توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477387
راهکارهای توسعه سرمایه‌گذاری در صنعت خودرو
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۵
وزارت صنعت، معدن و تجارت راهکارهایی را برای توسعه سرمایه‌گذاری در صنعت خودرو در نظر گرفته است.

به گزارش ایسنا، وزارت صنعت اخیرا ویرایش دوم "برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت" را منتشر کرد که در آن راهبردهای این وزارتخانه برای توسعه بخش صنعت کشور پیش‌بینی شده است. بخشی از برنامه راهبردی این وزارتخانه در حوزه صنایع مربوط به "برنامه راهبردی صنعت خودرو" است.

در برنامه راهبردی صنعت خودرو راهکارهایی در زمینه توسعه و تقویت صنعت خودرو در حوزه‌های مختلف مرتبط پیش‌بینی شده است که بخشی از آن نیز مربوط به توسعه سرمایه‌گذاری در این صنعت است.

در این زمینه در بخشی از برنامه راهبردی صنعت خودرو با عنوان "توسعه سرمایه‌گذاری برای ایجاد و تکمیل واحدها" راهکارهای زیر در این رابطه پیش‌بینی شده است:" سرمایه‌گذاری برای تولید خودروهای برقی، دو نیرویی (هیبریدی)، کوچک (میکروکار) و کاروان، موتور (درون سوز و برون سوز)، برخی قطعات خودرو مانند انژکتور، واحد کنترل الکترونیک (ECU)، ترمز ضد قفل، کیسه هوا، تجهیزات الکترونیکی خطوط (علائم و ارتباطات) و مرکز آزمون خودرو، قطعات و مجموعه‌های خودرو، توسعه ظرفیت تولید بنگاه‌های موجود برای بهبود تولید خودروهای سواری، وانت و قوای محرکه خودروهای سبک و سنگین (موتور و گیربکس و ...)، سرمایه‌گذاری مستقیم/مشترک با قطعه‌سازان و مجموعه‌سازان خارجی با نام و نشان تجاری معتبر، حمایت از تولید خودروهای ارزان قیمت و کم مصرف و سازگار با محیط زیست، ایجاد و توسعه مراکز تولید مواد اولیه عمده مورد نیاز صنعت خودرو (ورق، شیشه، رنگ و ...)، توسعه صنایع جانبی رقابت‌پذیر (ماشین‌آلات و تجهیزات خطوط تولید، قالب و ابزار، آزمون‌های مرتبط با صنایع بازیافت)، توسعه جایگاه‌های سوخت متناسب با رشد صنعت خودرو و ایجاد و توسعه شهرکهای صنعتی تخصصی در حوزه صنعت قطعه‌سازی".
 
کلمات کلیدی : سرمایه‌گذاری ، صنعت خودرو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.