توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 388016
سفیر جدید آمریکا در عراق کیست؟
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۷
'داگلاس آلن سیلمان' سفیر جدید آمریکا در عراق دیپلماتی است که از سال ۲۰۰۰ میلادی تاکنون بی وقفه در منطقه خاورمیانه چرخیده و آخرین پست دیپلماتیکش سفیر آمریکا در کویت بوده است.

به گزارش ایرنا، این آمریکایی که به جای استوارت جونز کار خود را از پنجشنبه گذشته و با تسلیم اعتبار نامه اش به فواد معصوم رئیس جمهور و ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق آغاز کرده، اولین بار در سال ۲۰۰۰ میلادی وارد امان پایتخت اردن شد و ماموریتش را با پست مشاور سیاسی در این کشور آغاز کرد.

سیلمان ، از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ معاون سفیر آمریکا در ترکیه بود و از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ به مدت یک سال با عنوان مشاور سیاسی در سفارت آمریکا در بغداد کار کرد و از سال ۲۰۱۲ برای یک دوره نیز به سمت معاون سفیر آمریکا در عراق منصوب شد که در گزارش ها مدت آن مشخص نشده است.

وی آخرین ماموریتش را در خاورمیانه، قبل از عزیمت به بغداد، در کویت و با عنوان سفیر طی کرد.

سلیمان در حقیقت طی ۱۶ سال گذشته، در دایره کوچکی از منطقه خاورمیانه و خلیج فارس کار دیپلماتیک کرده و بطور طبیعی باید از اشراف اطلاعاتی جامعی در خصوص منطقه برخوردار باشد، بویژه آنکه هر ۴ کشوری که داگلاس در آن کار کرده، به نوعی بخشی از کانون بحران منطقه محسوب می شوند.

تغییر سفیر آمریکا در بغداد که البته از دو ماه پیش مطرح بود، آخرین تغییرات دیپلماتیک دولت اوباما در عراق محسوب می شود.
 
کلمات کلیدی : سفیر آمریکا+عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.