توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 332585
رفتن کی‌روش چه کسانی را خوشحال می‌کند؟
حقیقی: این پرسپولیس قهرمان می شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۰
دروازه بان موفق فوتبال ایران اولین حضور خود در ترکیب ماریتیمو را بدون گل خورده تجربه کرد و اکنون امیدوار است موفقیت هایش در قاره سبز ادامه دار شود.

به گزارش "ورزش سه"، علیرضا حقیقی که از جام جهانی برزیل تاکنون شماره یک ایران را در اختیار گرفته، بعد از جدایی از روبین کازان و حضور در لیگ پرتغال، موفق شد اولین حضورش در ترکیب ماریتیمو را بدون دریافت گل پشت سر بگذارد و نلو وینگادا را راضی از این انتخاب خود کند.

حقیقی در گفتگو با "ورزش سه"، درباره حضورش در تیم ماریتیمو گفت: خدا را شکر بازی برای من خوب بود ولی در کل برای تیم‌ نه. در دقیقه ۱۵ یک پنالتی ناحق برای ما گرفته شد و یک ـ صفر عقب افتادیم و بعد از آن ۲گل پشت سر هم خوردیم. مربی تصمیم گرفت من را به زمین بفرستد و خدا را شکر می کنم که با ورود من به زمین گل زدیم و بعد از آن گلی دریافت نکردیم. برای من به شخصه بازی و استارت خیلی خوبی بود. بالاخره بعد از مدت‌ها در تیم جدیدم درون دروازه و جلوی یک تیم قدرتمند به نام براگا ایستادم. در ۶۰ دقیقه‌ای که در بازی حضور داشتم به نظر خودم و مربیان عملکرد خوبی داشتم و امیدوارم بازی بعد هم بتوانم همین روند را ادامه دهم.

دروازه بان ایرانی تیم ماریتیمو در پاسخ به این سوال که حضور در ترکیب تیم بعد از شکست ۳ بر صفر و در دقیقه ۳۰ از نظر روحی و روانی روی کار او تاثیرگذار نبوده یا خیر گفت: بعد از یک نیم فصل که به تیم جدیدم آمده بودم در اولین بازی به طور تصادفی درون زمین قرار گرفتم و در واقع حضورم ناگهانی شد و این ناگهانی بودن، عقب بودن تیم با ۳ گل و ... همه این‌ها خودش فشار ایجاد می‌کند ولی باز هم می گویم خدا را شکر می کنم که هم از لحاظ بدنی و هم از لحاظ روحی روانی آماده بودم که در دروازه بایستم و خدا کمک کرد تا توانستم عملکرد خوبی داشته باشم.

علیرضا حقیقی در پاسخ به این سوال که این عملکرد می تواند تضمین کننده ادامه حضورش در ترکیب تیم ماریتیمو باشد یا خیر گفت: لیگ‌های اروپایی با ایران، زمین تا آسمان فرق دارد. هیچ جای دنیا هیچ وقت به هیچ بازیکنی گارانتی داده نمی‌شود که تو از اول در زمین هستی، بلکه این عملکرد بازیکنان و آن اعتماد به نفسی که در تمرینات دارند سبب می شود که در ترکیب اصلی قرار گیرد.
وی ادامه داد: در این ۱۰ روزی که با تیمم تمرین کردم و قرارداد بستم تمرینات سخت و فشرده ای را با انگیزه پشت سر گذاشتم. ولی من باز هم از لیگ روسیه می‌آیم و با سبک دیگری به این تیم اضافه شدم. بعد از ۶،۷ ماه در واقع بعد از یک نیم فصل به فوتبال تکنیکی پرتغال آمدم ولی باید با تمرینات می‌توانم به آن شرایط صددرصدی ایده آل برسم.

حقیقی در مورد شرایط فوتبال ایران و عملکرد پرسپولیس در لیگ برتر گفت: من زیاد اخبار فوتبال ایران را دنبال نمی کنم ولی می دانم که پرسپولیس خوب نتیجه گرفته و خدا را شکر الان سوم جدول هستند و امیدوارم امسال قهرمان شوند و یک هدیه خیلی خوب به هواداران بعد از مدت‌ها دهند. واقعا خوب بازی می‌کنند و هایلایت‌ یکسری از بازی‌های‌شان را دیده ام لذت بردم امیدوارم همین روند را تا پایان فصل داشته باشند.


