نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441089
قاسمی اعلام کرد: آزمایشات موشکی ایران خارج از صلاحیت هر کشور یا نهاد بین‌المللی است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۷
سخنگوی وزارت خارجه ایران تصریح کرد: آزمایشات موشکی حق ذاتی و مسلم جمهوری اسلامی ایران در دفاع از امنیت و منافع ملی خود بوده و اعلام نظر در مورد آنها خارج از صلاحیت هر کشور یا نهاد بین‌المللی است.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: بدون ورود به موضوع صحت و ماهیت اخبار منتشر شده، بر موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران تأکید می‌کنیم که انجام هرگونه آزمایش موشک‌ بالستیک توسط جمهوری اسلامی ایران، در تطابق کامل با حقوق مسلم و تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران است.

قاسمی تاکید کرد: برنامه‌های موشکی جمهوری اسلامی ایران، صرفاً ماهیت دفاعی داشته و هیچ یک از موشک‌های بالستیک ایران «برای برخوردار بودن از قابلیت حمل سلاح هسته‌ای طراحی نشده‌اند» و بنابراین در حوزه صلاحیت قطعنامه 2231 قرار نمی‌گیرند. آزمایشات موشکی حق ذاتی و مسلم جمهوری اسلامی ایران در دفاع از امنیت و منافع ملی خود بوده و اعلام نظر در مورد آنها خارج از صلاحیت هر کشور یا نهاد بین‌المللی است.

وی تصریح کرد: مجددا بر این نکته تأکید می‎کنیم که جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از خود از هیچ کس اجازه نمی‌گیرد. با این حال علی‌رغم اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه محدودیت‌های مندرج در قطعنامه 2231 شورای امنیت را نپذیرفته و مواضع خود را در مورد ضمیمه «ب» این قطعنامه طی بیانیه 14 ماده‌ای هنگام تصویب این قطعنامه به صراحت اعلام داشته است، لیکن آزمایشات موشک‌های بالستیک کشورمان حتی با مفاد این قطعنامه نیز ناسازگار نبوده و اظهار‌نظر برخی کشورها که با اهداف و اغراض سیاسی صورت می‌گیرد، محکوم است.

قاسمی افزود: توجه به سوابق تاریخ معاصر کشور، حاکی از این امر است که ایران هرگز کشور دیگری را مورد حمله قرار نداده بلکه بر عکس مورد تهاجم سایر کشورها قرار گرفته است و با وجود اینکه اکثر قدرت‌های جهانی از تجاوزگران علیه جمهوری اسلامی ایران حمایت کردند، غیرتمندانه با اتکاء به توان دفاعی ملی از تمامیت ارضی و منافع خود دفاع کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی به نظر می‌رسد برخی در آمریکا با اهداف سیاسی و جنجال تبلیغاتی به دنبال بهانه‌هایی هستند تا فشار بین‌المللی ناشی از تصمیم نسنجیده ممانعت از ورود افراد دارای روادید قانونی به آن کشور را بکاهند و یا از بار مسئولیت آمریکا در انجام کامل تعهدات به برجام شانه خالی کنند، اما نص صریح قطعنامه ٢٢٣١ شورای امنیت، اجازه‌ چنین بهانه‌تراشی را به هیچ کس نمی‌دهد.
 
کلمات کلیدی : توان موشکی + قدرت دفاعی + آمریکا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۰:۱۴:۰۴
جناب قاسمی سخن گوی محترم جواب خوبی داده است در مورد تولید سلاح دفاعی باید به هیچ کشوری اجازه دخالت داده نشود وبا تمام توان تولید ویا تهیه سلاح از قبیل موشک های مورد نیاز با برد بلند تامین گردد در ضمن آمریکا این همه سلاح مخرب ومدرن به دشمنان ایران از قبیل رژیم اشغالگر وعربستان جنایتکار میدهد آیا حاضر است سلاح دفاعی به ایران بدهد پس چرا جار وجنجال راه انداخته ویاوه سرایی میکنند؟ البته داد فریاد آنها هیچ ارزشی ندارد ایران صریحا باید جواب یاوه گویی های آنان را بدهد (4145535) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.