توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431981
جانشین فرمانده کل سپاه: قدرت عظیم موشکی ایران در کمین‌گاه شلیک است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴
جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: آمریکا بداند سرزمین ایران اسلامی محل دفن همه تجاوزگرانی است که به حریم آن بخواهند کوچکترین چشم داشتی داشته باشند.

به گزارش تسنیم، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی دقایقی قبل  در یادواره شهدای مدافع حرم و هسته‌ای یزد، استان یزد را سرزمین عالمان بزرگ جهان اسلام و تشیع دانست و اظهار داشت: یزددیار عالمان بزرگی است که موسس، مبدع و منشأ ترویج معارف دین و اهل بیت(ع) در سرزمین ایران و بلکه جهان اسلام بوده و هستند.

آمریکا بداند سرزمین ایران اسلامی محل دفن همه تجاوزگران‌ است‌
وی خاطرنشان کرد: علمایی نظیر آیت‌الله صدوقی(ره) که در پیشبرد انقلاب اسلامی نقشی اثرگذار به ویژه در این سرزمین و در این دیار داشتند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: نظیر حضرت آیت‌الله طباطبایی که عروة‌الوثقی را نگاشتند و علمای بزرگ دیگری که در این سرزمین رشد کردند و روییدند و حتی امروز هم جزو افتخارات جهان اسلام هستند، آن‌گونه که رهبر عظیم الاشأن انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه ای(مدظله‌العالی) دیار یزد را نه تنها دارالعباده که دارالعلم نامیدند.

سلامی تصریح کرد: علاوه بر آن، اینجا محل عروج فرماندهان بزرگی است که در آفرینش صفحه‌های درخشان تاریخ اسلام و ایران نقش تعیین‌کننده‌ای دارند.

وی افزود: این سرزمین جایی است که یک بار دیگر، سوره فیل تفسیر شد، شن‌ها نقش ابابیل را بازی کردند و اصحاب فیل را با شکستی تاریخی روبه‌رو کردند و آن زمان دوباره این آیه نازل شد تا آمریکا بداند سرزمین ایران اسلامی محل دفن همه تجاوزگرانی است که به حریم آن بخواهند کوچکترین چشم داشتی داشته باشند.

تیپ الغدیر یزد از یگان‌های پرافتخار خط شکن بود

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: اینجا سرزمین شهید منتظر قائم به عنوان اولین شهید رویارویی مستقیم با آمریکاست، اینجا سرزمین شهیدان عاصی‌زاده و جعفرزاده سرداران بزرگ جنگ و سرزمین شهیدان قهاری سعید، آقابابایی، سرزمین سردار بزرگ مقاومت محمدعلی الله‌دادی و سرزمین شهیدان بزرگوار در افتخارات این ملت است.

سلامی با اشاره به اینکه تیپ الغدیر یزد از یگان‌های پرافتخار خط شکن بود، گفت: در بیش از 15 عملیات سنگین در سخت‌ترین نقطه‌های جنگ مسئولیت می‌گرفت، همه خطوط را می‌شکست و امروز جانبازان بزرگ آن تیپ در این جمع نشسته‌اند.

وی  گفت: امروز برای خودم افتخاری می دانم که در جمع مردمان ولایتمدار و حامیان ولایت حضور پیدا کرده ایم تا از شهیدانمان تجلیل کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه شهید مصطفی احمدی‌ روشن هم از جمله افتخارات یزد است، گفت: این شهید فرزانه و اندیشمند برای اقتدار این نظام تلاش کرد و خط اثر مجاهدت‌های علمی او، ایران بزرگ را در طراز قدرتهای هسته‌ای جهان قرار داد و امروز جمع شده‌ایم که از آن شهید عزیز یاد کنیم.

شهیدان سبب شدند که ما لباس عزت بر انداممان بپوشانیم
سلامی تصریح کرد: همچنین از شهید مهندس رضا میرحسینی که در توسعه قدرت و ناوگان موشکی ما نقش ویژه‌ای داشت و همچنین شهید اله‌دادی شهید بزرگوار مقاومت در این یادواره یاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شهدا حجت‌های زنده خداوند روی زمین و سند زنده صدق وعده اسلام و کسانی هستند که امروز اعتبار، کرامت، شرف، آزادگی، استقلال، پیشرفت، رفاه، اسلام، اخلاق، معرفت دینی، نماز، حجاب، امر به معروف و نهی از منکر و همه مدیون این شهدا هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جهاد را بابی از ابواب جهاد دانست که خداوند به روی بندگان خاص خود می‌گشاید، گفت: این شهیدان سبب شدند که ما لباس عزت بر انداممان بپوشانیم زیرا به تعبیر امیرمومنان علی(ع) اگر ملتی لباس جهاد را از تن به در آورد و میدان جهاد را ترک کند، خداوند بر او لباس ذلت می پوشاند.

