توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436364
راه‌های تحقق سند چشم‌انداز در صنعت خودرو
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰
در یک سند تدوین شده چهار راهکار برای تحقق اهداف پیش‌بینی شده در چشم‌انداز ۱۴۰۴ در صنعت خودرو پیش‌بینی شده است.

به گزارش ایسنا، در سند "اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴" پیش‌بینی شده که ایران باید در سال ۱۴۰۴ به رتبه نخست صنعت خودرو در منطقه (خاورمیانه، آسیای میانه/غربی، قفقاز و کشورهای همسایه)، رتبه پنجم آسیا و رتبه یازدهم جهان دست یابد.

در راستای رسیدن به این اهداف در صنعت خودرو که لازمه تحقق سند چشم‌انداز توسعه کشور در افق ۱۴۰۴ است، چهار راهکار برای رسیدن به این اهداف پیش‌بینی شده است.

اولین راهکار در این زمینه تبدیل شدن به پایگاه ساخت و تولید خودرو با برند داخلی، مشترک و جهانی در منطقه با تاکید بر صادرات محصولات تولیدی است. همچنین در این سند بر تبدیل شدن ایران به پایگاه ساخت و تولید قطعات و مجموعه‌های خودرو با برند معتبر داخلی یا جهانی در منطقه، تاکید شده است.

جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی (مستقیم یا مشترک) در راستای جذب فن‌آوری‌های نوین و توسعه صادرات و همچنین تبدیل شدن به پایگاه مراکز طراحی، آزمون و خدمات مهندسی خودرو در منطقه، از دیگر راهکارهای پیش‌بینی شده در این زمینه است.
 
کلمات کلیدی : سند چشم‌انداز + صنعت خودرو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.