توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 399474
برندگان و بازندگان مناظره معاونان ترامپ و کلینتون
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۴
مناظره میان معاونین نامزد های جمهوریخواه و دموکرات انتخابات آمریکا شب گذشته برگزار شد و علاوه بر فرد پیروز تکلیف دیگر برندگان و بازندگان آن نیز مشخص شد.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، «مایک پنس» فرماندار ایالت ایندیانا و معاون «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و همچین «تیم کین» سناتور ویرجینیا و معاون «هیلاری کلینتون» در یک مناظره انتخاباتی 95 دقیقه ای رو در روی یکدیگر قرار گرفتند.

برندگان این مناظره
1. مایک پنس:
از همان ابتدای کار مایک پنس با آرامش و راحتی خاصی شروع به صحبت کرد و این راحتی کاملا در رفتار و کلمات او مشهود بود. پنس هنگام پاسخ به سوالات، مرتب به دوربین نگاه می کرد و با این کار نشان می داد که مخاطبین اصلی در اتاق مناظره حضور ندارند بلکه در حال تماشای او از قاب تلویزیون خود هستند.
فرماندار ایندیانا نسبت به رقیب خود تیم کین که بسیار عصبی بود و تند صحبت می کرد بسیار آرام و مسلط به نظر می‌رسید. پنس با محافظه کاری و نمایش برخورد حرفه ای خود در مناظره، راه را برای نامزدی ریاست جمهوری خود در سال 2020 یا 2024 هموار کرد.
معاون دونالد ترامپ به تمامی حملات کین به ترامپ پاسخ نداد و تنها به برخی از آن ها واکنش نشان داد.

2. تیم اوریولز در مقابل تیم بلو جیز (فوتبال آمریکایی):
تقریبا در تمام دقایق این مناظره 95 دقیقه ای هیچ مرز و محدودیتی قابل رویت نبود. پنس و کین چندین بار صحبت یکدیگر را قطع کردند و در چندین مورد هم مستقیما به سوالات یکدیگر پاسخ دادند. این مناظره کاملا شبیه به یک دعوای کودکانه بود که دو طرف مانند دو کودک به سمت یکدیگر سیب زمینی پخته پرتاب می کردند و این امر بر جذابیت این مناظره افزوده بود.
3. کسانی که دوست دارند مناظره معاونین وجود نداشته باشد:
تعداد زیادی از افراد اعتقادی به مناظره میان معاونین نامزدهای دموکرات و جمهوریخواه انتخابات آمریکا را ندارند. آن ها با دیدن این مناظره بر تصمیم خود مصمم تر شدند. مناظره سال 1976 میان معاونین نامزد ها اولین مناظره از این نوع محسوب می شود. حتی این مناظره در سال 1980 نیز برگزار نشد.
4. جو بایدن:
«جو بایدن» معاون باراک اوباما این مناظره را تماشا کرده و حتما با خود گفته است که من خیلی از این افراد بهتر عمل می کردم و می توانستم آن ها را شکست دهم.

بازندگان مناظره
1. تیم کین:
یک نفر باید به تیم کین، سناتور ایالت ویرجینیا بگوید که باید در مناظره تهاجمی حمله کند و به حریف فرصت حمله ندهد. روش کین در این مناظره جواب نداد. کین از ابتدای مناظره خیلی سریع صحبت می کرد و سعی می کرد تا در تمام پاسخ های خود به ترامپ حمله ور شود و به همین دلیل نتوانست پنس را تحت فشار قرار دهد و پاسخ حملات او را بدهد.
کین تنها در یک مورد و آن هم لحظه ای که در مورد اظهارت ترامپ درباره زنان صحبت کرد خوب عمل کرد ولی در بقیه موارد عملکرد ضعیفی داشت. کین صحبت های پنس را مرتب قطع می کرد ولی نمی توانست پاسخ مناسبی ارائه دهد.
زمانی که پنس قصد داشت به کلینتون حمله ور شود کین صحبت های او را قطع می کرد. نمی توان گفت این امر عمدا انجام می گرفت یا خیر اما در هر حال رفتار مناسبی نبود.

2. الینی کوییجانو:
«الینی کوییجانو» مجری این مناظره نیز خیلی خوب عمل نکرد. او کنترل مناظره را در دقایق ابتدایی به طور کامل از دست داد. کوییجانو گاهی اوقات به مدت 20 یا 30 ثانیه زمان را برای پنس یا کین بیشتر یا کمتر قسمت می کرد وگاهی اوقات نیز هردو آن ها همزمان با هم صحبت می کردند و این مجری نمی توانست معاونین نامزدها و کل مناظره را تحت کنترل خود در آورد.

3. مردم آمریکا:
ملت آمریکا مشکلات زیادی را تاکنون پشت سر گذاشته است اما تماشای این مناظره برای مردم این کشور هم خسته کننده بود و هم بسیار کسالت آور. پریدن وسط سخنان گوینده (مخصواصا از طرف کین)، امتناع از پاسخ به سوالات کلی، سخنان بی پایه و اساس (از طرف پنس). چه چیزی ذهن رای دهندگان آمریکایی را در حین این مناظره به خود مشغول کرده بود؟
حدود 90 دقیقه قبل از برگزاری این مناظره دفتر رسانه ای کمیته حزب جمهوریخواه آمریکا پنس را پیروز این مناظره نامید. مسلما آن ها به دنبال این بودند که بگویند هر اتفاقی بیافتند باز هم پنس پیروز است.

4. باز هم پس زمینه صحنه مناظره:
در پس زمینه صحنه این مناظره و پشت سر معاونین ترامپ و کلینتون، اعلامیه استقلال آمریکا به چشم می خورد. این اعلامیه، مرتبا حواس برخی از افراد را که در حال تماشای این مناظره بودند پرت می کرد.
 
کلمات کلیدی : مایک پنس، دونالد ترامپ، تیم کین، هیلاری کلینتون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.