توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422080
ورود نفت داعش به ترکیه/ قاچاقچی، داماد اردوغان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۱
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به اقدام گروه تروریستی داعش در قاچاق نفت به ترکیه و نیز به صورت تلویحی به نقش ترکیه در حمایت از تروریستها اذعان اما تأکید کرد ترکیه دوست و متحد واشنگتن  است.

مارک تونر در نشست با خبرنگاران درباره گزارش عفو بین الملل در خصوص بی خانمان شدن حدود نیم میلیون نفر از مردم مناطق کردنشین ترکیه ابراز نگرانی کرد اما گروه پ ک ک را در این خصوص مقصّر دانست. 

این درحالی است که در گزارش عفو بین الملل بی خانمانی سکنه مناطق کردنشین حاصل یک اقدام برنامه ریزی شده برای انتقال جمعیت از این مناطق اعلام شده است. 

وی گفت ما این گزارش عفو بین الملل را دیده ایم و نگرانی عمیق خود را از خشونت در جنوب شرق ترکیه اعلام کرده ایم. از پ ک ک می خواهیم مبارزه مسلحانه را کنار بگذارد تا ترک هایی که از ترس محل زندگی خود را ترک کرده اند بتوانند به خانه های خود بازگردند. ما بارها گفته ایم در مبارزه با تروریسم در اشکال مختلف آن   در کنار ترکیه هستیم و این مبارزه شامل پ ک ک هم می شود. 

داماد اردوغان قاچاقچی نفت 
خبرنگار در پی این پاسخ تونر گفت: پس شما با نظر عفو بین الملل در خصوص اینکه جابجایی مردم به صورت اجباری و با برنامه از پیش تدوین شده صورت می گیرد مخالف هستید؟ 

تونر در پاسخ گفت: من گفتم بسیاری از ترک ها بر اثر خشونت های پ ک ک از خانه های خود فرار کرده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره گزارش های منتشر شده در خصوص همکاری داماد رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با داعش برای قاچاق نفت به عراق گفت: اینها اتهاماتی هستند که ما نیز آنها را شنیده ایم. ما هرگز احتمال قاچاق نفت از سوی داعش به ترکیه را منتفی ندانسته ایم اما این به آن معنا نیست دولت ترکیه را در این خصوص مقصر و همدست بدانیم.
 
 
کلمات کلیدی : اردوغان ، داماد ، نفت ، کردها ، سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.