توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428516
آمار تروریست‌ها به روایت وزارت کشور عربستان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۷
وزارت کشور عربستان تعداد اتباع سعودی را که به صف گروه‌های تروریستی در نقاط مختلف جهان ملحق شده اند، دو هزار و ۹۳ نفر اعلام کرد.

به گزارش به نقل از پایگاه خبری العهد، وزارت کشور عربستان ضمن فاش کردن آمار سعودی هایی که به صف گروههای مختلف تروریستی در نقاط  پرتنش جهان ملحق شده اند ، محل حضور بیشتر آنان را نیز اعلام کرد.

وازت کشور عربستان همچنین تاکید کرد، 73 تبعه سعودی به اتهام اقدامات تروریستی در بیرون از کشور در بازداشت به سر می برند.

بیشتر تروریست های سعودی در سوریه هستند

به نوشته روزنامه الحیات عربستان، منصور ترکی سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد که سوریه در صدر فهرست مناطق پرتشی قرار دارد که بیشتر سعودی هایی که به تروریست ها ملحق شده اند در آنجا حضور دارند تا جایی که به طور کلی بیش از 70 درصد از این افراد در سوریه به سر می برند و سپس یمن در جایگاه دوم قرار داشته و پس از آن به ترتیب افغانستان و عراق قرار دارند.

الترکی در توضیح این مطلب افزاد، 70درصد کل سعودی های ملحق شده به گروههای تروریستی در مناطق مختلف جهان در سوریه به سر می برند و تعداد آنان بالغ بر یک هزار و 540 نفر است و تعداد این افراد در یمن 147 نفر و در افغانستان و پاکستان 31 نفر است.

وی آمار تروریست های سعودی در عراق را نیز پنج نفر اعلام کرده و گفت، در مورد محل حضور 297 نفر دیگر اطلاعی در دست نیست.
کلمات کلیدی : آمار تروریستهای عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.