توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384867
بایدن: نباید داعش و پ.ک.ک پیروز شوند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۳
جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا که به ترکیه سفر کرده است، در کنفرانس خبری با بنعالی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه گفت: نباید تروریست‌هایی همچون داعش و حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) پیروز شوند.

به گزارش ایسنا، نخست وزیر ترکیه در کنفرانس خبری با معاون رئیس جمهوری آمریکا عنوان داشت که کشورش منتظر پاسخ‌گویی از سوی آمریکا در مورد پرونده استرداد فتح الله گولن است.

به گزارش سایت اینترنتی النشره، جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا که به ترکیه سفر کرده است، در کنفرانس خبری با بنعالی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه گفت: نباید تروریست‌هایی همچون داعش و حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) پیروز شوند.

وی گفت: داعش و حزب کارگران کردستان ترکیه ویرانی را در جنوب شرق ترکیه گسترش دادند و به نفع ما نیست که از کسی حمایت کنیم که به همپیمانانمان آسیب می‌رساند.

بایدن گفت: واشنگتن به شبه نظامیان کرد ابلاغ کرده است که نیابد به غرب فرات که در آنجا منطقه جرابلس قرار دارد، بروند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا خاطرنشان کرد: ما از قبل اطلاعی از تلاش برای کودتا در ترکیه نداشتیم و آمریکا از اقدام بزدلانه عده‌ای از افراد مسلح در ترکیه حمایت نکرده بود.

بایدن عنوان داشت: ما به بیرون راندن داعش پایبند هستیم و ترکیه همپیمانی قوی برای از بین بردن داعش است.

جو بایدن همچنین گفت: آمریکا برای تحکیم دموکراسی در ترکیه تلاش می‌کند. آمریکا هر کمکی که ترکیه در مسیر تحکیم دموکراسی به آن نیاز داشته باشد، فراهم خواهد کرد. آمریکا به سرعت تلاش برای کودتا را رد کرد. باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا نیز تلاش برای کودتا را به صورت آشکار محکوم کرد.

بایدن با بیان این که مردم ترکیه متحد شدند و اراده خود را برای حفظ نهادهای دموکراتیک نشان دادند، شجاعت مردم ترکیه و اراده و دفاع آنها از دموکراسی را ستود.

بایدن عنوان داشت: ترکیه دوستی مهم‌تر از آمریکا ندارد و ما باید به شروط قانونی خود در روند استرداد فتح الله گولن عمل کنیم.

در همین حال، نخست وزیر ترکیه در کنفرانس خبری با معاون رئیس جمهوری آمریکا عنوان داشت که کشورش منتظر پاسخ‌گویی از سوی آمریکا در مورد پرونده استرداد فتح الله گولن است.
 
کلمات کلیدی : جو بایدن+ترکیه+پ ک ک+داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.