دروازه بان شماره یک ایران درباره حاشیه های اخیر درباره تیم ملی و کارلوس کی روش که منجر به استعفای او شده نیز اینطور واکنش نشان داد: قبلا هم گفته بودم ما زمانی قدر کارلوس کی‌روش را می‌دانیم که او از ایران رفته و بعدش کاسه چه کنم چه کنم دست‌مان می‌گیریم که چقدر راحت گذاشتیم این مربی از ایران برود. ما ایرانی‌ها کلا اینطوری هستیم تا وقتی چیزی را داریم قدرش را نمی‌دانیم وقتی که از دست می‌دهیم تازه می‌فهمیم که چه چیزی را داشتیم. الان هم همین‌طور است و به شماها قول می‌دهم وقتی کارلوس کی‌روش برود اول از همه فوتبال ایران ضرر می‌کند، دوم تیم‌ملی و در نهایت یکسری آدم‌ها که فقط دنبال منافع، باندبازی و کارهای خودشان هستند آنها فکر کنم به منافع‌شان می‌رسند و خوشحال می‌شوند. مطمئن باشید نه مردم، نه بازیکنان تیم‌ملی و نه هیچ کس دیگری خوشحال نخواهد بود. به هر حال طبیعی است هر انسانی هر چقدر که دوست داشته باشد، چندین برابرش دشمن دارد کارلوس هم همین طور است. اگر از ایران برود فقط قشر محدودی از رفتنش خوشحال می‌شوند.

حقیقی با اشاره به مشکلاتی که فوتبال ایران در نهایت با جدایی کی روش متحمل خواهد شد گفت: به جز عقب افتادن فوتبال ما و تلف شدن زمان برای یافتن جایگزین برای کارلوس کی‌روش چه چیز دیگر عاید فوتبال ما می شود؟ از این اتفاق به شخصه ناراحتم. فکر می کنم و مطمئنم طرفداران تیم ملی نیز چنین شرایطی دارند. امیدوارم مسوولین از خواب بیدار شوند، فکری کنند و دنبال شاد کردن دل مردم باشند نه منافع خودشان. مهم مردم هستند و اگر هر کسی که سرکارش است به خاطر مردم است نه به خاطر منافع خودش و باید این را بدانند که در حال حاضر همه کارلوس کی‌روش را صدا می‌زنند و می خواهند که این مربی بالای سر تیم‌شان حضور داشته باشد. شما الان نگاه کنید نظمی که در تیم‌ملی هست، چه کسی که بازی می کند و نکند، همه خوشحال هستند چون تیم یکدل است. چه وقت تیم‌ملی چنین حالتی داشته؟ مسلما هیچ وقت. به هر حال امیدوارم کارلوس از تصمیمی که گرفته با کمک مسوولان برگردد و سر کارش بماند.

دروازه بان شماره یک ایران در ادامه حرف هایش درباره نیاز به ادامه همکاری فدراسیون و کارلوس کی روش گفت: عملا فوتبال ما هیچ برنامه‌ریزی خاصی ندارد. فوتبال ما مثل ژاپن، کره، قطر و امارات نتوانسته در درازه مدت برنامه‌ریزی خاصی داشته باشد. عملا تیم‌ملی برنامه یکساله‌اش را نمی‌داند. حداقل کاری که فکر می‌کنم برای فوتبال ایران انجام داد نگه داشتن کارلوس کی‌روش است. ما دو بازی مقابل بلژیک و مقدونیه قرار بود برگزار کنیم که هر دو بازیش تا آنجایی که من می‌دانم و اگر اشتباه نکنم لغو شده است. مگر می‌شود تیم‌ملی هر بازی تدارکاتی که برایش می‌گذارد، لغو شود؟ ما یا زمین نداریم یا پول نداریم. از بازی آخرمان با گوام تا بازی بعدی‌مان در ۵ فروردین ۴ماه، وقت داشتیم اما چطور می شود که حتی زمین کمپ تیم‌ملی در این زمان نمی تواند آماده شود. بدون زمین تمرین شما بهترین مربی را هم بیاورید نمی تواند کاری کند و ابزار می‌خواهد. اصلی ترین ابزار برای فوتبال، زمین است اما شما نگاه کنید زمین کمپ تیم‌ملی را هنوز که هنوز نتوانستند آماده کنند. من نمی دانم واقعا چه دلیلی دارد؟

وی ادامه داد: مشکل البسه تیم‌ملی که ما همه جوره به آن عادت کردیم. مگر می شود تیم‌ملی یک مملکت آن هم ایران با این همه سرمایه این مشکل را داشته باشد؟ واقعا زشت است و اصلا راجع به لباس تیم‌ملی صحبت نکنیم خیلی بهتر است. خیلی زشت است که تیم‌ملی نمی‌تواند اسپانسر داشته باشد. شما نگاه کنید کشورهایی که فوتبال‌شان درجه صدم آسیاست با برند آدیداس و نایک کار می‌کنند آن وقت تیم‌ملی ایران یک برند خوب نمی‌تواند با تولید اصل بیاورد. اگر نمی‌توانند تولید خارجی مناسب و باکیفیت بیاورند، یک تولید ایرانی بیاورند. کیفیت تولید ایرانی خیلی بهتر است و این همه تولیدکننده خوب هم در ایران داریم. بگذارید حداقل دلمان نسوزد و نگوییم پولمان را داریم دور می‌ریزیم.
 
کلمات کلیدی : علیرضا حقیقی+کارلوس کی روش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.