نظر منتشر شده
۳۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 293264
روایت اینستاگرامی رسایی از جلسه کمیسیون برجام: عراقچی عصبانی بود، عینکش را پرت کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۳۱
حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مجلس در جدیدترین مطلب صفحه اینستاگرامش مطلبی را درباره جلسه اخیر کمیسیون بررسی برجام منتشر کرد.

به گزارش فارس وی در این باره نوشت: امروز صبح در جلسه بررسی حقوقی برجام در فرصتی که داشتم، توضیح دادم که چرا و چگونه بر اساس قانون، مجلس می تواند برجام را نه رد کند و نه تصویب بلکه برای رفع معایب آن را بازگرداند و بعد با اشاره به بیانات صریح رهبر انقلاب گفتم که ایشان به عنوان یک ناظر منصف، مطلع و بی طرف هم اعلام کردند که با این وضع باقی ماندن تحریمها معامله ای در کار نخواهد بود و... آقای عراقچی پاسخ دادند که ما در برجام دغدغه های رهبری درباره تحریمها را رعایت کرده ایم! دقیقا همانطور که شما از این جمله آقای عراقچی تعجب کردید، ما هم امروز صبح در جلسه کمیسیون برجام از این اظهارات آقای معاون متعجب شدیم.

به نظر شما اگر این دوستان دغدغه های رهبر انقلاب در خصوص تحریمها را تامین کرده بودند، چه دلیلی داشت که ایشان در دیدار با اعضای مجلس خبرگان بفرمایند:

اگر قرار است چارچوب تحریمها حفظ شود، پس ما برای چه مذاکره کردیم؟ و این، کاملاً مخالف علت حضور جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات است زیرا هدف از مذاکرات برداشته شدن تحریمها بود.

اگر برخی امتیازات را دادیم عمدتاً برای این بود که تحریمها برداشته شود وگرنه میتوانستیم از ۱۹هزار سانتریفیوژی که داریم، درمدت کوتاهی به ۵۰تا ۶۰هزار سانتریفیوژ برسیم و غنی سازی ۲۰درصد را نیز ادامه دهیم وتحقیق وتوسعه را هم سرعت بیشتری ببخشیم.

اگر قرار است تحریمها برداشته نشود، پس معامله ای هم درکار نخواهد بود، بنابراین باید تکلیف این موضوع مشخص شود.

آیا این بیانات رهبر انقلاب یعنی دغدغه های ایشان درباره تحریمها برطرف شده!؟ امروز آقای عراقچی کمی عصبانی بود، نمی دانم چرا اما در پاسخ به انتقادات و اشکالات دوستان نماینده، چندبار از کوره در رفت و پرخاشگری کرد حتی یکبار عینکش را پرت کرد روی میز. من هم به ایشان گفتم ای کاش پای میز مذاکره اینطور رفتار می کردید، بعد از جلسه هم گفتم ای کاش وقتی جان کری زنگ زد به آقای ظریف که کشتی کمک به مردم یمن باید برگردد، به جای برگرداندن کشتی، عینک به زمین می زدید. به شوخی گفتم هیچ‌وقت یک ایرانی را تهدید نکنید فقط تلفن بزنید ما خودمان انجام می دهیم!! البته ان شاالله مثل جلسه قبل از شبکه خبر مشروح جلسه پخش خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : کمیسیون برجام+عراقچی+رسایی
 
