توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442781
معاون کنسولی وزارت خارجه به ممنوعیت ویزا واکنش نشان داد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۰
معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه گفت: سیاست ایران در مقابل ترامپ بر اساس عقلانیت، تدبیر و عمل است.

به گزارش خبرآنلاین، حسن قشقاوی شامگاه یکشنبه در جشن انقلاب در مسجد الجواد(ع) محلات افزود: ترامپ دستور منع ورود اتباع هفت کشور اسلامی از جمله ایران را به آمریکا داد و ایران نیز در مقابل به کشتی گیرها ویزا نداد.

وی اظهارکرد: از دیشب اجازه داده شد هواپیماها مسافر ایرانی سوار کنند و از این تصمیم نابه جا عقب نشینی شد.

قشقاوی بیان کرد: در زمانی که همه کشورها دیوارها را برداشتند ترامپ تصمیماتی را می گیرد که توجیه ندارد،آن هم برای هفت کشور مسلمان که هیچ یک از آنها نقشی در انفجارها نداشتند.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه گفت: ایران روحش با تروریست بیگانه است ودنبال آرامش است، با این وجود اگر دستور منع ورود بدهند با وجودی که ایران با دیوار کشی مخالف است اما همین عکس العمل را خواهد داشت.

وی ادامه داد: با عقب نشینی ترامپ بر اساس بیانیه وزارت خارجه از امروز یکشنبه هیچ مانعی برای ورود به ایران نیست.
قشقاوی افزود:ایران در قدرت چانه زنی و دیپاماسی نرم در برهه های مختلف نظام اسلامی موفق بوده است چرا که معتقد است مذاکره و نرمش با اقتدار و هنرمندانه برمبنای منافع ملی گاهی از زور و تفنگ کارساز تراست اما در مواردی نیز اقتدار در رویارویی است.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه در بخش دیگری از سخنانش با تبریک ایام الله فجر گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران حاکمیت ملی مخدوش شده بود و رژیم پهلوی استقلال کشور را به بیگانگان سپرده بود.

قشقاوی گفت: ایران را در زمان پهلوی سفیران کشورهای دیگر اداره می کردند و تمامیت ارضی کشور در معرض تهدید بود.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی استقلال و آزادی،حاکمیت ملی را به مردم هدیه داد.

وی گفت: شهدا سرمایه گرانسنگ نظام اسلامی هستند چرا که حفظ تمامیت، استقلال و عزت کشور را آفریدند.
معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه گفت: ایران اسلامی با اراده خداوند و رهبری دینی امام راحل به پیروزی رسید و اکنون دارای اقتدار ،عزت و استقلال است و پشت دشمنان را به لرزه آورده است.
شهرستان محلات واقع در جنوب استان مرکزی 55 هزار نفر جمعیت دارد.
 
کلمات کلیدی : وزارت خارجه + ممنوعیت ویزا + محدودیت ویزایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.