سلامی شهیدان را لباس عزت جامعه ما دانست و گفت: شهیدان نزد خدا روزی خوارند و بی‌واسطه جمال حق را درک می‌کنند و درود خداوند بر خانواده عزیز شهیدانمان که صبر کردند و خداوند هم به آنها آرامش عطا کرد.

وی ادامه داد: واقعه عظیمی در این کشور و در جهان اسلام اتفاق افتاده ‌و ما هنوز ابعاد بزرگ انقلاب اسلامی را درک نکرده‌ایم، انقلاب اسلامی مشابه بعثت اولیه اسلام است که توسط رسول گرامی اسلام از غار حرا آن آیات مبارک از قلبش نازل شد و خورشید اسلام از آن سرزمین طلوع کرد تا اندیشه‌های دین، جهان تیره جاهلیت را روشن کند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: هیچ کس باور نمی‌کرد آن روزی که پیامبر از غار حرا اسلام را آغاز کرد، این قدر سریع این آیین الهی شرق و غرب عالم را در بر بگیرد تا جایی که خداوند فرمود به یاد بیاورید زمانی که شما قلیل مستضعفینی روی زمین بودید و می ترسیدید دشمن شما را برباید اما خداوند به شما نصرت داد.

سلامی افزود: آیات متعددی وجود دارد که خداوند مسلمانان را به ذکر ایامی که او آنان را نصرت عنایت فرموده است، یادآور می‌شود، هر گاه اسلام طلوع کرد چه در بعثت اولیه و چه در بعثت مجددی که توسط انقلاب اسلامی، خورشید پرفروغ اسلام از افق ایران بر صفحه عالم تابید، همه مستکبران، مشرکان، منافقان و کافران برای خاموش کردن نور خدا صف کشیدند.

وی تصریح کرد: این تنها داستان بدر و احد و دیگر غزوات نیست بلکه داستان ما هم هست و بدرهای متعددی در انقلاب ما اتفاق افتاد، با اینکه ما در "قلت قوا "بودیم، بر دشمنان بزرگ که امپراطوری‌های بی‌سابقه حیات بشر بودند، غلبه کردیم و یوم‌الله‌های متعددی آفریده شد.

مستکبران‌ هزاران کیلومتر آمده‌اند تا بر منافع مسلمانان تسلط پیدا کنند
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: ما در میادین سختی پیروز شدیم و انقلاب هم، همان داستان بعثت اسلام بود و این بار برای غلبه بر جاهلیت مدرن، برای غلبه بر فرهنگ مبتذل غرب که ارائه کرده بود و اراده کرده تا ثروت‌های مادی و معنوی جهان اسلام را به غارت ببرد.

سلامی تصریح کرد: جهان اسلام تحت سیطره یهود و نصاری و کفار قرار داشت و هنوز هم بخشی از جهان اسلام تحت ظلم مستکبرانی است که هزاران کیلومتر آمده‌اند که بر منافع مسلمانان تسلط پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: سال‌های سال منابع مسلمانان توسط دشمنان مصادره می‌شد و آنها پیش می‌رفتند تا روح دین را از ما بگیرند و جای امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه ما تغییر دهند، حجاب از سر مسلمین بکشند و جوانان را از نماز بیزار کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سال‌های سال غرب تلاش کرد این شخصیت و هویت نورانی مسلمانان را تیره و تار کنند، مسلمانان را در تابعیت سیاسی کفر قرار دهد و ایمان به کفر و کفر به خدا را ترویج کند.

سپاه پاسداران‌ تمام قدرت‌های بزرگ مستکبر را ‌در وحشت فرو برده است
سلامی افزود: این واقعیت جهان اسلام تا قبل از ظهور انقلاب اسلامی ایران بود ولی بعد از طلوع آن انقلاب نورانی و درخشان، اسلام خورشید تابان خود را در جهان تاباند و پرتوهای نور هدایت ولی فقیه بر صفحه قلب و جان مسلمانان افشانده شد.