امیر حسین سلطان/تهران
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۱۹:۲۷:۴۶
آنچه در برنامه های قبلی پخش شده از شبکه خبر بیننده و شنونده اش بوده ام متاسفانه اکثر حاضرین در کمیسیون بررسی " برجام " مجلس در بیانات و طرح سئوالات شان به گونه ای دور از ارزشمند شناختن آنچه توسط گروه مذاکره کننده ایرانی بدست آمده است غالبا مطالبی را اظهار می دارند که از 2 حال خارج نیست : یا اطلاع و آگاهی به موضوعات مورد نظر نداشته و ندارند و یا آنکه حتی اگر هم تا حدودی بعضی از آنها آگاهی هایی هم داشته باشند جان مایه و فحوای کلامشان نشان از ناخشنودی بعضا کامل از توافق هسته ای وین می باشد و به نظر می رسد این آقایان محترم من حیث المجموع طالب آن بوده اند که بسان سالهای گذشته همچنان این پرونده هسته ای ایران با همه تحریم ها و تهدیدها و منضم های آن بدون کوچکترین تغییر و تحولی پابرجا می ماند و گویی نه انتخابات 24 خرداد 1394 در میان بوده است و نه همت و تلاش دولت یازدهم برای رسیدن به تعامل سازنده با جهان و مشخصا حل کامل معضل هسته ای در مذاکرات با گروه 1 + 5!!! بنابراین اگر جناب آقای عراقچی عصبانی شده باشند و هر واکنشی هم از خودشان نشان داده باشند کاملا طبیعی است. متاسفانه پاره ای از سئوالات و طرح دیدگاه های اعضای کمیسیون خاص مجلس بیش از آنکه درصدد یافتن جواب و یا پیدا کردن راه حلی برای اشکالات حتمالی " برجام " باشند مستقیما اعصاب و روان مذاکره کنندگان ارشد هسته ای ایران را نشانه رفته است. امیدوارم لااقل یکبار جناب آقای رسایی و سایر همکاران محترم شان پاسخگوی شکوائیه هایی از نوع همین عریضه بنده هم باشند که چه بسا باعث قدری تجدید نظر در تبیین نظرات شان باشد ، ان شاء الله. (3167723) (alef-13)
 
Milad
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۱۹:۳۱:۴۶
چقدم فکر میکنه بانمکه
من عراقچی رو میفهمم والا سر کردن با جماعتی که با منطق نمیشه قانعشون کرد عصبانیتم داره و اقای عراقچی حق دارن عینک که سهله هر چیز دیگه ای رو هم پرت کنن (3167739) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۳:۱۶:۴۱
بند خدا عراقچی شده سپر بلای ظریف. چرا خود ظریف به کمیسیون برجام نمی رود؟ (3168195) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۰۰:۳۴:۱۱
رسایی غیر قابل تحمله
ولی متاسفانه این بار رو داره راست میگه... (3168342) (alef-13)
 
صادق
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۰۴:۰۷:۴۱
ایشون مثل اینکه متوجه نشدند که رهبری در صحبت های خودشان، در ارجاع به اظهارات اخیر مقامات امریکایی مبنی بر حفظ جارچوب تحریم از طرف آنها، آن بیانات را فرمودند نه در ارجاع به برجام. چرا بیانات رهبری را به نفع دشمنی با توافق مصادره می کنید؟ تمرکز ندارید؟ بیا من یادت می دم که چه جوری شنونده خوبی بشی از این به بعد.
بابا انصاف هم خوب چیزیه.
منم بودم قندون پرت می کردم... (3168499) (alef-13)
 
بی طرف
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۰۴:۴۱:۲۱
این رفتار دوگانه خیلی جالبه وقتی کوچک زاده پرخاش می کنه زشته ولی وقتی عراقچی پرخاش می کنه حق داره،
خدایا به همه انصاف در اندیشه و رفتار بده (3168506) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۰۷:۴۵:۱۵
این همان عراقچی دوره احمدی نژاد بود. یادتون که نرفته!!!! (3168604) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۰۷:۴۸:۵۰
آقای میلاد شما غصه آقای عراقچی رو میخوری یا دغدغه دوستی با آمریکا را داری . جماعتی که منطق سرشون نمیشه همه بچه های این مملکت هستند . هم آقای عراقچی و هم رسائی هر دو در خدمتگذاری خط مقدم جبهه هستند . لطفا با طعنه با ایرانیها صحبت نکنید . و الا بهتره مثل بقیه افراد فراری بروید پیش عموسام (3168608) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۱۹:۴۴:۳۷
واقعا از بعضی انسانها باید ترسید
وقتی متن بالا را خواندم فقط به این فکر فرو رفتم که از بعضی انسانها باید دوری جست چون ممکن است باعث از بین رفتن دین و ایمان انسان شوند که آقای رسایی هم از جمله این انسانها هستند هرچه قدر دورتر از ایشان باشیم بهتر است. به فضل الهی دیگر ماههای آخر نمایندگیش میباشد.
واقعا تعجب میکنم یعنی آقای رسایی معنی و کلام مقام معظم رهبری را نفهمیدند!!!؟؟؟
اگر نفهمیدند که وای بر ما که نماینده مجلس این چنین است!
و اگر هم فهمیده اند و باز این حرف را میزنند که لجبازی میکنند و عناد میورزد که مسلمان لجباز نمیشود!!!
آقای رسایی!!!
مقام عظمای ولایت فرمودند که آمریکاییها در "گفته هاشون" میگویند که چارچوب تحریمها را حفظ کرده ایم و حتی فرمودند که میدانیم این برای اختلافاتیست که در داخل دارند و باز نباید بگویند.
آقای رسایی!!!
در توافق که این حرف نیست . در توافق تحریمها آنگونه که نوشته شده برداشته میشود. (3167764) (alef-13)
 
