توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500362
باز اعلام نتايج و باز كاسبان كنكور
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۷
بازار داغ مصاحبه های هدفمند کاسبان کنکور و تلاش آنها برای جذب رتبه های برتر با پیشنهادات اغواکننده!

به گزارش فردا، با اعلام نتايج كنكور سراسري رسما پرونده اين رقابت بزرگ در سال 96 بسته شد و دانش اموزان نتيجه يك سال تلاش خود را دريافت كردند ، تلاشي كه متأسفانه خيلي به آن توجه نمي شود و تحت تأثیر تبليغات رنگارنگ و بعضا عوام فريبانه ی برخي از مؤسسات کنکور رنگ باخته است. این کاسبان کنکور می خواهند طوری القاء کنند که شركت در آزمون هاي آزمايشي لو رفته ی آنها يا خريد دي وي دي های آموزشی کنکورشان باعث موفقيت رتبه های برتر کنکور شده است، در صورتيكه يقينا واقعيت چیز دیگری است و تلاش برای استفاده تبلیغاتی از موفقیت رتبه های برتر باعث فریب دانش آموزانی می شود که می خواهند مسیر واقعی موفقیت این نخبگان را ادامه دهند.
 
خوشبختانه يكي از سایتهای علمی و تخصصی مشاوره کنکور در اقدامی هوشمندانه قبل از اعلام رسمی سازمان سنجش، پيش بيني خود از رتبه هاي يك رقمي و دو رقمي را اعلام کرد. پیش بینی که هرچند به دلیل رقابت تنگاتنگ رتبه های برتر کنکور بطور کامل تحقق نیافت اما حاصلش پیش بینی دقیق دو رتبه یک رقمی رشته ریاضی به ویژه رتبه نخست و دوم این رشته و پیش بینی 8 رتبه تک رقمی رشته تجربی بود.
 
صدای این حرکت هوشمندانه تا اندازه ای رسا بود که راه سوء استفاده از اسامی نفرات برتر کنکور را برای آن دسته از آموزشگاهها ، مدارس ، مشاورین کنکور ناکارآمد و تولیدکنندگان بسته های آموزشی بی کیفیت کنکور که از این به بعد با روشهای مختلف به دنبال سوء استفاده از این رتبه های برتر هستند را بشدت ناهموار و پرهزینه ساخت.  
 
هر چند طبق عادت همیشگی ، برخي از این کاسبین کنکور از هم اکنون با پیشنهادات اغواکننده در حال رایزنی با این رتبه های برتر هستند تا از اسامی آنها برای تبلیغات خود بهره برداری کنند اما قطعا اين گونه شفاف سازي ها مي تواند راه را براي ذهن هوشيار مردم در تشخيص مشاورین و دبیران سالم و علمی از کاسبین کنکور ناکارآمد و سودجو هموارتر سازد.
نکته قابل تأمل دیگر این است که این پیش بینی ها نشان از شناخت دقیق یک مشاور علمی از توانایی های این رتبه های برتر را دارد، به همین خاطر است که ریاست محترم سازمان سنجش در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران؛ تلویحاً بر صحت بخشی از پیش بینی این سایت مهر تأیید زد در حالیکه بسیاری از مشاوران و موسسات کنکور که مدعی برگزاری آزمون آزمایشی کشوری هستند، علیرغم آنکه از طریق برخی از مدیران مدارس و بواسطه ثبت نام اجباری دانش آموزان در این آزمونها به مشخصات شناسنامه ای بیشتر کنکوری ها دسترسی دارند، اما از انجام چنين پيش بيني هايي عاجزند. هرچند آنها خود می دانند که آزمون های آزمایشی ای که دو روز قبل از برگزاری شان لو رفته و می توان پاسخشان را در شبکه های اجتماعی یافت؛ قابلیت اعتماد و ارزیابی دقیق را ندارند.
 
در پایان به آن دسته از رتبه های برتری که تصور می کنند اغلب این مؤسسات کنکور از سر خیرخواهی و دلسوزی برای دانش آموزان این کشور به سراغ آنها می آیند، توصیه می کنیم رفتاری هوشمندانه داشته باشند و در دام این کاسبان نیفتند زیرا هدف این مؤسسات فقط افزایش فروش موسسه شان است و بس نه . آنها باید بدانند که الگوی دانش آموزان کنکوری هستند و هر راهنمایی اشتباهی که به کنکوری ها بدهند می تواند سرنوشت تحصیلی هزاران نفر را با خطر جدی مواجه سازد.
 
 
کلمات کلیدی : کنکور+تغذیه کنکور+استرس+کلاس کنکور+رتبه های برتر کنکور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.