وی با بیان اینکه انقلاب ایران جهان را روشن کرد، گفت: سختی های بزرگی به این ملت و به ملت‌های دیگر جهان اسلام توسط استکبار تحمیل شد اما مسلمانان ایستادند و هراسی به دل راه ندادند، دل‌ها نلرزید، هیچ کس از شوکت ظاهری امپراطوری آمریکا و متحدان غربی، عربی و صهیونیستی آن نترسید.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: ما مسیر سختی را تا به امروز طی کردیم ولی در این مسیر سخت رشد کردیم و بزرگ شدیم، اگر آن دفاع مقدس 8 ساله و صدها هزار شهید نبود که به ما روش مبارزه و جهاد علیه قدرت‌های جهانی را بیاموزد، ما امروز سپاه پاسدارانی با این عظمت نداشتیم که قدرت او، امروز تمام قدرت‌های بزرگ مستکبر را در کفر و در وحشت فرو ببرد.

نیروهای بسیج مردمی عراق ‌از انقلاب اسلامی ایران الهام گرفتند
سلامی خاطرنشان کرد: امروز میدان تاثیر قدرت سپاهی که امام آن را ایجاد کرد و رهبر عظیم‌الاشان انقلابمان حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) آن را رشد دادند، ‌توانسته ‌در اقصی نقاط عالم اسلام، در مقابل صف آرایی فشرده قدرت‌های بزرگی نظیر آمریکا بایستد و جهان اسلام را علیه مستکبران عالم بسیج کند.

وی  افزود: امروز در سوریه می‌بینیم که چگونه شعله‌های مقاومت زبانه می‌کشد و آمریکایی که هر زمان اراده می‌کرد هر قدرتی را از پای در می‌آورد، امروز 6 سال است پشت دروازه‌های سوریه ایستاده ‌و توانایی انجام مداخله مستقیم نظامی ندارد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان اینکه این چهره جدید آمریکاست که ضعیف و ناتوان شده، گفت: این هنر انقلاب ماست که توانسته طی 38 سال این قدرت بی‌نظیر تاریخ بشر را در معرض یک جنگ دائمی قرار دهد و قدرت او را فرسوده کرده و مقاومت مسلمانان را رشد دهد.

سلامی افزود: در عراق می‌بینیم چه قدرتی ساخته شده است ،آمریکایی‌ها قادر به عمل در عراق نیستند اما نیروهای بسیج مردمی عراق که از انقلاب اسلامی ایران الهام گرفتند، امروز صحنه تحولات میدانی در عراق را به دست گرفته‌اند.

امروز دیگر کسی از براندازی نظام و تهاجم نظامی به ایران سخن نمی‌گوید
وی گفت: امروز در یمن، در دورترین نقطه نسبت به ما کنار دریای سرخ آن دریای سوق‌الجیشی مهم انقلاب اسلامی، تربیت یافتگان، تعلیم یافتگان و الهام یافتگان انقلاب اسلامی در حال مبارزه‌ای سخت با دنیای استکبار و مهره دست نشانده تابع سیاسی او عربستان سعودی هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: امروز دیگر کسی از براندازی نظام و تهاجم نظامی به ایران سخن نمی‌گوید چرا که هرچه دشمن با این ملت جنگید، ملت ایران بزرگتر و قوی‌تر شد.

سلامی با بیان اینکه تحریم اقتصادی یک سناریوی خطرناک جهانی بود که ملت ایران را تحت فشار معیشتی قرار بگیرد و فلج شود، گفت: دشمنمی خواست این فشار به نارضایتی اجتماعی تبدیل شود و اعتماد به نظام کم شود و این نارضایتی‌ها به شورش تبدیل شود.

وی رشد علمی و اقتصادی ایران را در زمان دانست و گفت: باور کنیم که تحریم‌ها سبب شدند که ایران در زمینه‌های مختلفی از جمله دستاوردهای هسته‌ای به رشد برسد.

اگر هر کشوری با هر اقتصادی حتی آمریکا در برابر این تحریم‌ها قرار می‌گرفت فرو می‌پاشید
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  شهدای هسته‌ای و موشکی ایران را شهدای اقتدار ملت ایران دانست و گفت: آیا ترور دانشمندان ما در خیابان‌ها توانست پیشرفت و پیشروی علمی ملت ایران را سد کند؟ ما در تحریم توانستیم تکیه‌گاهمان را از نفت برداریم.

سلامی افزود: هرگاه ما تکیه‌گاهمان را از دشمنان و از غیر خدا برداشتیم و به خدا تکیه کردیم ما پیروز شدیم، این راز موفقیت های ملت ایران در طول مجاهدتهای 38 ساله است.