كاوه
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۰:۰۴:۴۱
شازده جان عراقچي بلد نيست مذاكره كند، تو بلدي!!! كاش تو ميرفتي براي مذاكره!!!!! (3167806) (alef-3)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۰:۰۹:۳۷
هرچه در اعضاي برجام گشتم اسمي از اين اقا نبود...شايد اين كمسيون پاتوق يك گروه سرخورده شده كه ايشان دايم انجا هستند و خبر فروشي ميكند...وگرنه يك كمسيون اعضا دارد سخنگو دارد..شايد ايشان را هم به عنوان كارشناس دعوت كرده اند...بگذريم..اقا از متن برجام ايراد نگرفتند و انرا بر عهده كارشناسان گذاشتند..ايشان از ياوه گويي وياوه سرايي طرف مقابل گفتند وگرنه حضرت اقا بررسي برجام را بر عهده كارشناسان فن گذاشتند ..اخه ايشون باندازه امثال رسايي نه مطلع هستند و نه كارشناس...واقعا كه چه ادمهاي پر رويي پيدا ميشوند...واي... (3167818) (alef-13)
 
ایرج
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۰:۲۳:۱۶
خداوند به رییس جمهور محترم‌و‌اقایان ظریف و عراقچی صبر تحمل این افراد بی منطق را عطا بفرما (3167852) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۱:۱۵:۲۸
این جماعت فقط به فکر اهداف سیاسی خود هستند نه مشکلات مردم (3167959) (alef-13)
 
نیکخواه
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۱:۵۱:۲۶
آقای رسایی توافق هسته ای چه بخواهی چه نخواهی چه دوست داشته باشی چه دوست نداشته باشی باید اجرا بشه . اینو من بعنوان یکی از مردم که ولی نعمتان انقلاب هستند به شما میگویم چون فکر میکنم که این توافق سایه شوم جنگ رو از سر کشورم دور میکنه و ایران رو از انزوا خارج و انشائالله بهبود اوضاع اقتصادی رو بهمرا خواهد داشت . (3168034) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۰:۵۶:۱۱
امیدوارم توافق حاصل بشه ولی خدا نکنه بعدا بفهمیم واقعا ترکمنچای بوده و .... (3167920) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۱:۱۴:۴۶
آقای رسایی
با بازگوی کردن جلسات خصوصی داری به مملکت ضربه میزنی. متوجه هستی؟
این چندمین بارت است.
می خواهی محکم باشی محکم باش
اما چراسعی می کنی آب روی مسئولین را علنا ببری؟ (3167957) (alef-13)
 
