توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455066
چرا آمریکا به طور خاص بر «تدمر» متمرکز شده است؟
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۲۰
یک سرتیپ ارتش سوریه با بیان اینکه، حمله رژیم صهیونیستی به حومه حمص هیچ یک از اهداف متجاوزان را محقق نکرد، از دلایلی که سبب دست زدن صهیونیست‌ها به این حمله به ویژه در شرایط فعلی شد، پرده برداشت.

العالم:  «محمد عباس» سرتیپ ارتش سوریه درباره واکنش قاطع ارتش سوریه به تجاوز رژیم صهیونیستی که با سرنگونی جنگنده رژیم و تاکید رسانه‌های دشمن مبنی بر این‌که تل‌آویو خواهان  تنش با دمشق در روزهای آتی نیست، گفت : رژیم صهیونیستی از طریق ارتش‌های جایگزینی که به سوی ما ارسال می‌کند، همچنان با سوریه می‌جنگد و سوریه هم همچنان به تجاوزات این رژیم پاسخ می‌دهد، در نتیجه حجم شکست‌های گروه‌های تروریستی در خاک سوریه، در مقابل رژیم صهیونیستی هیچ راهی نمانده جز اینکه با جنگنده‌ها و شاید با ناوگان دریایی‌اش حمله کند، همان کاری که آمریکا انجام داد و سوریه را به جنگ تهدید کرد یا زمانی که نیروهای ارتش را در «جبل الثرده» دیرالزور طی ماه‌های اخیر هدف قرار داد.

وی تاکید کرد : امروز سوریه و ارتش آن مقابله با تروریسم را تشدید کرده‌اند،‌ امروز ما گزینه‌ها و برگ‌های برنده زیادی در اختیار داریم که تا کنون استفاده نکرده‌ ایم، سوریه توانمندی‌ها و امکانات رزمی زیادی دارد و امروز توانست درسی به رژیم صهیونیستی بدهد که برایش غافلگیرکننده بوده است،‌ولی اعتقادی ندارم که این رژیم درس عبرت خواهد گرفت، زیرا حجم غرور این رژیم اجازه عبرت‌انگیزی به آن نمی‌دهد.

وی افزود : ارتش سوریه امروز با جنگنده‌های رژیم صهیونیستی مقابله کردند و یکی از آنها را که قصد حمله به یک منطقه نظامی در حومه حمص در نزدیکی تدمر را داشت،‌سرنگون کرد، من تاکید می‌کنم که هیچ یک از اهداف رژیم محقق نشده و جنگنده‌های این رژیم مناطق کاملا خالی را هدف قرار دادند.

سرتیپ عباس خاطر نشان کرد : مقابله با این تجاوزگری تاکید می‌کند که سوریه توان بازدارنده و بازداشتن رژیم صهیونیستی و مهار آن را دارد و مقاومت ملی و نیروهای مسلح سوریه و دوستان و همپیمانان ما همگی قادر به دفع این تجاوزات هستند.

وی درباره دلایلی که رژیم صهیونیستی را برای هدف قرار دادن سوریه به ویژه حومه تدمر وادار کرد، گفت : تدمر بخشی از طرح آمریکا برای آغاز پروژه تجزیه سوریه و منطقه است، تدمر یکی از مسیرهای اصلی است که نیروهای سوریه در آن پیشروی کرده و موفق بوده‌اند،‌ در عین حال آمریکا نتوانسته است به هیچ یک از اهداف خود در تدمر دست یابد و حسرت این کشور را به دنبال داشته است،در حالی که بر این منطقه برای نفوذ و سیطره در شمال و شرق و جنوب شرقی سوریه حساب باز کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد : امروز آمریکا می‌خواهد به همپیمانان و مزدورانش که متحمل ضربات پیاپی در سوریه شده‌اند، اثبات کند که آمریکا و اسرائیل در کنارشان هستند، معتقدم آنها کاملا شکست خورده و این نکته را درک کرده‌اند که سوریه مصمم به مبارزه با تروریسم و رهایی از آن و مقابله با کسانی است که در کنار تروریسم و حامی آن هستند.
 
کلمات کلیدی : آمریکا، سوریه، تدمر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.