نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415565
وزیر بهداشت: برخی نهادها بیماری تولید می‌کنند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۷
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه برخی از دستگاه‌های اجرایی بیماری تولید می‌کنند، گفت: در حالیکه تاکید و اولویت ما باید بر پیشگیری و عدم ابتلا به بیماری‌ها باشد نه اینکه بخواهیم بیماری‌ها را درمان کنیم زیرا ۸۰ درصد عوامل سلامت در دست وزارت بهداشت نیست.

به گزارش تسنیم، سید حسن هاشمی با اشاره به اینکه سیاسیون اقتصادی با رفاه برای مردم مخالف هستند و همواره به دنبال پول هستند، اظهار داشت: ولی از رئیس جمهور و مجلس به دلیل حمایت از طرح تحول سلامت تشکر می‌کنم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: تا پایان کار دولت، افرادی که مخالف طرح تحول سلامت هستند را شرمنده و مایوس می‌کنیم زیرا این طرح برای محرومین و مستضعفان و بزرگترین طرح اجتماعی دولت است و در راستای آرمان‌های انقلاب، امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب است و ایشان تاکید دارند که حتماً دولت باید این طرح را ادامه دهد.

هاشمی تصریح کرد: امیدوارم غایب مناطق محروم و به ویژه کنگان یعنی سازمان تامین اجتماعی در این مناطق ظهور و بروز پیدا کند زیرا حق بیمه درمان را از کارگران دریافت می کند و باید به همان میزان، خدمات باکیفیتی را به مردم ارائه دهد البته وزارت بهداشت در جهت وظایف ذاتی خود نیز در جهت تجهیز و تامین تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

وزیر بهداشت از مسئولانی که از خدمات و تلاش‌های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تقدیر کردند، تشکر کرد و گفت: در دو سه سال گذشته شاهد خدمات بسیار ارزشمندی از سوی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مردم بودیم.

هاشمی در مراسم افتتاح طرح توسعه بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان، ضمن ابراز خرسندی از افزایش تعداد تخت‌های بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان از 47 به حدود 200 تخت، عنوان کرد: تعداد پزشکان متخصص این بیمارستان از 8 به 38 و تعداد تخت مراقبت های ویژه از 10 به 30 تخت ارتقا پیدا کرد.

وزیر بهداشت با اشاره به مطرح شدن مطالبات بسیار زیاد درمانی از سوی مسئولان محلی، یادآور شد: یکی از مشکلات مهم ما این است که هر زمان برای افتتاح پروژه ای به نقاط مختلف کشور سفر می‌کنم، هنوز روبان را نبردیم، مطالبات جدید و تقاضای ساخت بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی جدید مطرح می‌شود اما کشور با مشکلات اقتصادی زیادی روبرو است زیرا بودجه کشور 210 هزار میلیارد تومان است که 190 هزار میلیارد تومان آن بابت هزینه‌های جاری و حقوق، 10 هزار میلیارد تومان بابت بدهی‌های گذشته هزینه می‌شود و فقط 10 هزار میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی باقی و اختصاص می‌یابد.

به گزارش وزارت بهداشت - هاشمی با بیان اینکه توقعات باید متناسب با داشته‌ها مطرح شود، افزود: هر قدر هم که برای مردم کار کنیم و به آنها خدمت کنیم، باز هم کفایت نمی‌کند ولی مطالبات باید با توجه به دارایی‌ها، مطرح شود. وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: برخی از دستگاه‌های اجرایی در کشور بیماری تولید می‌کنند در حالیکه تاکید و اولویت ما باید بر پیشگیری و عدم ابتلا به بیماری‌ها باشد نه اینکه بخواهیم بیماری ها را درمان کنیم.

هاشمی ضمن تاکید بر اهمیت توجه به رفاه اجتماعی در کشور، افزود: در بیمارستان توحید جم معلولی را دیدیم که 25 سال دچار معلولیت بود اما کمکی از سوی نهادها و سازمانهای حمایتی به وی نشده بود که این برای کشور مناسب نیست و امیدواریم همه به مسئولیت اجتماعی خود توجه داشته باشند.

