توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452410
هشدار کمیسیونر ارشد حقوق بشر سازمان ملل درباره سیاست مهاجرتی جدید ترامپ
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۲
مقام ارشد حقوق بشری سازمان ملل امروز (چهارشنبه) نسبت به سیاست‌های مهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که می‌تواند منجر به اخراج اجباری و دسته جمعی مهاجران و نقض قوانین بین‌المللی شود هشدار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، زید رعد الحسین، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل در اظهاراتی نسبت به سیاست مهاجرتی جدید اعلام شده از سوی دولت دونالد ترامپ که براساس آن همچنان ورود اتباع ۶ کشور مسلمان به آمریکا ممنوع است اظهار نگرانی کرد.

او در سخنرانی سالانه به شورای حقوق بشر سازمان ملل در شهر ژنو گفت: باید یک رهبری بزرگتری وجود داشته باشد تا با تشدید تبعیض، یهودی ستیزی و خشونت علیه اقلیت‌های قومی و مذهبی در آمریکا مقابله کند.

او خاطر نشان کرد: بدگویی از کلیت گروه‌هایی مثل مکزیکی‌ها و مسلمانان و طرح ادعاهای غیرواقعی درباره اینکه مهاجران بیشتر از شهروندان آمریکا در این کشور مرتکب جرم می‌شوند زیانبار بوده و به سوءاستفاده بر پایه بیگانه ستیزی دامن می‌زند.

او از بابت تلاش‌های رئیس‌جمهور آمریکا برای ارعاب یا تضعیف خبرنگاران و قضات اظهار نارضایتی کرد.

این مقام سازمان ملل خاطر نشان کرد: سیاست‌های بازبینی شده دولت آمریکا افزایش چشمگیر خطر استرداد فوری مهاجران صرف نظر از میزان سال‌های اقامت آنها در آمریکا یا ریشه‌های خانوادگی آنها می‌شود.

وی افزود: تسریع در استردادها می‌تواند منجر به اخراج‌های دسته جمعی و اجباری مهاجران از آمریکا شده و اگرکه بدون تضمین‌های لازم از جمله ارزیابی‌های انفرادی انجام شود، منجر به نقض قوانین بین‌المللی خواهد شد. اشاره زید رعد الحسین به کنوانسیون پناهجویان سازمان ملل است که براساس آن استرداد فراری‌های از جنگ، خشونت یا آزار به کشورشان ممنوع است.

کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل همچنین درخصوص امکان بازداشت کودکان و یا فروپاشی خانواده‌های آنها نیز اظهار نگرانی کرد.
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۱۲:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۱۰:۳۱
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۶ ۱۴:۵۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۶ ۰۷:۳۲
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۰۸:۳۷
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۸ ۱۰:۵۸
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۸ ۱۰:۴۰
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۸ ۰۸:۵۱
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۶ ۱۴:۴۹
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۵ ۱۱:۰۹
 
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ + ممنوعیت مهاجرتی + آمریکا + حقوق بشر سازمان ملل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.