وی با بیان اینکه اگر هر کشوری با هر اقتصادی حتی آمریکا در برابر این تحریم‌ها قرار می‌گرفت فرو می‌پاشید، گفت: اگر ما آن روز تسلیم سیاست‌های استکبار می‌شدیم کشوری شکست‌خورده و سرخورده بودیم ولی وقتی از رهبر معظم انقلاب آموزش دیدیم که راه پیشرفت مقاومت است، ماندیم و رشد کردیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مقاومت ما سبب شد که ایران تبدیل به یک کشور هسته‌ای شود و نیروگاه‌های انرژی و پالایشگاه‌هایمان ساخته شد، این اتفاق زمانی افتاد که از غرب ناامید شدیم و به خدا تکیه کردیم.

اگر بخواهیم سرنوشت خود را با ‌خواسته‌های غرب گره بزنیم اول بدبختی‌ها‌ست‌
سلامی افزود: اگر می‌خواستیم با معیارهای مسلط و ساخته شده قدرت‌های بزرگ نظم جهانی ایجاد شده را بپذیریم، امروز یک کشور تسلیم شده در عناد کشورهای دیگر بودیم، همانند دولت‌هایی که به ظاهر مسلمان هستند ولی برای حفظ منافع غرب، مسلمانان را به خاک و خون می‌کشند.

وی با بیان اینکه امروز تصویر ملت ایران در غرب تصویر یک ملت منسجم، دارای شرافت، رو به پیشرفت و توانمند است، گفت: این تصویر با خون شهیدان ما نقاشی شد و ذهن‌ها و افکار جهان را نسبت به انقلاب اسلامی ما شکل داد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: تحریم اقتصادی هم نتوانست این ملت را در تنگنای سیاسی و اقتصادی قرار دهد، امروز هم همین را می‌گوییم که اگر بخواهیم سرنوشت خود را با مطلوب‌ها و خواسته‌های غرب گره بزنیم اول بدبختی‌های ماست.

سلامی تصریح کرد: ما یاد گرفته‌ایم که مستقل از ارائه و خواسته قدرت‌های بزرگ زندگی کنیم و می‌دانیم آمریکایی که در رفع مشکلات اقتصادی خود با مشکل جدی روبه‌روست و توانایی این کار را ندارد، نمی‌تواند گره‌گشای مشکلات اقتصادی ما باشد.

شاخص‌ها و برآوردها نشان می‌دهد آمریکا در حال زوال است
وی گفت: ما انسان‌های احساساتی نیستیم و یک تاریخ سخت و فشرده را تجربه کرده‌ایم، در متن حوادث سخت بزرگ شده‌ایم، ما قدرت‌های دشمنان را اندازه گرفته‌ایم و می‌دانیم قدرتی که از آن به عنوان آمریکا سخن می‌گویند چقدر ناتوان است و می‌دانیم که چقدر تواناست.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: اگر برآورد ما از آمریکا واقعی نبود، سال گذشته در چنین روزهایی تفنگدارانشان را دستگیر نمی‌کردیم، ما می‌دانیم ظرفیت آمریکا و اروپا و شرکای منطقه‌ای آنها برای ادامه استیلایشان بر جهان اسلام در حال پایان یافتن است.

سلامی تصریح کرد: همه آمارها، شاخص‌ها و برآوردها نشان می‌دهد آمریکا در حال زوال است و خورشید حیات اینها به مغرب خود نزدیک شده است و در عین حال خورشید عالم تاب اسلام در حال نزدیک شدن به محور مرکزی زمین است تا از قلب آسمان بر تمام جهان پرتوهای درخشان حیات بخش خویش را بگستراند.

وی شرط این موضوع را صبر و بودن در میدان دانست و گفت: باید باور کنیم که ابرهای طوفان‌زای غرب هرچه باران داشت بارید و هیچ ظرفیت و توانایی نیست که آمریکا و اروپا و متحدان عربی و صهیونیستی آنها در طول این 38 سال علیه ملت ایران به کار نگرفته باشد.

قدرت موشکی و دریایی عظیم و یک قدرت زمینی بی‌پایان ساخته‌ایم
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: دیگر هیچ اهرمی از قدرت باقی نمانده و تمام توطئه‌ها نه فقط خنثی بلکه به اهلش هم بازگشته است.

سلامی قرآن را منطق حق دانست و گفت: قرآن با حق سخن می‌گوید و منطقش منطق وحی است، چشم انسانها را به عالم ملک و ملکوت باز کرده و از اصرار و حقایق عالم هستی به ما می گوید و بیان می‌کند که مکر استکبار به خودشان باز می‌گردد.

