توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 380915
رهبر معظم انقلاب مدال افتخار تدین را به سینه ارتش نصب کردند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۸
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: فرمانده معظم کل قوا با بیان این که 'ارتش ما یک ارتش متدین است' مدال افتخار تدین را به سینه ارتش نصب کردند.

به گزارش ایرنا امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان روز شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد در این شهر افزود: وجه دیگر کلام رهبری، مطالبه از ارتش است و ایشان با این کلام از ارتش خواسته اند که تدین داشته باشند چرا که ارتش کشور ما باید بسترساز ارتش امام زمان (عج) باشد.

وی اظهار کرد: در این راستا نیروی زمینی ارتش که ۶۰ درصد ارتش را تشکیل می دهد بر روی فرماندهان مکتبی و ارزشی و به کارگیری آنان سرمایه گذاری کرده است.

وی گفت: هم اکنون نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران مراقبت از مرزهای کرمانشاه و خوزستان را بر عهده دارد و در مرزهای ایلام هم که به مرزبانی نیروی انتظامی سپرده شده است یگانهای ارتش یک گام عقب تر حضور دارند تا در صورت ضرورت وارد میدان عمل شوند.

امیر پوردستان افزود: ماموریت دیگر نیروی زمینی ارتش استقرار سامانه های هوایی در استانهای مرکزی، اصفهان، تهران و البرز است که کار حفاظت از ارتفاعات پست را بر عهده دارند.

وی اظهار کرد: پشتیبانی بالگردی از تمام مرزها و استقرار سامانه های شنود در آنها از وظایف دیگر نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

وی پاکسازی مناطق آلوده به مین در ایلام، کرمانشاه و خوزستان را از دیگر ماموریتهای نیروی زمینی ارتش ذکر کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: از دی ماه سال گذشته نیز تعدادی از نیروهای ارتش برای ماموریت مستشاری به سوریه اعزام و در جنوب شهر حلب مستقر شده اند.

وی افزود: عناصر گروه تروریستی جبهه النصره طی روزهای گذشته با تمام توان سعی کرد مواضع یاد شده را اشغال کند اما نتوانست.
وی اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی در راه دفاع از حرم مطهر حضرت زینب (س) تاکنون هفت شهید تقدیم کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی نیز در این دیدار با تایید فضای دینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: در جریان فتنه ۱۳۸۸ که فتنه ای فراگیر بود و طبقات و اقشار مختلف جامعه و حتی برخی خانواده های انقلابی را آلوده کرد، افسران ارتش یا حتی وابستگان آنان حضور نداشتند.

آیت الله سید احمد علم الهدی افزود: وضعیت دینی ارتش، لطف خدا و اخلاص امام خمینی (ره) را نشان می دهد چرا که روزی که ایشان به حفظ ارتش اهتمام کرد صبغه ارتش چیز دیگری بود.

وی اظهار کرد: اینکه دشمنان نظام نمی توانند در ایران عملیات کنند به این خاطر است که ارتش مانند سد محکم مقابل دشمن ایستاده است.

وی گفت: ایران هم اکنون به جزیره امن تبدیل شده و پاسدار این امنیت، ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه مشهد افزود: عظمت خداوند در صلابت نیروهای ارتش جمهوری اسلامی منعکس شده و همه به وجود ارتش افتخار و مباهات می کنند.
 
کلمات کلیدی : رهبرانقلاب+ارتش جمهوری اسلامی ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.