توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478412
موضع گیری کویت در قبال تنش های عربستان و قطر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۴
قائم مقام وزیر امور خارجه کویت با تاکید براهمیت حفظ ثبات منطقه تاکید کرد: شورای همکاری به دنبال تنش زدایی وجلوگیری از بروز آشوب در منطقه است.

به گزارش ایرنا ، جارالله روز پنجشنبه درگفت وگو با خبرنگاران با اشاره به سفر اخیر شیخ تمیم بن حمد ال ثانی امیر قطر به کویت تصریح کرد : در این سفر پیرامون تحولات منطقه رایزنی شد و کشورهای عربی حوزه خلیج (فارس) به صوت مستمر در زمینه تنش زدایی تلاش می کنند و از این توانایی برخوردار هستند .

امیر قطر در سفر خود به کویت که روز گذشته انجام شد پیرامون تنش اخیر با ریاض و اختلافات به وجود آمده با امیر کویت در این زمینه رایزنی کرد . سفر امیر قطر به کویت نخستین سفر وی به یک کشور خارجی پس از تنش در روابط با ریاض و تلاش های کویت برای میانجی گری در این زمینه است.

در این سفر موضوع تنش در روابط کشورش با ریاض و راهبرد قطر در توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران نیز بررسی شد. قطر و کویت همواره از مواضع مثبتی نسبت به همکاری با ایران برخوردار هستند.

شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر نیز به تازگی در اظهاراتی اعلام کرد که کشورهای حوزه خلیج فارس به برقراری روابط خوب با همسایه خود ایران نیاز دارند.

ال ثانی گفت: ما باید با ایران روابط مثبت و سازنده داشته باشیم؛ روابطی بر اساس اصل حسن همجواری و عدم مداخله در امور دیگران. اظهارات منتسب به شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیرقطر علیه سیاست های منطقه ای عربستان سعودی با واکنش شدید رسانه های گروهی و مقامات سعودی و اماراتی علیه وی همراه شده است.

' امیر قطر دراین اظهارات منتسب به وی تاکید کرده بود 'ایران از اهمیت منطقه ای واسلامی برخوردار است و نمی توان آن را نادیده گرفت و به همین دلیل تشدید اوضاع با این کشور به دور از حکمت و تدبیر است.'

این اظهارات که یک روز پس از سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به ریاض صورت گرفت و نشانه اختلاف عمیق قطر و عربستان درمورد سیاست های منطقه دو کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس است، دستاورد های ال سعود از این مانور سیاسی در اجلاس ریاض را تحت الشعاع قرار داد.
۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۱۱:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۱ ۲۳:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۱۳:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۱۲:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۰۹:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۱۷:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۱۶:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۰۷:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۷ ۱۶:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۴ ۱۱:۵۵
 
 
کلمات کلیدی : قطر، عربستان، ایران، کویت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.