توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 368315
تیراندازی و گروگانگیری در منطقه دیپلماتیک بنگلادش/ شمار کشته‌شدگان به ۲۰ تن رسید
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۱۳
واحد مرکزی خبر نوشت: بین بیست تا شصت تن در رستورانی در داکا پایتخت بنگلادش به دست افراد مسلح به گروگان گرفته شده اند.

شبکه تلویزیونی سی ان ان تا کنون در حمله به رستورانی واقع در منطقه دیپلمات نشین شهر داکا، پایتخت بنگلادش، ۲۰ تن جان خود را از دست داده اند.

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گزارش داد: سفارت آمریکا در بنگلادش گفته است گمان می رود بین بیست تا شصت نفر در رستورانی در داکا به گروگان گرفته شده باشند.

به آمریکایی هایی که در این شهر ساکن هستند گفته شده است در جایی امن پناه بگیرند و از منطق درگیری دوری جویند.

هر چند وزارت خارجه آمریکا گفته است همه آمریکایی های ساکن داکا سالم هستند ولی توصیه کرده است حتما در جایی آرام پناه بگیرند.
شبکه تلویزیونی بی بی سی نیز اعلام کرد پلیس بنگلادش از ادامه درگیری های مسلحانه با افراد مسلح ناشناس خبر داده است.
پیشتر برخی شاهدان از شنیده شدن صدای شلیک صدها تیر خبر داده بودند که در منطقه دیپلمات نشین داکا پایتخت بنگلادش روی داده است.

در همین حال خبرگزاری ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت:

گروهی متشکل از ۹ فرد مسلح جمعه شب به رستورانی در یک منطقه دیپلماتیک در پایتخت بنگلادش حمله کرده و پس از تبادل آتش با نیروی های امنیتی، تعدادی از حاضران در رستوران را به گروگان گرفتند.

«بی نظیر احمد» فرمانده نیروهای واکنش سریع داکا به خبرنگاران گفت، گمان می رود، تعدادی از گروگان ها خارجی باشند. نیروهای واکنش ویژه برای نجات افراد به دام افتاده در این رستوران محبوب خارجی ها در تلاشند و سعی می کنیم که قضیه را به روش های مسالمت آمیز حل کنیم.

وی همچنین از زخمی شدن تعدادی از نیروهای واکنش سریع در این حمله خبر داد.

«سومون رضا» از کارکنان رستوران(کافه) آرتیسان در منطقه گلشن داکا که توانست خود را به بیرون از رستوران برساند، به خبرنگاران گفت، حمله کنندگان هنگام ورود به رستوران به سلاح های آتش زا و بمب مسلح بودند و تعدادی از مشتریان و کارکنان رستوران را به گروگان گرفتند.

تلویزیون جامونا به نقل از رضا اعلام کرد، حمله کنندگان هنگام شروع حمله شعار الله اکبر سرداده بودند.

«جان کربی» سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در واشنگتن به خبرنگاران گفت: از گزارش ها درباره آنچه که به نظر می رسد گروگان گیری در منطقه گلشن داکا باشد، با خبر شدیم.
وی افزود، ارائه گزارش درباره اینکه چه کسانی در این حمله دست داشتند و انگیزه آنها چه بود، زود است.
کلمات کلیدی : گروگان‌گیری در بنگلادش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.