نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469016
پاسخ بانک مرکزی: دریافت ۱۰۰درصد وجوه فروش نفت / به وجوه ارزی دسترسی کامل داریم
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۰
بانک مرکزی اعلام کرد: همه وجوه حاصل از فروش نفت دریافت می شود.

به گزارش مهر، بانک مرکزی اعلام کرد: پس از اجرای برجام تمام وجوه ارزی مسدودی نزد بانکهای مختلف دنیا آزاد شد و در اختیار بانک مرکزی قرار گرفت. هم اینک شرکت ملی نفت ایران روزانه ۲/۵ میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی را به کشورهای مختلف خریدار نفت در آسیا و اروپا می فروشد که صد در صد وجوه حاصله را بانک مرکزی به ارزهای مختلف دریافت می کند.

به دلیل دسترسی کامل بانک مرکزی به وجوه ارزی موجود در حسابهای خود، شاهد ثبات کامل در بازارهای ارزی کشور هستیم که اگر این اتفاق نمی افتاد قطعا نوسانات شدیدی را در صحنه بازارها باید مشاهده و تجربه می کردیم.

بعد از برجام تمام وجوه ارزی حاصل از فروش نفت خام در اروپا در حسابهای بانک مرکزی نزد بانکهای مرکزی اروپا نظیر ایتالیا، اتریش و همچنین بانکهای تراز اول کشورهای اروپای غربی وصول می شود و از طریق مرکز مبادلات در اختیار تجار کشور قرار می گیرد. بنابراین ارایه خدمات بانکی توسط کشورهای اروپایی موجب تسویه کامل معاملات تجاری با روشهای متعارف بانکی و پرداخت هزینه های بسیار اندک شده است.
 
کلمات کلیدی : اقتصاد ایران + نظام بانکی + نفت + بانک مرکزی
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۵ ۲۲:۴۹:۴۶
پس چرا دلار را به قیمت واقعی 1000 تومان خودش نمی فروشید و چهار برابر گران فروشی می کنید مملکت را به این وضع اسفبار اقتصادی بدلیل همین گران فروشی رسانده اید (4316057) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۵ ۲۳:۲۶:۳۹
فهمش زیاد سخت نیست چون کلی از اجناس با دلار آزاد وارد شده و دلار بشه 1000 تومن یعنی ورشکستگی کامل مگر اینکه اجناس انبارها تمام شود و با ارز دولتی جدید جنس وارد شود (4316266) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۰۰:۵۹:۴۳
پس چرا دلار به آرامی در حال افزایش است؟ (4316633) (alef-11)
 
منوچهر راستی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۰:۵۲:۲۹
اگر راست میگید پس چرا در پرداخت این همه معوقه مانده اید .حقوق معلم حق التدریس هشت ماه پرداخت نشده که باید برود کارگری کند .اینقدر دوروغ نگویید .خدا غضبش می گیرد . (4317775) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.