نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 283562
احتمال حذف سیم کارت از تلفن های همراه
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۳
دو شرکت اپل و سامسونگ می گویند قصد دارند سیم کارت الکترونیک را جایگزین سیم کارت فیزیکی کنند که از دو دهه پیش در تلفن های همراه به کار گرفته می شود.

به گزارش فارس، این دو شرکت در حال مذاکره با اپراتورهای تلفن همراه هستند تا با کمک یکدیگر استانداردهای جدیدی را برای استفاده از سیم کارت ها وضع کنند. با این کار سیم کارت ها به شکل فعلی وجود نخواهند داشت و این پدیده تنها ماهیتی الکترونیک پیدا می کند و لذا تغییر اپراتور تلفن همراه برای کاربران نیز بسیار ساده تر می شود.

embedded SIM یا e-SIMبه گونه ای طراحی می شود که تغییر اپراتور تلفن همراه را با اعمال برخی تغییرات بر روی سیم کارت از طریق یک رابط کاربری نرم افزاری ممکن می کند. انتظار می رود این فناوری از سال ۲۰۱۶ در دسترس باشد.

اپل اولین شرکتی است که در این زمینه فعال شده و سال گذشته آی پدهای تازه ای را عرضه کرد که دارای Apple SIM بودند و با استفاده از آنها می توان به سادگی اپراتور موبایل را تغییر داد.
 
کلمات کلیدی : سیم کارت ، تلفن همراه، موبایل
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۶ ۱۳:۱۲:۴۵
البته سالهاست که چین اینکار رو آغاز کرده (3050120) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۶ ۱۴:۳۹:۴۳
البته ایران هم سال های دیگه اینکار را آغاز خواهد کرد (3050281) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.