توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 392769
نظرسنجي معنادار شبكه چهار درباره كنسرت‌ها
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۵
روزنامه اعتماد نوشت؛

«ما بايد بدانيم كه در شهر امام رضا (ع) زندگي مي‌كنيم، در شهر امام رضا (ع) نمي‌شود كنسرت برگزار كرد و ديگر نبايد سر اين موضوع با مردم يا برخي مسوولان كوته‌فكر چانه‌زني كرد. شما اگر كنسرت مي‌خواهي جاي ديگري زندگي كن، چرا بايد يك شهر زيارتي را انتخاب كنيد؟» اين حرف‌هاي علم‌الهدي امام جمعه مشهد آغاز ماجرا بود و فصل جديدي از حاشيه‌ها را براي وزير ارشاد باز كرد. وزير ارشاد بعد از اين حرف‌ها اول ترجيح داد سكوت كند و بعد از آن گفت كه «از اين به بعد ديگر كنسرتي در مشهد برگزار نخواهد شد.»

جدا از اعتراض و انتقاد عده‌اي از هنرمندان به حرف‌هاي وزير ارشاد و دلخوري از عقب‌نشيني آقاي وزير، رييس‌جمهور هم به اين حرف‌هاي وزيرش واكنش نشان داد و گفت كه از نظر من هيچ وزيري در برابر هيچ فشاري نبايد كوتاه بيايد و عقب‌نشيني كند. رييس‌جمهور اما در اين سخنراني به حرف‌هاي علم‌الهدي هم واكنش نشان داده بود.حسن روحاني با اشاره به حاشيه‌هاي ايجاد شده در مورد برگزاري كنسرت‌ها به صورت تلويحي از سخنان امام جمعه مشهد انتقاد كرد و گفته بود: «يكجا مي‌خواهد كنسرتي برگزار شود مجلس قانونگذاري شكل مي‌گيرد، در حالي كه ما مجلس شوراي اسلامي داريم و هركسي كه صبح بيدار مي‌شود و يك تريبون پيدا مي‌كند نمي‌تواند قانونگذاري كند و وزير نيز نبايد تبعيت كند چرا كه وزير بايد تابع قانون باشد.»

اين ماجرا موضوع برنامه زاويه شبكه چهار سيما شد. در اين برنامه مناظره‌اي در مورد مسائل مطرح شده درباره كنسرت‌ها برگزار شد كه چهار نفر (دو نفر موافق و دو نفر مخالف) در مورد بايدها و نبايدهاي برگزاري كنسرت، در شهرهاي موسوم به مذهبي، بحث كردند و يك نظرسنجي پيامكي هم در اين برنامه انجام شد: «به نظر شما برگزاري كنسرت‌ها در شهرهاي مذهبي چه پيامدهايي را مي‌تواند به همراه داشته باشد؟» براي اين نظرسنجي سه گزينه گذاشته شد: گزينه اول: شهر مذهبي را تبديل به شهر غيرمذهبي مي‌كند، گزينه دوم: ناهنجاري‌هاي اجتماعي و فرهنگي پديد مي‌آورد، گزينه سوم: هيچ‌كدام. بلكه مي‌شود با مديريت فرهنگي درست بتوان يك كنسرت سالمي را شاهد باشيم. طبق گفته مجري برنامه بدون يك درصد انحراف ۹۹ و ۳ دهم درصد گزينه سوم انتخاب كرده‌اند. با اين حساب به نظر مي‌رسد كه مردم مخالف برگزار شدن كنسرت در شهرهاي مذهبي نيستند و بر اين باورند كه با مديريت فرهنگي درست اين اتفاق در شهرهاي مذهبي هم خواهد افتاد.
 
کلمات کلیدی : کنسرت+موسیقی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.