نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484415
فاصله ۵ میلیارد دلاری مؤسس آمازون تا کسب عنوان ثروتمندترین مرد جهان
بخش دانش و فناوری الف،29 خرداد96
«جف بزوس» برای کسب عنوان ثروتمندترین مرد کره زمین تنها 5 میلیارد دلار دیگر نیاز دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳
به گزارش خبرآنلاین، با ملحق شدن سوپرمارکت زنجیره ای «هول فودز» به فهرست دارایی‌های آمازون، جف بزوس 1.8 میلیارد دلار سود خالص دیگر به جیب خود و سهامداران افزود تا بتواند یک گام دیگر به سوی مرد شماره یک جهان بردارد.
 
بدین ترتیب مجموع دارایی جف بزوس به 84.6 میلیارد دلار رسید و تنها 5 میلیارد دلار با بیل گیتس، ثروتمندترین مرد جهان فاصله دارد.

این در حالی است که بزوس 53 ساله تمرکز خود را بر توسعه آمازون و ثروت اندوزی قرار داده اما بیل گیتس 61 ساله بخش اعظم ثروت خود را بخشیده است و اگر می‌خواست مانند بزوس ثروت اندوزی کند، ممکن بود مجموعه دارایی‌هایش چند برابر کنونی باشد.

بیل گیتس در سال 2010 تشکیلات Giving Pledge را راه اندازی کرد و از ثروتمندان جهان خواست تا نیمی از ثروت خود را در راه‌های عام المنفعه هزینه کنند و تاکنون 150 نفر مرام‌نامه این تشکیلات را امضاء کرده‌اند اما خبری از جف بزوس نیست.

بیل گیتس از سال 2000 از مدیریت مایکروسافت کنار رفت اما همچنان 2 درصد از سهام این کمپانی را در اختیار دارد.

 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ آمازون+ثروتمندترین مرد جهان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۷:۵۸:۱۰
یل گیتس 61 ساله بخش اعظم ثروت خود را بخشیده است و اگر می‌خواست مانند بزوس ثروت اندوزی کند، ممکن بود مجموعه دارایی‌هایش چند برابر کنونی باشد. (4434015) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.