نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462888
سگ باوفا ،ناجی چوپان شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳
چوپانی که به همراه گله گوسفندان خود در صحرای 'سم سفید روستای خیرآباد ' شهرستان شاهرود گم شده بود عصر روز شنبه پس از سه روز سرگردانی با راهنمایی سگ با وفایش نجات یافت.

به گزارش ایرنا، مسوول امدادو نجات جمعیت هلال احمر شهرستان شاهرود گفت : این چوپان 64 ساله گله هایش را روز پنجشنبه هفته گذشته برای چرا به صحرای سم سفید برد و دقایقی گویا از خستگی می خوابد و گوسفندان به همراه 2 سگ گله به راهش ادامه می دهند و از او جدا می شوند و او می ماند با این صحرای پنهاور.

محمدعلی شیری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : این چوپان سه شبانه روز بدون آب و غذا با سگ همرایش به دنبال یافتن گوسفندان و راه روستا در این صحرا سرگردان و سرانجام بی رمق در گوشه ای افتاده بود.

وی اظهارداشت : در اولین روز این واقعه، گوسفندان به همراه 2 سگ گله ،خود را بدون چوپان به روستا رساندند و نیروهای امدادی امروز به محض گزارش های رسیده از گم شدن این فرد، به صحرای سم سفید اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد : هنگامی که نیروهای امدادی برای یافتن چوپان در این صحرا می گشتند با دوربین سگی سرگردان را مشاهده کردند و نزدیک شدند و این سگ با دیدن آنان پیاپی پارس می کرد و نیروهای امدادی را به دنبال خود فرا می خواند.

شیری ادامه داد : این نیروها حدود چهار کیلومتر همراه این سگ با وفا به راه افتادند و چوپان بی رمق گم شده را در گوشه ای از صحرا سم سفید یافتند و او را به بیمارستان رساندند.

مسوول امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان شاهرود یادآور شد: برای یافتن این چوپان 14 نیروی این جمعیت به همراه هفت تن از نیروهای مردمی به منطقه سم سفید روستای خیرآباد این شهرستان اعزام شدند.

جمعیت هلال احمر شاهرود چهار هزار عضو فعال دارد.
 
کلمات کلیدی : سگ+چوپان+گله
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۶:۴۹:۱۶
و اونوقت داشتن سگ،جرم است!؟!؟!! (4261408) (alef-11)
 
محمدامین حیات مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۲:۳۰:۵۶
کاشکی یک مقدار از معرفت و وفاداری سگ به انسانها هم میرسید. (4262142) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.