توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421685
چرا صالحی‌امیری به تلویزیون نرفت؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۰
برنامه «اقتصاد ایران» که روز گذشته قرار بود با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به روی آنتن برود، با لغو این حضور در نهایت پخش نشد.

محسن رفیع - تهیه‌کننده برنامه «اقتصاد ایران» - درباره‌ی دلایل عدم حضور سیدرضا صالحی‌امیری و همچنین پخش نشدن این برنامه زنده، توضیحاتی را به ایسنا ارائه داد.

 این تهیه‌کننده یادآور شد: برنامه اقتصاد ایران ویژه اقتصاد مقاومتی تعریف شده است و ما در این برنامه از تک تک دستگاه‌ها درخواست می‌کنیم که عملکرد خود را تبیین کنند. شامگاه گذشته نیز طبق برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفت، قرار شد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه حاضر شود و به تبیین حوزه فرهنگ و نقش آن در اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی بپردازند، اما در ساعات باقی مانده به پخش برنامه، طی تماسی اعلام کردند ایشان کسالت دارند و نمی‌توانند در برنامه حاضر شوند.

رفیع سپس توضیح داد: ما نیز از آنها درخواست کردیم که اگر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه نمی‌توانند حاضر شود نفراتی از همان مجموعه از جمله معاونان وزیر در برنامه حاضر شوند که این نیز میسر نشد. حتی در آن مدت زمان کوتاه، با اکثر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس برای حضور در برنامه تماس گرفتیم، اما متاسفانه زمان بسیار کوتاه بود و به دلیل نداشتن فرصت کافی، ناچار به متوقف کردن برنامه شدیم.

این تهیه‌کننده در عین حال مطرح کرد: انتظار داشتیم اگر مقام وزیر نمی‌توانند در برنامه حاضر شوند، حداقل دو تن از معاونان ایشان به برنامه بیایند که این شرایط نیز پیش نیامد؛ البته به اصرار ما اعلام کردند آقای وزیر یک بخش از برنامه را تلفنی همراهی می‌کنند، اما با توجه به این که مهمان دیگری را برای حضور در برنامه نتوانستیم هماهنگ کنیم برنامه کنسل شد. شاید اگر کنسل شدن حضور وزیر ارشاد در برنامه در دقیقه نود اعلام نمی‌شد، ما می‌توانستیم از مهمانان دیگری برای پخش برنامه استفاده کنیم.

او در پاسخ به این که آیا حضور وزیر ارشاد در برنامه اقتصاد ایران به زمان دیگر موکول شده است؟ توضیح داد: فعلا در این خصوص تصمیمی مطرح نشده است و مشخص نیست؛ باید دید ایشان در برنامه‌ی آینده به تلویزیون می‌آیند یا خیر.

رفیع در پایان درباره برنامه اقتصاد ایران با یادآوری اینکه این برنامه به مدت دو سال است که به روی آنتن می‌رود، اظهار کرد: تبیین کامل موضوعات اقتصادی، محور برنامه اقتصاد ایران است و این برنامه تا کنون ۱۲ وزیر، ۵۰ معاون وزیر و ۴۰ نماینده مجلس و کارشناس دعوت کرده و با موضوع گسترش گفتمان‌سازی، فرهنگ اقتصاد مقاومتی به روی آنتن رفته است.
 
کلمات کلیدی : برنامه اقتصاد ایران + صالحی امیری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.