توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 177263
اعتراض دمشق به سازمان ملل درباره حمله اسرائیل
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۰۱:۳۶
دمشق درباره حمله رژيم صهيونيستي به سوريه به سازمان ملل اعتراض کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بر اساس بیانیه ای که روز پنجشنبه در خبرگزاری رسمی سوریه، سانا منتشر شد، وزارت امور خارجه سوریه بعد از حمله روز گذشته رژیم صهیونیستی به یک مرکز نظامی نزدیک دمشق به سازمان ملل متحد اعتراض کرد.

وزارت امور خارجه سوریه در بیانیه خود اعلام کرد «‌ به صورت رسمی به اقدام اسرائیل در نقض قطعنامه هزار و نهصد و هفتاد و چهار » معترض است که در آن پایان خصومت بین سوریه و اسرائیل پیش بینی شده است. سوریه و رژیم صهیونیستی به صورت رسمی در حالت جنگ به سر می برند. این وزارتخانه « از طرف های دارای صلاحیت در سازمان ملل متحد خواست تصمیمات لازم را در برابر این تجاوز جدی اسرائیل و تضمین جلوگیری از تکرار آن بگیرند .»

وزارت امور خارجه سوریه در نامه ای به رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد « شکست شورای امنیت را در عمل به مسئولیت خود در ممانعت از این حمله اسرائیل که ثبات در خاورمیانه و امنیت جهانی را به خطر می اندازد »، محکوم کرد. وزارت امور خارجه سوریه با اشاره به اینکه « مسئولیت کامل عواقب چنین حمله ای متوجه اسرائیل و کشورهایی است که در شورای امنیت از آن حمایت می کنند »، بر حق سوریه در دفاع از خاک و حاکمیت خود تاکید کرد.

ارتش سوریه اعلام کرد یک هواپیمای ارتش اسرائیل روز چهارشنبه یک مرکز نظامی را در منطقه دمشق بمباران کرد که به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن پنج تن منجر شد. این نخستین حمله اسرائیل به سوریه از سال دو هزار و هفت به ویژه نخستین حمله بعد از آغاز اعتراضات در سوریه از مارس دو هزار و یازده است که طبق گزارش سازمان ملل متحد بیش از شش هزار قربانی گرفته است.

اسرائیل به صورت رسمی این حمله را تایید نکرده است.
 
کلمات کلیدی : سوریه+اسرائیل