نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 316619
ایرادات فنی شورای نگهبان به نرم افزار انتخابات الکترونیک
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۵
خانه ملت نوشت: خجسته با تاکید بر اینکه باید هر چه سریع تر از سیستم سنتی در برگزاری انتخابات عبور کنیم ادامه داد: هراصلاح تقنینی که در این مورد نیاز باشد در مجلس حتی خارج از نوبت بررسی کرده و اشکالات رفع خواهیم کرد.

امیر خجسته با اشاره به اعلام ایرادات نرم‌افزاری کارشناسان فنی شورای نگهبان درباره انتخابات الکترونیک به وزارت کشور گفت: در حال حاضروزارت کشور موظف شده است که اشکالات را به صورت جدی پیگیری کرده تا بتواند نظر شورای نگهبان را تامین کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تا برگزاری انتخابات ۳ ماه فرصت داریم بنابراین امیدواریم در این مدت اشکالات عنوان شده رفع شود تا بتوانیم حداقل در یک سوم شعب انتخابات را به صورت الکترونیکی برگزار کنیم.

خجسته با تاکید بر اینکه باید هر چه سریع تر از سیستم سنتی در برگزاری انتخابات عبور کنیم ادامه داد: به این ترتیب هراصلاح تقنینی که در این مورد نیاز باشد در مجلس حتی خارج از نوبت بررسی کرده و اشکالات رفع خواهیم کرد.

نماینده مجلس نهم اظهار داشت: تلاش می کنیم اشکالات موجود را برطرف کرده تا به صورت کامل زمینه های برگزاری انتخابات الکترونیکی را برای اسفند ماه فراهم کنیم.

وی یکی از مزایای الکترونیکی شدن انتخابات را کاهش هزینه های مادی دانست و تصریح کرد:‌ با اجرایی شدن این مصوبه هزینه های کلانی که در گذشته در انتخابات داشتیم کاهش خواهد یافت.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی همچنین به حداقل رسیدن تخلفات و سوءاستفاده در انتخابات را از دیگر مزایای الکترونیکی شدن انتخابات ذکر کرد و افزود: امکان تخلف به حداقل خواهد رسید و این فرایند در امنیت و سالم برگزار شدن انتخابات تاثیر گذار است.

نجات الله ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان از اعلام ایرادات نرم‌افزاری کارشناسان فنی این شورا درباره انتخابات الکترونیک به وزارت کشور خبر داد و گفت: ایرادات نرم‌افزاری انتخابات الکترونیک به وزارت کشور منتقل شده و منتظر اقدامات بعدی در این زمینه هستیم.

وی ادامه داد: هنوز نمی‌توانیم با قاطعیت بگوییم که امکان برگزاری انتخابات الکترونیک وجود ندارد، مجلس هم باید اصلاحات تقنینی را در این باره انجام دهد که منتظریم این اصلاحات هم انجام شود، اما وقت خیلی کمی تا زمان برگزاری انتخابات داریم.
 
کلمات کلیدی : شورای نگهبان+انتخابات الکترونیک
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۱ ۱۸:۵۰:۵۲
شورای نگهبان معتقد به روش سنتی برگزاری انتخابات است و کلا با ورود تکنولوزی برای اخذ و شمارش ارا که باعث افزایش ضریب اطمینان در ارا مردم می شود مخالف است. (3383085) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۰۲:۳۸:۱۵
پرفسور عزیز

الان که برگه‌های رای موجووده و قابل شمارش مجدد هنوز رفقاتون میگن سال ۸۸ تقلب شد و ... وای به روزی که برگه‌ای هم در کار نباشه. هرکی ببازه میگه فایلها دستکاری شدند

کجای دنیا رای گیری رو کاملا الکترونیک کرده‌اند؟ (3383922) (alef-11)
 
مسعود
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۰۹:۵۴:۴۸
از کی ورود تکنولوژی ضریب اطمینان رو بالا برده ؟؟؟؟؟ (3384356) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.