نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 318860
ترامپ همان اوباماست لطفا ساده انديش نباشيم
بخش تعاملی الف - اشكان حيدري
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۵


براي عاشقان سينه چاك آمريكا عجيب بود و كمي دردناك، سخناني عجيب از فردي به نام ترامپ، خيلي از كساني كه تا نام ايالات متحده مي آيد فرياد وا مصيبتا سر مي دهند كه چرا با شيطان بزرگ رابطه مستقيم و آزاد نداريم و به راحتي بسياري از بزرگان و شخصيت هاي نظام را به مسبب اين عدم ارتباط منتسب و آن بزرگان را مسبب آن مي دانند.

اما به راستي چرا سخنان ترامپ در بسياري از رسانه ها سانسور و سعي بر آن شد كه سخنان اين فرد ناشي از توهم شخصي وي باشد و آنرا بسيار بي ارزش جلوه دهند، قبل از ورود به دلايل مهم بودن اين سخنان و ساير مباحث به عنوان يك ايراني هشدار مي دهم:

جرياني خود فروخته و آمريكا پرست در ميان رسانه هاي كشورمان وجود دارد كه بسيار بايست مراقب اين گروه بود گروهي كه اكنون خاموشند، حتما امر شده كه خاموش باشند تا حساسيت نسبت به آنها كمتر شود، مبادا از اين گروه غفلت شود زيرا انسان هايي كه مملكت خود را به بيگانه مي فروشند در مراحل مختلف تاريخ فتنه هاي بزرگي بنا نهاده اند از زمان دكتر مصدق تاكنون. به هر روي سخناني تند از يك مقام آمرييكايي آن هم با مضمون ممنوعيت ورود مسلمانان به آمريكا و ... در نوع خود جالب بود و بسيار به موقع!

بله به موقع تا بيدار كند آنان را كه خوشبينانه همانند كبك سر خود را به زير برف كرده اند و روياي دوستي با آمريكا را در سر مي پرورانند. اظهارات ضد اسلام ترامپ نه تنها اظهارات شخصي او نبود بلكه بيانگر نظر كليه احزاب آمريكايي بود، اظهاراتي خصمانه و قدرت طلبانه از دزد و شيطان بزرگ، به راستي كه در دوره ما هيچكس مانند رهبر معظم انقلاب ماهيت اين حكومت شيطان صفت را نمي شناسد، رهبر انقلاب بارها به خفتگان هشدار مي دهند كه گول آمريكا را نخورند، ايشان هنگامي از كلمه دشمن براي اين رژيم استفاده مي كنند اين فرمايشات معاني بسياري دارد كه بايد به آن توجه كرد، بله رهبر انقلاب ماهيت اين رژيم را به خوبي مي شناسند، رهبر انقلاب به خوبي بر اين امر اشراف دارند كه فرقي بين ترامپ و اوباما نيست و همگي به قول معروف سرو ته يك كرباسند...

اي كاش خفتگان و نادانان با بيانات ولي امر مسلمين از خواب بيدار شوند، البته يقينا آنان كه به عمد خود را به خواب زده اند بيدار نخواهند شد. كاش بدانيم يك جامعه اسلامي تنها و تنها زماني پيروز است كه بي چون و چرا مطيع امر ولي باشد، رهبر انقلاب هنگامي كه بر ماهيت يكسان احزاب و فرمانروايان آمريكا تاكيد مي فرمودند به عده اي در داخل بر مي خورد، اميد است اظهارات اين مقام آمريكايي مورد توجه بيشتر قرار گيرد اين اظهارات درد دل كل حاكميت آمريكا بود و نه اظهارات يك فرد مشخص از جمهوري خواهان.

در ذهن و قلب آمريكايي ها ما دشمنان هميشگي آنهاييم و يقينا آنان همانند برخي به اصطلاح روشنفكر وطني هيچگاه با گذر زمان تغيير روش نداده اند و نخواهند داد. اميدواريم رسانه هاي وطني با تحليل سخنان اين مقام آمريكايي از منظر بيانات مقام معظم رهبري به جوانان ايراني ماهيت حقيقي و خصمانه آمريكارا نشان دهند، به راستي ولي امر مسلمين چرا و چگونه ماهيت و افكار دشمن را مي شناختند در حالي كه بسياري از قديمي هاي انقلاب بر اين امر اشراف نداشتند. بلا شك رهبر انقلاب بر همه خطرات كه جامعه مسلمانان را تهديد مي كند آگاهند.

نهادهاي انقلابي نيز بايد مراقب نفوذ رسانه اي عاشقان سينه چاك آمريكا در كشورمان باشند اين جريان گروهي از سپاه دشمن است كه وظيفه اش تطهير دشمن قسم خورده و كم اهميت جلوه دادن دشمني هاي آن است و اگر مجال يابد فتنه هاي جديد را بنا خواهد نهاد مهمترين وظيفه اين گروه تطهير چهره آمريكا و جدا ساختن رهبران آمريكا از ترامپ است تا گروهي ساده انديش فريب خورده و اظهارات آن فرد را نظر شخصي وي بدانند. حقيقتا در پايان راهي جز مطيع رهبري بودن و ماهيت آمريكا را از زاويه ديد رهبري ديدن به ذهن نميرسد. هركس پيرو امام عصر خويش باشد از جميع آفات و بلاها به دور خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : اشكان حيدري
 
حسيني
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۰:۰۳:۵۰
درود و سلام به رهبر معظم انقلاب و سربازان قلم به دست اسلام و انقلاب (3404394) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۳:۳۵:۴۴
اولا"‌مذاكره با امريكا طبق بيانات ولي امر مسلمين با اجازه خود ايشان انجام شده و مي شود .