وی  عنوان کرد: می‌خواستند در جنگ ما را ضعیف کنند ولی ما یک قدرت موشکی و دریایی عظیم و یک قدرت زمینی بی‌پایان ساختیم که اگر همه شیاطین جمع شوند نمی‌توانند این قدرت را شکست دهند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: هر چه آنها باد کاشتند، طوفان درو کردند و هرچه آتش کاشتند خاکستر درو کردند چرا که هرچه خواستند ما را ضعیف کنند ما قوی‌تر شدیم.

سلامی عنوان کرد: اگر نمی‌خواستند نفوذ منطقه‌ای ما را از بین ببرند، ما امروز اینقدر در سوریه، لبنان، فلسطین و در عالم اسلام قوی نبودیم.

آنقدر قدرت‌افزایی کرده‌ایم تا بتوانیم بر آمریکا غلبه کنیم
وی خاطرنشان کرد: هر زمانی که خداوند بخواهد ملتی را بزرگ کند به او چند هدیه می‌دهد که نخستین آن رهبر بزرگ است، هر ملتی به وسعت روح رهبرش بزرگ می‌شود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: دیدیم کشورها و ملت‌های بدون رهبر حتی انقلاب هم که کردند، دشمنان انقلاب آنها را دوباره مصادره کردند ولی وقتی یک ملت رهبر، اعتقادات بزرگ داشته باشند و در مقابل هم دشمن بزرگ داشته باشند پیشرفت می‌شود.

سلامی دشمن بزرگ را عامل پیشرفت دانست و گفت: ما آنقدر قدرت‌افزایی کردیم تا بتوانیم بر آمریکا غلبه کنیم و امروز به این حقیقت رسیدیم، انسان مومن با غلبه بر شیطان روحش شکست‌ناپذیر و نفوذناپذیر می‌شود.

وی با بیان اینکه خداوند اذن سلطنت بر شیطان نمی‌دهد، گفت: خداوند اذن غلبه کفار بر مومنان را به کفار نمی‌دهد به شرط جهاد، مهمترین حقیقت این است که ما تفسیر آیات قرآن را روی زمین دیدیدم.

همه لوازم لازم را برای غلبه بر هر قدرتی فراهم کرده‌ایم
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: ما فهمیدیم و متوجه شدیم آن تنهایی امام علی(ع) در مسجد کوفه، تنهایی امام حسن(ع) و تنهایی امام حسین و اهل‌بیت(ع) در غروب عاشورا، نتیجه غفلت مسلمانان است و برای اینکه دوباره چنین چیزی تکرار نشود باید در رکاب امام مسلمین بایستیم و غافل نشویم.

سلامی گفت: مطمئنا ملت ایران با این همه شهید و تحمل این همه سختی و آسیب دیگر اجازه نمی‌دهد تفکر غرب‌گرایانه میدان‌دار سیاست خارجی و داخلی این نظام و این انقلاب شکوهمند باشد.

وی خاطرنشان کرد: آرامش، اعتماد و سکینت قلب باید داشته باشیم به واسطه اینکه امروز ما یک قدرت مسلط به نام اسلام و به اذن خداوند هستیم و همه لوازم لازم را برای غلبه بر هر قدرتی فراهم کرده‌ایم.

قدرت عظیم موشکی ایران در کمین‌گاه شلیک است
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: زمانی که دشمنان ما قدرت اول عالم بودند، ما اصلا نیروی دریایی سپاهی نداشتیم، اما در 4 روز گذشته که در نیروی دریایی سپاه بودم دیدم که آن نیرو امروز قد کشیده ‌و از دور دست به خوبی دیده می‌شود.

سلامی خاطرنشان کرد: نیروی دریایی سپاه الان مسلط است و پرچم این انقلاب بر روی شناورهای تندرو برافراشته است و سربندهای یازهرا(س) بر جبین مردان این نیرو می‌درخشد.

وی تصریح کرد: قدرت عظیم موشکی ایران در کمین‌گاه شلیک است و بسیج مردمی و نیروی زمینی بی‌انتهای ما کاملا صف‌آرایی شده و مصمم هستند، ملت مجهز و رهبر بزرگمان با اعتماد به نفس، اطمینان به قلب، آرامش و وقار در برابر دشمنان ایستاده است.
 
کلمات کلیدی : موشک،سپاه پاسداران، مدافعان حرم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.