توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412568
پلنگ و یوزپلنگ ایرانی بیمه شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۵
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست از اجرای بیمه پلنگ و یوزپلنگ ایرانی در کشور خبرداد و گفت: نخستین خسارت توسط سازمان‌های بیمه‌گر در بوشهر پرداخت شد.

به گزارش تسنیم،معصومه ابتکار عصر امروز در حاشیه نشست بررسی وضعیت تالاب‌های استان فارس در جمع خبرنگاران اظهار داشت:پلنگ ایرانی و یوزپلنگ ایرانی بیمه شده است و شرکت‌های بیمه‌گذار آمده و پذیرفتند و این اجرایی شده است.

ابتکار افزود: اگر گزارشی مستند باشد خسارت آن از طریق بیمه پرداخت می‌شود و نخستین آن در بوشهر بوده است.

وی در  مورد بیمه خسارت‌های گرگ نیز افزود: این مورد نیز  اجرا می‌شود و سعی می‌کنیم مردم به حفاظت و کمک به حفظ این گونه‌ها آموزش داداه تا  این آسیب‌ها به حداقل برسد.

ابتکار در مورد مجوزهای زیست محیطی پالایشگاه دوم شیراز افزود: این پالایشگاه ارزیابی زیست محیطی می‌خواهد و جایگزینی فناوری جدید در آن مطرح است.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: در موضوع تغییرمکان ساخت پالایشگاه ورود نداریم و براساس زیست محیطی نظر داده شود.

وی در مورد ساماندهی حیوانات ولگرد گفت: مسئولیت اصلی برعهده وزارت کشور و شهرداری‌ها است و ما نیز لایحه‌ای با عنوان مقابله با حیوان آزاری ارائه داده و نظرات کارشناسی نیز  از فعالان محختلف زیست محیطی و همچنین تشکل‌های مردمی برای آن گرفته شده است.

معاون رئیس جمهور در مورد ولگردی سگ‌های وحشی در حاشیه شهرها نیز خاطرنشان کرد: مدیریت این موضوع به عهده شهرداری‌ها است و باید با ضابطه خود اقدام شود و اگر صحیح مدیریت نشود مشکلات زیادی ایجاد می‌کنند.

ابتکار در مورد زمین خواری‌های صورت گرفته در تهران نیز افزود: در این سه سال با آن مقابله کردیم و مواردی در برجین و لوسانات بود که با آن مقابله شد.

رئیس سازمان محیط زیست خاطرنشان کرد: این موضوع از جنبه حقوقی تعریف شده و تاکنون صدها هکتار از اراضی تصرف شده به محیط زیست برگشت داده شد که شامل میزان زیادی زمین‌خواری، ویلاسازی و تخریب منابع ملی بود. 

وی با بیان اینکه به طور ویژه پرونده‌های زمین‌خواری در تمام کشور در حال بررسی است گفت: یک مورد گزارش از تخلفان مدیران محیط زیست بود که با آن برخورد شد و  به طور قطع محیط زیست در داخل سازمان و بیرون از آن با هیچ اغماضی برخورد می‌کند.
 
کلمات کلیدی : پلنگ ، یوزپلنگ ، بیمه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.