دوما" خيلي فرق است بين ترامپ و اوباما همانطور كه خيلي فرق بود بين بوش و اوباما .
همانطوري كه در كشور هشتاد ميليوني خودمان اينقدر اختلاف نظر و سليقه داريم ، در كشور 400 ميليوني امريكا هم اختلاف سليقه ها بسيار است و ما بايد را مقابله با هر كدام را بيابيم (3404900) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۲ ۰۹:۲۹:۴۰
همانطور که ریس جمهور قبلی با حرف های غیر متعارف خود چهره ای خشن و مهاجم از خود و ایران نشان داد که کار امثال نتانیاهو را در ایجاد اجماع در مخالفت با ایران و صدور قطعنامه ها در محکومیت و گسترش تحریمها ساده کرد.

ترامپ هم ...." پپ امریکا و مدل کمی "زبر تر" بوش پسر و نئو کانها است که در صورت بر سرکار آمدن موجب انزوای سیاست های تندروانه او و همفکرانش در میان همپیمانانش خواهد شد. (3408770) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۰:۵۸:۴۸
"ترامپ همان اوباماست"!!! یعنی چی این تیتر؟ شاید می خواسته بگه "اوباما همان ترامپ است"
چون اوباما هیچگاه مواضع ترامپ را علیه ایران نداشته و نسبت به ترامپ شخص مثبت تری است و اینکه بگویید ترامپ همان اوباماست بی معنی است. چون معمولا شخص مثبت رو به منفی نسبت می دن نه بر عکس! (3426514) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۰:۲۵:۲۳
تنها كسي كه از ترامپ تعريف تمجيد كرد پوتين بود (3405692) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۱ ۱۸:۵۵:۲۴
ترامپ واوباما هر دو امریکایی هستند همانطور که هندوانه وسنجد هم هردو میوه هستند. ندیدن تفاوت انها کج اندیشی روشن است . (3407687) (alef-11)
 
بهروز ساریخانی
۱۳۹۴-۱۰-۰۲ ۰۹:۳۶:۲۷
با سلام.
شنیدن اینگونه نظرات و تحلیلها, آنهم 37 سال بعد از انقلاب جدا جای تعجب دارد.
کسانی که مثل صاحب این قلم حداقل اطلاعات را از ساختار وزارت امور خارجه دانند, بخوبی میدانند که این وزارتخانه دارای چه تشکیلات گسترده ای از کارشناسانی است که در ادارات کل متعدد این وزارتخانه بکار مشغولند. در این ادارات تمامی کشورهای جهان, به فراخور اهمیت در جهان و بویژه موقعیت سوق الجیشی که نسبت به ایران دارند, بصورت جداگانه دسته بندی شده و در زیر مجموعه های آن, بررسی روزانه اطلاعات و اخبار و رسانه های آن کشورها جزء کارهای روتین کارشناسان مزبور است.
آیا هیچ از خود پرسیده ایم که اگر موضوع به این سادگی و پیش پا افتادگی است, آنگاه چه ضرورتی به وجود این دستگاه عریض و طویل و اینهمه انرژی و هزینه - آنهم در این وانفسا - است؟
این سخنان شبیه سخنان کسانی است که بی کمترین کارشناسی, نسبت به هزینه های مالی و انسانی که جمهوری اسلامی ایران بجهت دوراندیشی در حفظ حریم امنیتی خود در لبنان و سوریه و عراق و افغانستان و غیره و غیره میکند و ساده لوحانه تصور میکنند با حذف اینگونه کمکها, پول و انرژی بیشتری مصروف "خود"ِ مردم ایران خواهد شد.
در اینجا نه مجالی هست و نه این قلم را مطالعات و تخصص جامعی هست تا به کمی و کاستی در آن "کمک ها" بپردازیم.
مقصد انذار روشنفکران و عموم مردم به لزوم بازنگری در نگاه های شعاری و ساده اندیشی در تمامی مسائل - از جمله سیاست خارجی - است.
بیائیم کمی به همین ساده اندیشی در رسانه های بیگانه نظر افکنیم. آنگاه خواهیم دید که نگاه غیر کارشناسی میتواند مصرف موردی داشته باشد, اما بهیچوجه نه راهگشاست و نه کارگشا خواهد بود.
تحلیل های "سر و تهِ یک کرباس"ی, اگر در قرون ماضی, خریداری داشته, امروز قیمت آنچنانی در بازار تخصص و کارشناسی ندارد.

تهران
2 دی 04 (3408784) (alef-11)
 
سيد
۱۳۹۴-۱۰-۰۲ ۱۲:۱۰:۱۱
وجود دستگاه عريض وزارت خارجه آمريكا چه ربطي به ماهيت اصلي اين رژيم داريد درسته نوع صحبتها فرق داره اما ماهيت آمريكا سراسر دروغه و نيرنگ و چه جالب نوشتن سرو ته يه كرباسند اميدواريم روشنفكراي وطني كمي به فرمايشات رهبر توجه كنند ، دوره انقلابي بودن هيچوقت نميگذره. (3409195) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۳ ۱۳:۳۹:۲۴
اونوقت روسیه سراسر راستیه نه؟ (3411601) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۴ ۰۰:۴۰:۰۸
داداش پوتین شده مجسمه صداقت لابد!!!! برو تاریخ بخون ببین کدوم بیشتر ایران رو بردند روسیه یا امریکا!!!! (3413125) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.