توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470410
ماکرون رسما پیروز انتخابات معرفی شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۸
وزارت کشور فرانسه با انتشار نتایج قطعی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، ماکرون را با 66.1 % رأی رسما به عنوان پیروز انتخابات معرفی کرد.

به گزارش فارس، وزارت کشور فرانسه با انتشار نتایج قطعی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، رسما پیروزی «امانوئل ماکرون» در انتخابات ریاست جمهوری 2017 این کشور را تأیید کرد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، وزارت کشور فرانسه با انتشار نتایج قطعی انتخابات ریاست جمهوری 2017 اعلام کرد: امانوئل ماکرون در دور دوم انتخابات با کسب 66.1 درصد آراء موفق شد بر «مارین لوپن» رقیب خود با 33.9 درصد رأی غلبه کرده و پیروز انتخابات ریاست جمهوری 2017 شود.

وزارت کشور فرانسه همچنین میزان مشارکت مردمی در این انتخابات را 74.56 درصد و نرخ آراء ممتنع در این انتخابات را 25.44 درصد اعلام کرد.

بنابر اعلام وزارت کشور فرانسه، از مجموع تمامی آراء دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، 8.51 درصد آراء سفید بوده‌اند.

امانوئل ماکرون 39 ساله از جنبش «پیشرو» یکشنبه شب گذشته با کسب اکثریت آراء در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به عنوان رئیس‌جمهور جدید این کشور برای 5 سال آینده به کاخ الیزه راه یافت.


 
 
کلمات کلیدی : نظرسنجی ، امانوئل ماکرون ، مارین لوپن ، انتخابات ، ریاست جمهوری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.