌های لازم، ضمن تاکید بر جایگاه خطیر و محوری رسانه‌ها و افکار عمومی، اطلاع‌رسانی جامع در اولین فرصت انجام خواهد شد.  

 مجددا تاکید می‌نماید هیأت جمهوری اسلامی ایران تحقق حجی عزتمندانه با محوریت عزت، امنیت و حقوق حجاج را با جدیت دنبال می‌کند و در صورتی‌که مسؤولان حج عربستان هم اراده‌ی لازم در این خصوص را داشته باشند، امکان دستیابی به توافق فراهم خواهد شد. »

هیات مذاکره‌کننده ایران از چهارشنبه گذشته به عربستان اعزام شده که نخستین مذاکره با وزیر حج عربستان نیز در روز پنجشنبه، پنجم اسفندماه بدون اعلام نتیجه‌ انجام شد. زائران ایرانی تحت تاثیر قطع روابط سیاسی ازسوی عربستان با ایران، از حج سال گذشته محروم شدند.
 
کلمات کلیدی : حج ، ایران ، عربستان، فاجعه منا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.