توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503774
واکنش عبادی به گزارش رویترز درباره شرط به‌تاخیر افتادن همه پرسی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۹
دفتر حیدر العبادی به سخنان یکی از مسئولان اتحاد میهنی کردستان عراق مبنی بر احتمال به تعویق افتادن همه پرسی در صورت امتیاز دهی دولت بغداد واکنش نشان داد.

به گزارش مهر به نقل از سومریه نیوز، در بیانیه منتشر شده از سوی دفتر حیدر العبادی نخست وزیر عراق آمده است: ما اطلاعات دروغین منتشر شده در گزارش خبرگزاری رویترز در خصوص هیات سیاسی کردها در بغداد را رد می کنیم خبرنگار این خبرگزاری سخنی را به نقل از ملا بختیار یکی از مسئولان دفتر سیاسی اتحاد میهنی کردستان در یک گزارش خبری که حاوی اطلاعات کذب و به دور از واقعیت بوده ذکر کرده که این اطلاعات دروغین به هیچ عنوان در مذاکرات هیات کرد مطرح نشده چرا که بختیار اصلا در میان اعضای این هیات کرد حضور نداشته است.

در این بیانیه بر ضرورت دقت در انتقال مطالب تاکید شده است. در این گزارش به هیچ عنوان نظر طرف دوم و یا اعضای هیات کرد مطرح نشده و تنها نظر مسئولی که اصلا در این هیات حضور نداشته و اطلاعات نادرستی مطرح کرده آورده شده است.

رویترز به نقل از ملا بختیار گزارش داده بود که ممکن است همه پرسی استقلال اقلیم کردستان  در صورت دریافت مشوق های مالی و سیاسی از بغداد، به تعویق بیفتد.

بر اساس این گزارش ملا بختیار از اعضاء اتحاد میهنی افزود: هیئتی از اقلیم کردستان  در حال بازدید از بغداد است تا پیشنهادات عراقی ها را برای به تاخیر انداختن رای گیری بررسی کند.
 
کلمات کلیدی : العبادی+استقلال کردستان عراق+بارزانی+همه پرسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.