توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415286
تأکید بر اجرای برجام؛ محور گفت وگوهای تخت روانچی با وزیر خارجه فرانسه
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۲۶
معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه کشورمان که به منظور برگزاری دومین دور گفت وگوهای سیاسی بین دو دستگاه دیپلماسی خارجی ایران و فرانسه به پاریس سفر کرده، با وزیر خارجه این کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرآنلاین در این دیدار دو طرف ضمن مرور روابط دوجانبه، اجرای مفاد توافق هسته ای موسوم به برجام را پیگیری و همچنین درخصوص تحولات منطقه ای با یکدیگر گفتگو کردند.

تخت روانچی در دیدار با «ژان مارک إرو» ضمن ابراز رضایت از روند فعلی روابط و همکاری های بین دو کشور در عرصه های مختلف بویژه روابط اقتصادی، نسبت به بهبود وضع روابط بانکی و مالی با فرانسه اظهار امیدواری کرد و خواهان توجه جدی تر همه طرفها برای اجرای تعهدات خود طبق مفاد توافق هسته ای شد.
معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در ارتباط با موضوعات منطقه ای، با استقبال از تحولات اخیر در لبنان، بر ضرورت دستیابی به راه حل سیاسی برای بحران سوریه تأکید و هرگونه راه حل نظامی برای آن را رد کرد و با یادآوری خطرات تروریسم در منطقه و اروپا، نیاز به همکاری و گفت وگو در مبارزه علیه تروریسم را مورد تأکید قرار داد.
به گزارش ایرنا، وزیر خارجه فرانسه نیز با ارزیابی مثبت از سفر سال گذشته رئیس جمهوری کشورمان به فرانسه و اسناد همکاری امضا شده در آن سفر بین دو کشور، ابراز امیدواری کرد؛ اجرای تفاهمات و قراردادهای مذکور که آغاز شده، به روند رو به جلوی خود با سرعت بیشتری ادامه دهد. مارک ارو همچنین بر ضرورت اجرای کامل برجام تأکید کرد.
در این جلسه، دو طرف با ابراز اتفاق نظر در مورد ضرورت دستیابی به راه حلی برای توقف جنگ در یمن و تلاش برای رسیدن به راه حل صلح آمیز توسط همه طرف ها و ارسال کمک های انسان دوستانه به مردم یمن تأکید کردند.
در این دیدار همچنین با مرور آخرین تحولات در عراق، ضرورت حمایت از دولت و حفظ تمامیت ارضی آن کشور مورد اتفاق نظر دو طرف قرار گرفت.
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۲۲:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۱۰:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۲ ۱۱:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۰۹:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۲ ۲۰:۲۵
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۳:۱۱
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۱:۴۱
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۴ ۱۸:۴۸
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۶ ۱۳:۴۰
 
۱۳۹۴/۰۵/۲۵ ۲۱:۳۸
 
 
کلمات کلیدی : تخت روانچی +برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.