نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 177182
ممنوعیت دستورات تلفنی پزشکان به پرستاران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۴۲
پزشکان حق ندارند در نبود خود به صورت تلفنی دستورات خود را به پرستاران ابلاغ کنند.

دکتر میرزابیگی رئیس نظام پرستاری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: برخی از پزشکان در نبود خود در مراکز درمانی به صورت تلفنی دستورات مربوط به بیماران را بیان می کنند که این کار از دیدگاه حقوقی کاملا غیرقانونی است.

وی تصریح کرد: نظام پزشکی و نظام پرستاری باید برای این مشکل یک راهکار مناسب پیدا کنند چرا که در صورت بروز مشکل برای بیمار هم پزشک مقصر است و هم پرستار. وی خاطرنشان کرد: بهتر است پزشکان برای جلوگیری از سرگردانی بیماران گزارش هاي خود را به صورت کتبی و با مهر خود به پرستاران تحویل دهند تا از بروز هر مشکلی پیشگیری شود.

وی افزود: متأسفانه در بخش خصوصی شاهد هستیم که به علت اعتراض پرستاران به این قبیل مشکلات امنیت شغلی پرستاران تحت الشعاع قرار می گیرد و حتی فرد پرستار از کار بیکار می شود لذا با حل مشکل کمبود نیروی پرستاری تا حد زیادی می توان از به وجود آمدن این قبیل مشکلات جلوگیری کرد.
۱۳۹۶/۰۳/۲۲ ۱۲:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۰ ۱۶:۴۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۱۰:۱۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۴:۲۵
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۱۵:۲۵
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۹ ۱۷:۳۶
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۵ ۱۱:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۲/۱۸ ۱۰:۵۶
 
۱۳۹۵/۰۲/۰۸ ۱۴:۵۹
 
۱۳۹۴/۰۸/۲۱ ۲۳:۳۶
 
 
کلمات کلیدی : پرستاران+پزشکان
 
۱۳۹۱-۱۱-۱۱ ۲۳:۲۲:۲۰
در حال حاضر صدها دستور تلفنی دربیمارستان ها بخصوص در شیفت عصر وشب صادر واجرا می شودلطف کنید تا موضوعی قانونی نشده نه باعث اختلال در اجرای این خدمات ارزنده تلفنی !!به بیماران شویدونه باعث اخراج پرستاران زحمت کش از کار ودرآمد بخور ونمیر آنها شوید (1110374) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۱۱ ۲۳:۳۴:۰۸
این اقا باید عنوان واقعی شغل شون شفاف تر بیان کنند چون از نظر وی کل مشکل جامعه خدوم پرستاری به خاطر وجود پزشکان می باشد.دستور تلفنی در موارد اورژانس و با نظارت سوپروایزر بوده و پزشک موظف است در اسرع وقت دستور خود را مهر و امضا نماید.رویه ای که در همه بیمارستان های دنیا جاری می باشد (1110401) (alef-10)
 
رضا
Austria
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۰۳:۴۲:۵۱

بد نيست ايشان يا يکی از همکاران ايشان که بجای کار اينهمه حرف بيهوده می زنند سری به سيستم پرستاری کشور های ديگر بزنند تا ببينند تعهد در پرستاری چه مفهومی دارد.سيستم پرستاری کشور مدام از کمبود تعداد ناله می کند اما حتی شده يک سفر هم ايشان يا مسئولين پرستاری به کشور های ديگر بزنند تا با مفهوم تبحر بالينی پرستاری، تعهد کاری و تمام مدت شيفت کاری فعال بودن را درک کنند. متاسفانه پرستاران ما ...

دادن پيام تلفنی به پرستاران برای درمان بويزه در حالات اورژانس در کشور های ديگر هم وجود دارد.برای ايشان متاسفم . (1110612) (alef-10)
 
رضا
Austria
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۰۳:۴۵:۲۹
پرستار می تواند ساعت و محتوی دستور را در پرونده ثبت و اجرا کند.
اگر پرستار مورد اطمينان و وثوق باشد هيچ مشکل حقوقی حادث نمی شود. (1110614) (alef-10)