نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502676
ابتکار: نگاه من به حوزه زنان و خانواده ملی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۴
معصومه ابتکار در مراسم معارفه خود به عنوان معاون جدید رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، با اشاره به اهمیت هم افزایی برای ارتقا جایگاه بانوی ایرانی و خانواده افزود: نیازمند ائتلاف ملی برای تحقق این موضوع و رسیدگی به نقاط ضعف در ابعاد مختلف حقوقی و آسیبی هستیم.

به گزارش مهر، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه نگاه ما در حوزه زنان خانواده یک نگاه ملی است، گفت: از نظرات همه گروه ها و حتی منتقدان در این حوزه استفاده خواهیم کرد.

معصومه ابتکار در مراسم معارفه خود به عنوان معاون جدید رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، با اشاره به اهمیت هم افزایی برای ارتقا جایگاه بانوی ایرانی و خانواده افزود: نیازمند ائتلاف ملی برای تحقق این موضوع و رسیدگی به نقاط ضعف در ابعاد مختلف حقوقی و آسیبی هستیم.

وی با تاکید بر اهمیت مطالعات در حوزه زنان و خانواده ادامه داد: در این حوزه مطالعات خوبی انجام شده و آمارهای مناسبی در اختیار است اما باید به روز رسانی شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: امروز این نکته که جایگاه زنان هیچ تفاوتی با مردان در جامعه ندارد، به یک گفتمان تبدیل شده است و باید توازن و تعادل با توجه به نقش های خانوادگی زنان دیده شود اما بویی از تبعیض و بی عدالتی در این حوزه نباید به مشام برسد.

ابتکار با اشاره به تاکید قرآن کریم و بزرگان دین در مورد جایگاه زنان در جامعه گفت: چگونه با نگاه به تعالیم قرآنی عده ای می توانند نگاه دست دوم به زنان داشته باشند. البته معارضین و کسانی که نگاه متفاوت دارند هنوز هستند با این حال خوشوقتیم که در دولت یازدهم اقدامات خوبی در این زمینه انجام شد. البته در دولت مرحوم هاشمی رفسنجانی  بود که پایه گذاری دفتر امور زنان و خانواده شکل گرفت و در ادامه نگاه ویژه رئیس دولت اصلاحات به این حوزه را شاهد بودیم.

معاون جدید رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه خانواده مبنای همه امور از جمله اقتصاد مقاومتی است، خاطرنشان کرد: اگر خانواده به عنوان زیربنای جامعه نگریسته شود به طرق اولی می تواند زیربنای همه مسائل باشد. با شکوفایی خانواده می توانیم گام های موثری برداریم و وضعیت اجتماعی و موضوع تاب آوری اجتماعی در این مسیر قابل تحمل است.

وی با بیان اینکه نگاه من یک نگاه ملی است، گفت: باید بتوانیم از دیدگاه همه گروه ها و حتی منتقدین استفاده کنیم البته روش دولت همان خط مشی است که مردم در انتخابات نشان دادند.

ابتکار تاکید کرد: برنامه دولت دوازدهم در حوزه زنان و خانواده بر روی پایگاه معاونت  امور زنان قرار خواهد گرفت و یکی از این برنامه ها احیای ستاد ملی زن و خانواده به شمار می رود.

ابتکار با اشاره به اینکه رسانه ها از قول من نقل کرده اند که «مشکل اصلی زنان، مردان هستند» افزود: چنین نقل قولی نداشتم اما معتقدم راه حل بسیاری از مسائل زنان آقایان هستند.

وی با تاکید بر اهمیت فعالیت های بین المللی در حوزه زنان و خانواده گفت:  باید با سازمان های بین المللی همکاری داشته باشیم و ایران را به عنوان الگویی از اقدامات موثر در حوزه زنان معرفی کنیم و در مقابل از تجربیات کشورهای دیگر با حفظ ارزش های کشورمان استفاده کنیم.
 
 
کلمات کلیدی : ابتکار+زنان
 
کارمند محیطزیست
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۲۳:۱۸:۱۱
لطفا کمتر شعار دهید سرکار خانم دکتر ابتکار نگاه ملی شما را در عدم پرداخت حقوق مرخصی زایمان خانمهای مجموعه تحت مدیریتان دیدیم .که بعد از یکسال از زایمان هنوز نتوانسیم حقوق مرخصی زایمان را که کارمند پیمانی هستیم بگیرم .جای شما در معاونت زنان نیست (4522550) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۲۳:۴۸:۳۶
لطفا نگاهتون رو ببريد به طرفي كه چطوري از ديوار سفارت بالا برويد (4522591) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.