امیرحسین
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۱:۳۳:۴۲
روایت رسایی که اعتبار نداره.
کلی سانسور میکنه و به نفع خودش قصه رو تعریف میکنه (3168002) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۱:۴۳:۵۱
تو خوبی خدا به عراقچی صبر بده (3168017) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۱:۴۴:۲۷
دو کار در خبر انجام نشده اول بازنشر اصل و ترجمه سخنان گوینده مطلب دال بر تعلیق تحریم ها که گمان میکنم اقای بایدن بوده و دوم عین جملات اشاری به زبان اصلی در متن توافق نامه برجام . حفظ چارچوب تحریمها لزوما" به معنی حفظ بخشی یا تمام موارد تحریم نیست و ما این حق را همیشه خواهیم داشت که اگر تعلیق در بخش هایی از تحریم موقتی باشد اقدامات ایران نیز در حد تعلیق و متناسب با ان باشد.
در ضمن در هر توافق یا قرارداد بند نقض شرایط حاکم بر توافق نیز پیش بینی میشود و اقدامات متناسب و حقوق هر طرف و مرجع داوری و حکمیت در خصوص طرف مقصر در نقض شرایط توافق... (3168018) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۱:۴۵:۰۶
چقدم سعی کرده اخرش عصبانی کنه عراقچی رو... والا خدا صبرت بده ،سرو کله زدن با امثال اینها خودش ی جور جهاده (3168020) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۱:۴۶:۲۴
خدایا!
ایران را از شر جنگ دور بگردان و سنگ اندازان را به راه راست هدایت بفرما و به تیم مذاکره کننده در مقابل رقبای داخلی و ظاهر الصلاح و در عین حال دشمن شاد کن صبر عنایت بفرما! (3168022) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۲:۲۱:۳۷
امثال رسایی دنبال حقیقت نیستن بلکه دارن لج بازی میکنن (3168082) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۲:۴۸:۰۰
درجلسه قبل که مادیدیم اقای رسایی خیلی عصبانی بود (3168146) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۰۷:۵۲:۵۶
نفع همه ملت ایران در وحدت حول سخنان مقام معظم رهبریست . هر حنجره ای که بخواد بین رسائی و عراقچی تفرقه بیندازه اون حنجره شیطانیست . لطفا وحدت را حفظ کنید (3168619) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۳:۱۰:۴۰
آقای رسایی چندمین باره که اتفاقات افتاده در جلسات محرمانه ملی را به نفع منافع جناحی خویش افشا میکند! نمایندگان و مجلس باید ب ایشان تذکر دهند! (3168185) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۳:۱۵:۴۹
جناب آقای دکتر عراقچی عزیز، ملت ایران قدردان زحمات شما هستن و من به عنوان یک فرد ایرانی اعلام میکنم نظرات آقای رسایی و هم فکرانشان مطلقا با نظرات بنده و خانواده بنده و اقوم و آشنایان بنده یکی نیست. تا جایی که من خبر دارم در این مدت 50 روزی که از توافق میگذرد بیش از 80 درصد افرادی که با انها در ارتباطم از توافق خوشحالند و امیدوارند افراطون به حاشیه رانده بشن (3168192) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۳:۲۰:۴۵
من هم متن صحبت های رسایی را خواندم وهم چند نظر از طرفداران دولت را، آقای رسایی با مستند به صحبت های رهبری مطلب نوشته اند ویک سوال از آقای عراقچی کرده اند ، من هم یک سوال از طرفداران دولت که بی جهت با منتقدین بد و بیراه می گویند دارم آیا در برجام به دغدغه های رهبری در مورد خطوط قرمز وهمچنین برداشته شدن تحریم ها عمل شده است؟ اگر پاسخ شما مثبت است پس چرا رهبری فرمودند:اگر قرار است چارچوب تحریمها حفظ شود، پس ما برای چه مذاکره کردیم؟ و این، کاملاً مخالف علت حضور جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات است زیرا هدف از مذاکرات برداشته شدن تحریمها بود. (3168207) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۳:۵۵:۲۱
عصبانیت تو خونشونه. مثل روحانی. تازه خوبه عراقچی فحش بلد نیست. فکر می کنن هرچی می گن بقیه باید فوری بپذیرن!! (3168277) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۰۰:۰۰:۱۲
به نظر من برجام باید به آرای عمومی گذاشته شود تا مردم برای آینده خود تصمیم بگیرند و همه از نظر مردم تمکین نمایند. (3168284) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۰۰:۴۲:۰۲
چرا الف جان فقط نظرات مخالف رسایی رو پخش می کنه؟ (3168351) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۰۲:۴۴:۵۲
من نمی فهمم وقتی نه میشود یک کلمه از ان کم کرد و نه یک کلمه زیاد بررسی چه معنی دارد
هر کسی می فهمه به من نافهم هم بگه بفهمم (3168476) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۰۷:۲۰:۲۵
زمان احمدی نژاد رسایی و امثال رسایی کجا بودند !!! (3168555) (alef-13)
 
کهن
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۰۷:۴۲:۲۱
جمله "با این وضع باقی ماندن تحریمها معامله ای در کار نخواهد بود" به این شکل در جملات رهبری نبود. به نظرم کلماتی جا به جا شده و بار معنایی جمله تغییر یافته جمله اصلی با قید اگر بود و استفاده از عبارت "با ای وضع"به جای اگر شیطنت آمیز به نظر می آید و نیازمند پیگیری است.
امیدوارم دوستان توجه به موضوع و نیت پشت آن داشته باشند. (3168595) (alef-13)