توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 429218
تأکید ابتکار برای هدف‌گذاری و ارائه تسهیلات در جایگزین کردن موتورسیکلت‌های برقی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶
رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با بیان اینکه باید برنامه، تسهیلات و هدف‌گذاری برای جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی به جای بنزینی انجام شود، گفت: اگر این اتفاق بیفتد در کاهش آلودگی هوا نقش خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار که در جریان رسیدگی به بخش مربوط به محیط زیست لایحه برنامه ششم توسعه در مجلس حضور داشت در مخالفت با حذف بندی از این ماده که مربوط به اعطای تسهیلات برای از رده خارج کردن موتورسیکلت‌های بنزینی و جایگزینی آنها با موتورسیکلت‌های برقی بود، گفت: متأسفانه موتورسیکلت‌های کاربراتوری در کلانشهرها و در ایجاد آلودگی هوا نقش مهمی دارند.

وی افزود: سهم این آلایندگی در تهران و شهرهای بزرگ به نحوی است که برای از رده خارج کردن این موتورسیکلت‌ها و برقی کردن آنها نیازمند برنامه، تسهیلات و هدف‌گذاری هستیم.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، افزود: فناوری‌های نوین در این زمینه در کشور شکل گرفته است و طی چند سال اخیر باتری‌های لیتیومی نیز در کشور تولید می‌شود. در واقع قیمت موتورسیکلت‌های برقی نسبت به سال‌های گذشته کاهش پیدا کرده است.

ابتکار خاطرنشان کرد: از این نظر با توجه به رشد فناوری هیچ مشکلی ندارد و جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی می‌تواند در کاهش آلودگی هوا نقش داشته باشد.
 
کلمات کلیدی : معصومه ابتکار + حفاظت محیط‌ زیست +آلودگی هوا + موتورسیکلت‌های برقی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.