توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 429786
قیمت نفت از ۵۷ دلار گذشت
افزایش قیمت نفت قیمت نفت در معاملات امروز ۳۱ سنت افزایش داشت و به ۵۷ دلار و ۱۶ سنت رسید.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۶
به گزارش تسنیم، به پشتوانه توافقی که بین اوپک و تولید کنندگان غیر عضو در مورد کاهش تولید نفت به دست آمده، قیمت نفت در آستانه ثبت بزرگترین رشد قیمت سالانه از سال 2009 تاکنون قرار دارد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 23 سنت افزایش به 54 دلار رسید. قیمت نفت برنت نیز 31 سنت افزایش داشت و به 57 دلار و 16 سنت رسید.

قیمت نفت برنت از ابتدای امسال تاکنون حدود 53 درصد رشد داشته، در حالی که قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت نیز حدود 46 درصد افزایش یافته است. افزایش قیمت های سال 2016 بیشترین افزایش از سال 2009 تاکنون محسوب می شود. در سال 2008، قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا به ترتیب 78 و 71 درصد افزایش یافته بود.

در اقدامی که حاکی از پایبندی تولید کنندگان به توافق کاهش تولید است، عمان برخی از شرایطی را که بر اساس آن عرضه نفت به مشتریانش را در ماه مارس به میزان 5 درصد کاهش خواهد داد اعلام کرده، اما نگفته که آیا کاهش عرضه نفت خود را پس از آن نیز ادامه خواهد داد یا نه.

آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد که حجم ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به 23 دسامبر 614 هزار بشکه افزایش یافته است. هرچند تحلیلگران انتظار داشتند حجم ذخایر آمریکا 2.1 میلیون بشکه کاهش یابد، اما این افزایش گزارش شده، بسیار کمتر از افزایشی است که روز چهارشنبه در گزارش انستیتوی نفت آمریکا منعکس شده بود. این موسسه غیر دولتی گفته بود که حجم ذخایر نفت خام آمریکا 4.2 میلیون بشکه افزایش داشته است.

نظرسنجی رویترز از تحلیلگران نشان می دهد که قیمت نفت در سال 2017 به  تدریج افزایش خواهد یافت و به رقم 60 دلار نزدیک خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : قیمت نفت+لایحه بودجه96+اوپک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.