وزیر بهداشت یادآور شد: 20 درصد از عوامل مرتبط با سلامت در اختیار وزارت بهداشت است و 80 درصد دیگر در اختیار سایر نهادها و دستگاه های اجرایی است و اگر همکاری‌های بین بخشی به شکلی مطلوب وجود نداشته باشد، طبیعی است که اقدامات وزارت بهداشت اثرگذار نخواهد بود.

هاشمی در پایان با اشاره به رضایتمندی نسبی مردم از اجرای طرح تحول سلامت، اظهار داشت: بسیار خوشحال می‌شوم که می‌بینم بیماران دیالیزی که در گذشته هر هفته 3 بار از جزیره خارک با قایق به شهرستان کنگان می‌آمدند، در حال حاضر با فراهم کردن دستگاه، تجهیزات و نیروی انسانی این خدمات را در محل زندگی خود دریافت می‌کنند و یا برای 96 نوزاد زودرس، با 8 تخت NICU در کنگان خدمات تخصصی فراهم شده و یا با افتتاح بخش MRI سه هزار نفر از خدمات تشخیصی بهره مند شدند و از اعزام آنها به شهرستان‌های اطراف و مرکز استان جلوگیری شده است.
 
کلمات کلیدی : وزیر بهداشت، بیماری
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۹:۱۲:۱۳
طرح تحول، واسه جیب دکترها خوب بود فقط وگرنه پرسنل خدووم هیچ نفعی نداشتن و خذا از تبعیض نجومیتون نگذره که کاری کردین که رشوه ی زیرمیزی رو چند برابر فقط روی میز دادین به بعضی پزشکای پول پرست که گاهی یک ماهش به اندازه ی چند سال حقووق پرسنل کاد درمان هست (4022774) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۰۲:۱۷:۵۱
من پزشكم نميفهمه چرا اين سايت هر جا و هر گوشه اي نفريني يا حرف تندي و حتي حتاكي راجع به پزشكا پيدا ميكنه بي كم و كاست و اب و تاب پخش ميكنه؟ نميفهمم هدف از اينهمه تخريب چيه؟دريغ از يه مطلب علمي بيطرفانه.مدير مسئول محترم بنده مكرر جوابيه هايي رو در باره مطالب كاملا مغرضانه و بعضا نا جوانمردانه ان سايت عليه پزشكان نوشتم كه هيچ كدوم چاپ نشده.حالا جاپ نميكني نكن ولي حداقل خود شما و خط دهنده هاي اصلي سايت بدونين كه وقتي از كينه و احتمالا حسد مطلبي رو منتشر ميكنين تخم تفرقه و اختلاف رو تو سازمان در حال موت وزارت بهداشت ميزنين كه جمع كردنش ديگه امكان پذير نيست
اينكه اينقدر خط ايجاد كينه و نفرت از پزشكا رو تو كادر پرستاري ايجاد ميكنين ميدونين دودش به چشم كي كيره؟
اين طرح سلامت هم مثل ساير طرح هاي بعد انقلاب از كارشناسي درست و حسابي بر خوردار نيست و دليلشم اينه كه مثل ساير ارگانها و وزارتخانه ها شايسته سالاري حاكم نيست و ادمهاي استخون تركونده تو راس امور نيستن و طرحهاي ابكي عوام فريبانه ميدن
بزرگترين ايراد طرح سلامت اينه كه يكدفعه اومده يه بار بسيار سنگيني رو بدون در نظر گرفتن منابعش به سيستم بهداشتي تحميل كرده و مريضي كه تو بيمارستان دولتي انژيوي قلب ميشه و ده مليون تومن فقط پول وسايلش ميشه سرشو ميندازه و ميره و پول وسايلشو بايد وزارت بهداشتي بده كه پول نداره و وزارت رو به فروشندگان تجهيزات بدهكار ميكنه
سازمان ديده بان بياد و يه بررسي علمي بكنه ببينه چند در صد از هزينه طرح سلامت مال دستمزد پزشكاس كه اينقدر راجع بهش نسبت به پزش%D (4023061) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.