توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441115
ناگفته‌هایی از ورود جنگنده‌های اف‌۱۸ برای آزاد‌ی ملوانان آمریکایی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۱
جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) با اشاره به دستگیری ملوانان آمریکایی در خلیج فارس گفت: هواپیماهای f۱۸ آمریکایی با تجاوز به مرز هوایی ایران قصد داشتند، آسمان کشور را ناامن تا از این طریق بتوانند ملوانان را آزاد کنند.

به گزارش تسنیم، به نقل از روابط عمومی عقیدتی سیاسی منطقه پداه مرکزی شهید نصر اصفهانی، همزمان با سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به میهن، مراسم تودیع و معارفه فرمانده منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی، ظهر امروز با حضور مسئولان و فرماندهان کشوری و لشکری، برگزار شد.   

جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص)، در این مراسم با تبریک به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، حضور مردم در مراسم استقبال از حضرت امام خمینی (ره) را در تاریخ بی نظیر قلمداد کرد و اظهار داشت: سخنرانی قاطع حضرت امام خمینی (ره) در این مراسم، تاج و تخت طاغوت و طاغوتیان را واژگون ساخته و سبب فرار سران رژیم منحوس پهلوی از کشور شد.

امیر سرتیپ صباحی‌فر به برگزاری رزمایش مدافعان آسمان ولایت 7 در یک ماهه گذشته توسط قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) در بخش وسیعی از کشور به ویژه پهنه خلیج فارس اشاره کرد و گفت: از آنجا که مقام معظم رهبری بر نزدیک شدن رزمایش‌ها به واقعیت تاکید ویژه‌ای دارند، این رزمایش بسیار متفاوت از گذشته برگزار شد و در صدر اخبار رسانه‌های جهان قرار گرفت.

وی شلیک موشک‌های پیشرفته (که با تکیه بر دانش و صنعت داخلی کشور ساخته شده بودند) را نیز یکی دیگر از برتری‌های این رزمایش نسبت به رزمایش‌های قبلی عنوان کرد و گفت:  با شلیک این موشک‌ها در جزیره خارک، بار دیگر قدرت جمهوری اسلامی ایران  به رخ بدخواهان منطقه‌ای و بین‌المللی کشیده شد.

جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) به افزایش نقاط گسترش یافته پدافند هوایی به بیش از 3 هزار و 700 نقطه در کشور نیز اشاره کرد وگفت: مقایسه توانایی‌های قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) بین دو بازه زمانی سال 59 تا 89 و سال 89 تا  95 حاکی از افزایش بی‌سابقه توان رزمی و تجهیزاتی این قرارگاه بعد از تشکیل آن است.

وی به افزایش دو برابری تعداد سایت‌های راداری در 6 سال اخیر اشاره کرد و افزود: این سایت‌ها که شامل موشک‌هایی با برد چند کیلومتر تا چند هزار کیلومتر را شامل می‌شوند تاثیر به سزایی در ارتقاء توان دفاعی کشور ایفا خواهند کرد.

امیر سرتیپ صباحی‌فر توانایی رصد و  شناسایی حرکات دشمن در پایگاه‌های خود را یکی دیگر از توانایی‌های قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) عنوان کرد و گفت: این موضوع سبب رضایت مقام معظم رهبری از این قرارگاه در بخش کشف و شناسایی شده است.

وی به افزایش دو برابری سایت‌های شنود اطلاعاتی در این بازه زمانی 6 ساله نیز اشاره کرد و گفت: افزایش 1.5 برابری موشک‌ها نیز بر ارتقاء توان رزمی این قرارگاه بیش از پیش افزوده است.

جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص)، در بخش دیگری از سخنرانی خود به اقدامات مهم قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) در 6 سال اخیر نیز اشاره کرد و گفت: یکی از این اقدامات، نشاندن هواپیمای ریگی است.

وی افزود: در ابتدا خلبان هواپیمای حامل ریگی از نشستن در فرودگاه امتناع ورزید ولی با اقدامات تاکتیکی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص)،  مجبور به فرود در فرودگاه بندرعباس شد.

امیر سرتیپ صباحی‌فر نشاندن هواپیمای ایساف را نیز یکی دیگر از اقدامات مهم قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) عنوان کرد و گفت: خلبان این هواپیما نیز که از فراز کشورمان در حال عبور بود، پس از شناسایی، با بهانه اینکه این هواپیما یک هواپیمای شخصی است از فرود آمدن امتناع می‌ورزید که این خلبان نیز با گرفتن اخطاری جدی، مجبور به فرود شد و پس از نشستن در فرودگاه، مشخص شد که این هواپیما بر خلاف اعلام خلبان، حامل 108 نظامی بوده است.

وی دستگیری ملوانان آمریکایی در خلیج فارس را نیز حاصل ایفای نقش قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) عنوان کرد و گفت: هواپیماهای f18 آمریکایی با تجاوز به مرز هوایی ایران قصد داشتند، آسمان کشور را ناامن و از این طریق بتوانند ملوانان را آزاد کنند.

جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) تصریح کرد: قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) با اخطار به موقع و جدی، باعث از بین رفتن این نقشه شوم آمریکایی‌ها شد و در نتیجه ملوانان دستگیر شدند. 

وی در ادامه معرفی آسمان ایران به عنوان امن‌ترین آسمان دنیا توسط eko را نتیجه راه‌اندازی شبکه یکپارچه پدافندی توسط قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) عنوان کرد و افزود: پس از اعلام این آمار، تعداد پروازهای عبوری از فراز آسمان کشورمان به 3 برابر افزایش یافت و از 400 پرواز در روز به حدود 1200 پرواز رسید.

امیر سرتیپ صباحی‌فر اقدامات امیر سرتیپ دوم اباذر جوکار در مدت فرماندهی منطقه پدافند هوایی مرکزی را درخشان توصیف کرد و سرهنگ ابوالفضل توکلی که یکی از فرماندهان نمونه قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) است را به عنوان فرمانده منطقه پدافند هوایی مرکزی شهید نصر اصفهانی معرفی و برای او آرزوی سلامتی و موفقیت در ماموریت‌های محوله کرد.

در این مراسم امیر سرتیپ دوم ستاد رضا جهادی ارسی فرمانده ارشد نظامی و قرارگاه ذوالفقار 10 آجا در منطقه اصفهان و همچنین امیر سرتیپ دوم ستاد اباذر جوکار فرمانده منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی نیز به سخنرانی پرداختند و در پایان مراسم  به پاس 32 سال تلاش بی وقفه امیر جوکار از سوی فرماندهان و مسئولان کشوری و لشکری لوح سپاس و هدایایی به وی اهداء شد.
۱۳۹۶/۰۴/۰۱ ۱۹:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۶ ۲۳:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۷ ۱۴:
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۹ ۲۱:۰۷
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۹ ۰۵:۴۳
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۸ ۰۷:۰۹
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۰ ۱۶:۴۷
 
۱۳۹۵/۰۴/۳۱ ۱۲:۵۵
 
۱۳۹۵/۰۴/۲۳ ۱۵:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۳ ۰۹:۲۰
 
 
کلمات کلیدی : دستگیری ملوانان آمریکایی+خلیج فارس+اف ۱۸
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.