توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435815
واکنش وزارت خارجه عراق به سخنان سفیر اخراجی عربستان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۱
احمد جمال سخنگوی وزارت خارجه عراق روز دوشنبه در واکنش به توئیت ثامر السبهان وزیر مشاور دولت عربستان در امور خلیج فارس که طی آن بار دیگر به ارزش های عراق اهانت کرده و حاکمیت این کشور را زیر سئوال برده، پاسخ داد و آن را یاوه گویی توصیف کرد.

به گزارش ایرنا، احمد جمال گفت: ما علت ادامه گزافه گویی های السبهان پس از پایان یافتن نقشش در عراق را درک می کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه عراق در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر افزود: تمامیت ارضی کشورمان را با خون خود تضمین کرده ایم و حضور نمایندگی سیاسی خارجی فعال در کشورمان بیانگر حاکمیت ملی ما است.

وی ادامه داد: ما می دانیم چرا السبهان پس از پایان یافتن نقشش در عراق به یاوه گویی های خود ادامه می دهد.

سومریه نیوز افزود: ثامر السبهان وزیر مشاور دولت عربستان در امور خلیج فارس روز یکشنبه به بهانه خبرهایی مبنی بر تعیین سفیر جدید ایران در عراق، حاکمیت و استقلال این کشور را مورد اهانت قرار داده است.

السبهان که در حوالی ژانویه 2016 و پس از ربع قرن قطع روابط دیپلماتیک عراق و عربستان، به عنوان سفیر سعودی وارد بغداد شده بود، در ماه اکتبر گذشته درحالی که 10 ماهی بیشتر از ماموریتش در این کشور نگذشته بود، به دلیل جنجال هایی که بصورت روزانه درآمده بود، از عراق اخراج شد.
 
کلمات کلیدی : عراق+سفیر ایران+عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.