توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441188
بوئینگ های سفارش ایران، در چاله های هوایی کاخ سفید گرفتار می شوند؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۶
دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: امکان لغو قرارداد شرکت هواپیمایی بوئینگ با یران به دلیل تصویب قانون جدید ترامپ علیه ایرانیان وجود دارد.

به گزارش میزان، پایگاه خبری سیاتل تایمز در گزارشی نوشت: دستور اجرایی ترامپ در مورد منع ورود شهروندان 7 کشور از جمله ایران به آمریکا مانع جدیدی به موانع لجستیکی اجرای قرارداد 8 میلیارد دلاری شرکت هواپیماسازی بوئینگ با ایران افزوده است.

این نشریه همچنین می افزاید: با توجه به منع سفر خلبانان، خدمه پروازی و تکنسین های تعمیر و نگهداری هواپیما به آمریکا برای آموزش چگونگی استفاده و نگهداری بوئینگ ها، این ممنوعیت می تواند یک مانع لجستیک پیش روی اجرای قرارداد بوئینگ و ایران ایر باشد.

یک مقام سابق شرکت بوئینگ در همین خصوص می گوید: دستور اخیر ترامپ، بوئینگ را «در شرایط بسیار سختی قرار می دهد؛ آنها یک تعهد فروش و یک مشتری دارند... از سوی دیگر، آنها دولت آمریکا را دارند که باید از سیاست هایش پیروی کنند. به عقیده من، پیروی از سیاست های دولت آمریکا اولویت خواهد داشت.»

در همین زمینه محمد جواد جمالی نوبندگانی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با میزان، گفت: هر اقدامی از سوی ترامپ در دوره جدید ریاست جمهوری آمریکا صورت گیرد دور از تصور نیست.
وی با اشاره به اینکه  اقدامات ترامپ ناپخته و بدون پایه و اساس است، تاکید کرد: بدون شک در شرایط فعلی امکان نقض قرارداد شرکت هواپیمایی بوئینگ با ایران وجود دارد و این موضوع جزو یکی از احتمالات است و نمی توان آن را رد کرد.

جمالی خاطر نشان کرد: آمریکا مایل نیست که ما از مواهب برجام استفاده کنیم و جز این هم انتظاری نیست چون دشمنی این کشور با ما اثبات شده است.

وی تصریح کرد: ما باید برای اقدام متناسب با آمریکا شرایط لازم را داشته باشیم وبه خصوص اگر ترامپ قصد بازنگری را در معاهده برجام ا تخاذ کند در مقابل آن بایستیم.

دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان تاکید کرد: در شرایط فعلی همه چیز در دولت ترامپ به منظور نقض برجام و تعهداتی که این کشور در توافق برجام ارائه داده است وجود دارد که بدون شک با این اتفاق ایران نیز باید اقدام متناسب و متقابلی را انجام دهد.
 
 
کلمات کلیدی : هواپیما + صنعت هوایی + بوئینگ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.