توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450485
۶۵ کشته و زخمی بر اثر حمله طالبان به کابل
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۶
دستکم ۱۵ تن از شهروندان افغانستان بر اثر حملات امروز گروه طالبان به اهداف نظامی و اطلاعاتی در کابل، پایتخت این کشور کشته شدند.
به گزارش مهر، وزارت کشور افغانستان از کشته و زخمی شدن دستکم ۶۵ تن از شهروندان این کشور بر اثر حمله امروز طالبان به شهر کابل، پایتخت این کشور خبر داد.

به گزارش رویترز، دستکم ۱۵ تن از شهروندان افغانستان بر اثر حملات امروز گروه طالبان به اهداف نظامی و اطلاعاتی در کابل، پایتخت این کشور کشته شدند.

مقام های رسمی افغانستان اعلام کرده اند که این حملات در دو منطقه از شهر کابل رخ داده است.

بر اساس گزارش ارائه شده از سوی وزارت داخله افغانستان، انفجار خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی یک مقر فرماندهی پلیس واقع در غرب کابل منجر به شکل گیری درگیری ها میان مهاجمین مسلح و نیروهای امنیتی شد.

این درحالیست که چند ساعت پیش از این حمله تروریستی نیز نیروهای پلیس کابل در مقر فرماندهی پلیس این شهر واقع در نزدیکی مدرسه آموزش نظامی ارتش، با مهاجمین مسلح طالبان درگیر شدند.

«نجیب دانش»، سخنگوی وزارت کشور افغانستان ضمن اعلام این خبر گفت که بر اثر این دو درگیری انجام شده در کابل، ۱۵ تن از شهروندان افغانستان شامل ۱۱ غیرنظامی و ۴ نظامی کشته شده اند.

همچنین گفته می شود بیش از ۵۰ زن و کودک افغان نیز بر اثر وقوع درگیری و تیراندازی های انجام شده زخمی شده اند.
 
کلمات کلیدی : طالبان+افغانستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.