توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 301967
حذف چربی‌های زائد بدن به قیمت مرگ
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۰
باور ادعاهای دورغین درباره حذف چربی‌های زائد بدن عوارض خطرناک حتی مرگ را می‌تواند در پی داشته باشد.

دکتر مسعود اسماعیلی فوق تخصص جراحی پلاستیک در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: این تصور که می‌توان از طریق روش‌هایی دستگاهی را وارد بدن کرد و چربی‌های زائد را بدون هیچ عارضه‌ای از بین برد خیال واهی بیش نیست چرا که این روش‌ها از خطرناک‌ترین عمل‌های جراحی است و در صورتی که زیر نظر متخصصان مجرب انجام نشود عوارض بسیار جدی مانند آمبولی و خونریزی شدید و در نهایت مرگ را به همراه خواهد داشت.

وی افزود: در واقع باید گفته شود که ساکشن،‌ لیپوساکشن و . . . هیچکدام برای کاهش وزن نیستند بلکه برای کاهش سایز بدن کاربرد دارند و می‌توانند علاوه بر برگشت پذیر بودن خطراتی را نیز ایجاد کنند.

این متخصص جراحی پلاستیک خاطر نشان کرد: عوارض ساکشن زیاد است و بیشترین و خطرناکترین عارضه‌ها در صورت عدم انتخاب مناسب بیمار و انجام عمل به دست افراد غیر متخصص رخ می‌دهد از جمله قرینه شدن و ایجاد پستی و بلندی در اندام‌ها، شل شدن پوست، نیاز به دوره نقاهت طولانی در نتیجه عقب ماندن از امور زندگی و فعالیت‌های اجتماعی و همچنین عفونت‌های شدید و خونریزی داخلی و آمبولی که گاها به فوت بیمار منجر می‌شود را می‌توان نام برد.
 
کلمات کلیدی : چربی زائد ، آمبولی ، خونریزی شدید ، لیپوساکشن ، ساکشن ، جراحی پلاستیک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.