نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479961
کواکبیان: چگونه کسی که رَبّنا می‌خواند رایش حرام و کسی که جیگیلی ویگیلی می‌خواند رایش حلال است؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۱
دبیرکل حزب مردم‌سالاری با تاکید براینکه در دولت آتی نباید وزیر بالای ۶۰ سال داشته باشیم، گفت: ما باید حداقل سه وزیر زن و یک وزیر اهل سنت داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، مصطفی کواکبیان در همایش مطالبات اصلاحات از دولت اعتدال گفت: این افتخار برای ما است که اکثریت اعضای حزب ما در شهرستان‌ها وارد شوراها شدند.

او افزود: ما به دنبال گرفتن رای نیستیم ولی به دنبال پیگیری خواست مردم و دموکراسی هستیم.

این نماینده مجلس با اشاره به طرح رای حلال و حرام گفت: رای کسی که ربنا می‌خواند و متن آهنگ‌اش حافظ و مولانا است، حرام است ولی کسی که جیگیلی ویگیلی می‌خواند، رایش حلال می‌شود. این تقسیم بندی ها چقدر زشت است. بر چه اساسی رای مردم را حلال و حرام می‌کنید.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری ادامه داد: وقتی شکست خوردند گفتند امام حسین هم در ظاهر شکست خورد ولی آن گاه دیدند با این اوصاف ۲۴ میلیونی یزیدی در کشور وجود دارد. بعد از آن هم اصل دموکراسی و رای را زیرسوال بردند.

او با بیان اینکه مهمترین خواسته ما تحقق همه وجوه دموکراسی است، تصریح کرد: مردمسالاری نصف نظام جمهوری اسلامی است اگر به اسلامیت خدشه ای وارد شود مراجع و علما واکنس نشان می‌دهند. حالا اگر به جمهوریت خدشه ای وارد شود و زیرسوال برود ما فعالان سیاسی باید واکنش نشان دهیم. 

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: من امروز در مجلس گفتم اگر صداوسیما دست ما نیست ولی دولت می‌تواند لایحه تلویزیون خصوصی را بدهد.

کواکبیان با بیان اینکه ما کابینه‌ای در خط مطالبات مردم می‌خواهیم، خاطرنشان کرد: کسانی که در این انتخابات دولت را همراهی نکردند باید آنها با دولت خداحافظی کنند. من کسانی را می شناسم یک گام برای دولت بر نداشتند ولی در همین دولت جا خوش کرده‌اند.

او تاکید کرد: حداقل باید سه زن وزیر در این دولت باشند. ما نباید وزیر بالای ۶۰ سال داشته باشیم. آنها باید بروند استراحت کنند. ما باید حداقل یک وزیر اهل سنت داشته باشیم چون شش، هفت میلیون رای از اهل سنت پشت آقای روحانی است.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت تحزب در جامعه اشاره کرد و گفت: اگر احزاب باشند گلایه‌ از لیست‌ها دیگر مطرح نیست. ما واقعا مشکل داریم. قانون احزاب باید تغییر کند و انتخابات حزبی شود.

او ادامه داد: ما باید تحزب را دنبال کنیم و اگر تحزب باشد تعجب ندارد رئیس جمهور فردی ۳۸ ساله باشد.

کواکبیان به اتفاقات اخیر در منطقه اشاره کرد و گفت: در چهار ساله آینده باید سیاست منطقه‌ای ما برجسته باشد و باید از قطر، عمانی جدید بسازیم. ما باید دیپلماسی پنهان و یک دیپلماسی آشکار داشته باشیم.
 
کلمات کلیدی : کواکبیان+دولت دوازدهم+وزیر زن+وزیر اهل سنت+دولت روحانی+رای حلال
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۰:۰۴:۳۲
برو کلاس تاریخ چند واحد را پاس کن بعدا بیا بگو اول چه کسی در خوزستان حلال بازی را را بر سر زبانها انداخت (4414956) (alef-3)
 
Belgium
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۰:۲۸:۰۱
تا کی می‌‌خواهید به این بحث‌های بیهوده ادامه دهید (4414995) (alef-3)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۰:۳۶:۵۶
جناب پروفسور کواکبیان:
درصدراسلام شخصیت هایی مثل طلحه و زبیر ،سیف الاسلام خوانده میشدند،اما عاقبتشون چی شد؟! القاتل و المقتول کلاهما فی النار !!!
و اما شخصیتی هم بود به نام. حر که جلوی امام حسین رو گرفت در نهایت توبه کرد و عاقبت به خیر شد، جیگلی پیشکش،

یه نکته هم درمورد جناب شجریان:
عبدالباسط با صدای زیباش چندین بار ۶۰۰ صفحه قران رو خونده و مردم جهان دارن استفاده میکنن و هیچوقت هم منع پخش نکرده، ایشون با دوخط ربنا خوندن داره زمین و زمان رو گاز میگیره که پخش نکنین، بیخیال بابا جناب استادددد!!!

الف مرد باش پخش کن (4415004) (alef-3)
 
m
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۱:۰۸:۰۶
اعضای دولت نیش و کنایه شما رو بخدا بسه دیگه کم نیش و.کتایه بزنید و.کم دنبال حاشیه باشین کم تفرقه بین مردم بیندازین و کم دو دستگی بین کشوز درست کنید....
آقای کواکبیان کاسه داغتر از آش نشین لطفا....!!!
شما را بخدا شما را بخدا بسه .... (4415025) (alef-3)
 
صوت الحق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۱:۳۰:۳۸
روزه داران کاری ب جهت سیاسی این آقا نداشتند و ندارند فقط اینو میگفتند ک ربنا حرمت داره و ما نمیخواییم تلوزیون مثلا اسلامی اول افطار ربنا را از حنجره کسی پخش کنه که روزی دستش دور گردن گلشیفته فراهانی است روزی دیگر دور گردن گوگوش . جناب کواکبیان سطح سواد و طرز بیانشون بیشتر ب شب نشینی های چند پیرزن روستایی نزدیکه تا به یک نماینده مجلس . دوست عزیز زمان انتخابات گذشته دوره ای که سوار بر احساساتی میشدین که خودتون با همین حرفها ایجاد کرده بودین الان مردم چ چپ چ راست رو حرفها و ادعاها تفکر بیشتر میکنن رای حلال و حرام جناب روحانی ب زبان اوردند روز اول ، که البته مغز این رای حرام و حلال اشتباه هم نیست جهت آن و از لسان چ کسی بیرون بیاد محل اشکال و سوال است . (4415041) (alef-3)
 
ثاقبه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۱:۵۲:۵۹
چطور فردی شرابخوار با روضه امام حسین به عرش میرسد و چطور یک متحجد و حافظ قرآن- سر حسین (ع) را از تن جدا میکند؟ میشود آقا،،، همه چیز ممکن است! (4415057) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۴:۵۳:۳۰
دمت گرم آقای کواکبیان گل گفتی (4415126) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۵:۰۹:۵۳
جناب کواکبیان من نسبت به شما ارادت داشتم فکرمیکردم منطقی هستید امابااین قیاس شما متعجب شدم اصلا موضوع رای شخص نبود خود بهترمیدانید !؟!؟! (4415134) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.