نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450269
رسوایی جدید خودروسازان اروپایی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۴
دنیای اقتصاد نوشت: شاکیان پرونده تاکاتا و 5 خودروساز عمده ادعا کردند این خودروسازن از خطرناک بودن کیسه‌های هوای ساخت تاکاتا مطلع بوده‌اند، با این وجود به‌منظور صرفه‌جویی مالی سال‌ها از این کیسه‌های هوا استفاده می‌کردند.

به گزارش اکونومیک تایمز، این ادعا در دادگاه فدرال در میامی علیه هوندا، تویوتا، نیسان، فورد و بی‌ام‌و مطرح شده است. پرونده‌ای که در این دادگاه تشکیل شده است، نشان می‌دهد این خودروسازان پیش از نصب کیسه‌های هوای تاکاتا روی میلیون‌ها خودرو، از ناامن بودن بادکننده‌های این کیسه‌های هوا مطلع بوده‌اند. این ادعا ساعاتی پیش از تشکیل دادگاه تاکاتا در دیترویت مطرح شد. در این دادگاه تاکاتا به جرم خود اقرار و توافق کرد مبلغ یک میلیارد دلار جریمه بپردازد. در پرونده‌ای که علیه این خودروسازان تشکیل شده آمده است پس از انفجار یکی از کیسه‌های هوای تاکاتا در سال 2009، یکی از این خودروسازان این مشکل را این گونه توصیف کرده است:«یکی از ابزارهای حفاظت از سرنشینان به سلاحی کشنده تبدیل شده است.»
 
کلمات کلیدی : خودرو + صنعت خودرو سازی + خودروسازان داخلی
 
K
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۳:۰۰:۴۳
لطفا خودروسازان ایرانی هم توضیح دهند آیا از این تجهیزات استفاده کرده‌اند با خیر (4181719) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۳:۴۳:۰۵
چقدر ای اروپاییا سوسولن
والا ما تو ایران سوار پراید مرم اصلا شکایتی هم ندرم
چی سوسولن ای اروپاییا (4181801) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.