توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 402983
برنامه‌های تشویقی که می‌تواند هوای تهران را هم نجات دهد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۰
دولت انگلیس برای کاهش آلودگی هوا پیشنهاد داده است که شاید برای شهری مثل تهران هم که معضل مشابهی دارد، استفاده شود.

به گزارش خبرآنلاین؛ دولت انگلیس برای کاهش آلودگی هوا پیشنهاد داده است تا خودرو های برقی در 5 شهر انگلیس اجازه داشته باشند در خطوط ویژه اتوبوس رانندگی کنند و حتی در پشت چراغ ها اولویت حرکت داشته باشند.

سازمان محیط زیست انگلیس که برنامه دارد بیرمنگام، لیدز، ناتینگهام و ساوتهمپتون به مناطق سالمی از لحاظ شاخص کیفیت هوا برسند. چندی پیش و با شدت آلودگی هوا در انگلیس، اعلام شد آلودگی هوا منجر به مرگ سالانه 50 هزار نفر در این کشور می شود و 27.5 میلیارد پوند خسارت وارد می‌کند.

یکی از برنامه ها برای کاهش آلودگی هوا استفاده از خودروهای برقی است تا میزان دی اکسید نیتروژن این 5 شهر کاهش یابد. چون این خودروها به طور مستقیم هوا را آلوده نمی کنند.

رئیس سازمان محیط زیست انگلیس در همین رابطه گفته بود: ما باید جلوی آلوده شدن هوا را بگیریم و داشتن شهرهایی که هوای پاک دارند منجر به پیشرفت مردم در خانه و محل کار می شود.

به همین منظور در پیش نویس طرحی که مسئولان این کشور به هدف کاهش آلودگی هوا منتشر کرده اند نوشته شده است که مسئولان داخلی انگلیس باید به مردم انگیزه دهند تا از خودروهای برقی استفاده کنند.

سخنگوی سازمان محیط زیست انگلیس گفت که این انگیزه ها می تواند اقداماتی مانند ارزان کردن قیمت پارکینگ ها، اجازه عبور از خطوط ویژه اتوبوس ها و اولویت داشتن عبور از چراغ ها برای خودروهای برقی باشد.

دولت انگلیس هم می گوید می خواهد تا سال 2020 قانونی تصویب کند که شهرهای که همچنان اتوبوس، کامیون و تاکسی های فرسوده دارند، جریمه پرداخت کنند.

سازمان حمل نقل انگلیس هم اعلام کرده است که 35 میلیون پوند برای افزایش خودروهای برقی تاکسی ها و جذب مردم به اسکوتر برقی هزینه می کند.

یک وکیل در شرکتی که در انگلیس از محیط زیست حفاظت می کند در رابطه با این اقدامات گفت: هدف گذاری برای تبدیل هوای 5 شهر به هوای سالم نمی تواند یک مشکل ملی را که سالانه منجر به مرگ هزاران نفر می شود، حل کند، مسئولان شهرهای دیگر به طور داوطلبانه آلودگی هوا را از بین نمی برند، یا باید به آنها پول اینکار داده شود یا باید آنها را مجبور کرد.
 
کلمات کلیدی : آلودگی هوا + خودروی الکتریکی + هوای پاک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.